5 báječných pláží Středomoří dostupných z lodě - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Magazín

5 báječných pláží Středomoří dostupných z lodě

V okamžiku, kdy výletní loď vplouvá do přístavu, máte většinou možnost vybrat si ze tří možností, jak prožijete den. Zůstanete na lodi, vydáte se na průzkum historických památek a jiných atrakcí v okolí nebo si odpočinete na pláži. Ocitnete-li se poblíž následujících lokalit, neváhejte a zvolte si variantu číslo 3.

Spiaggia di San Vito Lo Capo, Sicílie

Pláž San Vito Lo Capo

Jemný písek hladící nohy, báječný výhled na skály jako z divokého západu a průzračné Tyrhénské moře, to jsou poznávací znamení pláže Spiaggia di San Vito Lo Capo. Táhne se podél břehů města stejného jména, nedaleko Trapani a zhruba 100 km od přístavu v Palermu. Kromě magické hory Monte Speziale a půlměsíčního tvaru jsou však pro ni typické i houfy rekreantů během letní sezóny.

Náš tip na plavbu k San Vito Lo Capo

Vyberte si z okružních plaveb přes italské Palermo.

Playa Torremolinos, Costa del Sol

Pláž Torremolinos

Torremolinos je vyhlášeným letoviskem asi 15 km od přístavu Málaga. Ve výčtu zdejších lákadel nesmí vedle akvaparku, zahrady La Batería či lunaparku Tivoli v sousední Benalmádeně chybět ani dlouhá, písečná Playa Torremolinos. Ve spojení s palmovou promenádou a komplexním servisem se jedná o dokonalý příklad městské pláže.

Náš tip na plavbu k Playa Torremolinos

Nechte se zlákat krásnými plážemi v okolí španělské Málagy.

Issos Beach, Korfu

Pláž Issos

Hned za hotelovými komplexy v Agios Georgios začíná takzvaná Korfská poušť, úzký pruh pevniny z jedné strany ohraničený lagunou Korission a z druhé Jónským mořem. Právě na jeho pobřeží se skví pláž Issos, ráj všech romantiků, surfařů a milovníků samoty. Jenom je potřeba zajít kousek dál pod duny, dodávající lokalitě 30 km od přístavu v Kerkyře jedinečný nádech.

Náš tip na plavbu k Issos Beach

Neváhejte a plujte s námi na řecké Korfu.

Slovenska plaža, Černá Hora

Pláž Slovenska plaža

Necelé 2 km dlouhá Slovenska plaža poblíž budvanské mariny a starého města je pýchou nejvyhlášenějšího černohorského rekreačního střediska. Přestože v létě doslova praská ve švech, vždy se na jejím kamínkovém povrchu najde kousek místa pro relax a opalování. Cestou z přístavu v Kotoru, vzdáleného 23 km, nezapomeňte obdivovat krásny horského NP Lovćen.

Náš tip na plavbu k Slovenske plaži

Objevte půvab pobřeží kolem černohorského Kotoru.

Plage d'En Vau, Calanques

Pláž d'En Vau

Národní park Calanques vypadá na první pohled trochu nenápadně, ovšem jen do okamžiku, než vyzkoušíte koupání v některé z jeho úzkých zátočin jako Plage d´En Vau. Společnost vám budou dělat vápencová skaliska vystupující z azurové vody, řídká středomořská vegetace a jenom minimum turistů. Přístup je sem poněkud komplikovanější, byť přístav v Marseille leží pouhých 32 km odsud.

Náš tip na plavbu k Plage d'En Vau

Užijte si okružní plavbu se zastávkou ve francouzském Marseille.