Co vidět v Benátkách v roce 2020 před vyplutím - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Magazín

Co vidět v Benátkách v roce 2020 před vyplutím

Magické město na laguně zůstává – i přesto, že velké výletní lodě mají od roku 2019 zákaz plout kolem starobylého centra – jedním z nejoblíbenějších přístavů pro start okružní plavby. Vzhledem k bohatému kulturnímu životu Benátek se vyplatí zůstat v nich o den déle a kromě historických památek zažít také některou z mnoha zdejších akcí. Nabízíme tipy na sedmičku z nich v roce 2020.

Vyberte plavbu z Benátek

Benátský karneval

(Od 8. do 25. února 2020)
Jedinečný, nepopsatelný, fascinující. Takový je karneval v Benátkách, jeden z jejich největších symbolů. I tento rok proběhne na přelomu ledna a února včetně vrcholů programu, k nimž patří slavnostní zahájení „Let anděla“ na náměstí sv. Marka, okouzlující „Let orla“ či závěrečný „Vzlet lva“.

Su e Zo per i Ponti

(19. dubna 2020)
Závod „Nahoru a dolů přes mosty“ spočívá ve zdolání trasy napříč Benátkami včetně ověření na kontrolních stanovištích. Oživují ho spousty umělců v ulicích a tisíce všudypřítomných fanoušků.

Mare Maggio

(Polovina května 2020)
Nová slavnost mezi mohutnými zdmi areálu bývalých vojenských loděnic Arsenale. Její součást tvoří historické rekonstrukce, ukázky tradiční stavby lodí, vyhlídkové plavby a další aktivity.

Festa del Redentore

(18. a 19. července 2020)
Jedna z nejstarších pravidelných událostí v Benátkách spočívá ve stavbě pontonového mostu přes kanál Guidecca k chrámu Nejsvětějšího Vykupitele – vzpomínce na konec velké morové epidemie roku 1576. V sobotu večer probíhá ohromná přehlídka lodí všech tvarů a velikostí, v noci následuje ohňostroj a na druhý den pouť do kostela.

Ferragosto – Festa dell’Assunta

(15. srpna 2020)
Zvláštní den, neboť si můžete užít Benátky bez Benátčanů. Život ve městě se zastaví a jeho obyvatelé se vydávají na pláž a večer na koncert v bazilice Santa Maria Assunta na ostrově Torcello.

Benátský filmový festival

(2. až 12. září 2020)
Poprvé se konal v roce 1932 a od té doby se řadí k nejprestižnějším na světě. Je součástí benátského bienále, hlavní cenou je Leone d'Oro („Zlatý lev“) a pro filmové fanoušky se jedná o povinnost.

Le Giornate del Cinema Muto

(Začátek října 2020)
Festival němých filmů u nás sice není tak známý jako jeho starší a větší filmový bratr, přesto jde o nejprestižnější akci svého druhu v Evropě a rozhodně si zaslouží vaši pozornost.