Co si zabalit na okružní plavbu - Okružní plavby

Co si zabalit na okružní plavbu

co si zabalitTýden na výletní lodi není z pohledu obsahu vašeho kufru jen tak. Během plavby se mění podnebí, na lodi budete jíst v luxusních restauracích a na pevnině podnikat túry do vnitrozemí. Jak si tedy zabalit, nic nezapomenout a zároveň s sebou netáhnout celou skříň, ani gram navíc?

Pro dámy

Velkou část okružní plavby zaberou plážové a sportovní aktivity. Na lodi se smíte v plavkách pohybovat pouze u bazénu a vířivky. Šortky patří do fitcentra, na bazénovou terasu a maximálně ještě na bufetový oběd.

Do restaurací s obsluhou a na divadelní představení se vyžadují elegantní, společenské šaty (případně kostýmek) a střevíce či boty na podpatku. Vezměte si takový oděv, který lze alespoň zčásti využít i během zastávek v přístavech. V nich samozřejmě záleží na ročním období a vašich zájmových aktivitách. Dopřejte si pohodlné oblečení na procházky městem (kraťasy, džíny, trička, mikiny, sukně) a kvalitní sportovní oblečení na výlety a expedice.

Pro pány

Muži to mají jednodušší. Vystačí si se slušnými kalhotami, tričkem a sportovní košilí. Variantu k bazénu a do posilovny představují šortky. Stačí si uvědomit, že ani v přístavech nevidí rádi trhany. Ležérní oděv není zakázaný, avšak ve slušivém oblečení se vám obecně dostane více vstřícnosti. A na společenské události na lodi se pořádně vystrojte. Kravatou (dokáže divy!), košilí, sakem, natož oblekem nebo smokingem a polobotkami nic nezkazíte.

Pro všechny

S ohledem na roční období a zeměpisnou šířku jsou vhodné svetry, vesty, větrovky a bundy. Zvláště při plavbě na sever nezapomeňte na fleecovou bundu, čepici (klobouk, kšiltovku, čelenku…), šálu a rukavice. A na sluneční brýle.

Pro obuv platí pravidlo: Čím více a univerzálněji, tím lépe. Příkladem budiž tenisky (do tělocvičny i na výlet) a sandály (k bazénu i na neformální večeři).

Ostatní

Malé batohy či ledvinky jsou praktické a hodí se k úschově kamery, knihy, opalovacího krému, láhve na vodu apod. při pohybu v okolí lodě a v přístavu. Zabalte si i něco na zábavu (knihy, časopisy), dalekohled a vaše milované hi-tech hračky (tablet, notebook, fotoaparát…). Pokud cestujete s dětmi, budou se hodit nafukovací vodní hračky na pláž a šnorchlovací set.

Máte-li ještě místo a jste zvyklí na své vlastní toaletní potřeby jako mýdlo, šampon, tělový krém atd., vezměte si je také.