Jak ušetřit za útratu během okružní plavby výletní lodí - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Magazín

Jak ušetřit za útratu během okružní plavby výletní lodí

Jak ušetřit na lodiNa kolik vás vlastně celkem vyjde okružní plavba? Jasně, ubytování, stravování, řada aktivit (a též výhled na moře) se zahrnují do ceny zájezdu, přesto musíte být neustále ve střehu. Během dovolené na lodi vás totiž čeká řada lákadel, za která ovšem utratíte peníze navíc. Která to jsou a jak za ně ušetřit?

Palubní karta, na které se sčítají všechny vaše výdaje, umí být pěkně nenasytná… A možností, jak ji nakrmit, se nabízí skutečně nespočet. Vždyť už například placení spropitného téměř za cokoliv se prakticky nevyhnete, a ani se to nedoporučuje. Velké výletní lodě se postupně proměňují v bohatě zařízené, plující hotelové resorty s kompletní nabídkou zábavy.

Strava a nápoje na lodi za akční cenu?

Základní bufetová nabídka snídaní, obědů a večeří je zdarma. Za všechno ostatní ovšem budete (výrazně) připlácet. A lodní společnosti jsou v hledání způsobů, jak ulehčit vaší peněžence, stále vynalézavější. Dopřejí vám luxusní restaurace se světovou gastronomií, v nichž vaří renomovaní šéfkuchaři, vybraná vína, delikátní dezerty a další lahůdky, ale též noční rozvoz jídel či večeře v divadle. Před každým jídlem si proto pečlivě ověřte jeho cenu!

Doporučujeme napít se dostatečně základních nápojů (voda, čaj, káva) u hlavních jídel, neboť jinak se účtují. Využívejte každodenních zlevněných „nápojových speciálů“, balíčků a různých happy hours. Zkuste se rozumným množstvím tekutin zásobit mimo loď, byť nikdy nelze zaručit, že na palubu pronesete všechny lahve.

Výlety během okružních plaveb

Skutečně podstatným navýšením rozpočtu mohou tvořit fakultativní výlety s průvodcem, pořádané lodní společností na jednotlivých zastávkách. Ceny se pohybují od několika set za rychlou prohlídku města až po tisíce korun za celodenní exkurzi včetně občerstvení. Promyslete si proto dopředu, co opravdu chcete vidět, a vydejte se na výlet na vlastní pěst.

Lázeňská péče a jiné aktivity

Spoustu zábavy, jako např. hudební vystoupení, estrády, cooking show, bazén či přednášky, si na palubě užijete zdarma. Za jiné aktivity (lekce jógy, pilates, kasino, degustační akce) zaplatíte, stejně jako za hlídání dětí nebo prohlídku lodního zázemí. Za drahé wellness služby (masáže, procedury, terapie atd.) se někdy, hlavně během nalodění a zastávek v přístavech, nabízejí slevy.

K nebezpečím, číhajícím na vaše finance, patří při pobytu na lodi i suvenýry – kupte si je raději na tržišti v přístavech. K extrémně drahým kratochvílím patří internetové připojení (často pomalé), focení palubními fotografy, baterie do fotoaparátů a podobná technika. Místo v lodní prádelně perte vlastním práškem v umyvadle kajuty – nebo se poohlédněte po prádelně na pevnině. Může to být docela zajímavá zábava.