5 báječných pláží Středomoří dostupných z lodě podruhé - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Magazín

5 báječných pláží Středomoří dostupných z lodě podruhé

Byť se plavba výletní lodí tváří na první ochutnávku především jako poznávací dovolená, můžete si také během ní perfektně užít opalování a koupání na krásných plážích. Inspirujte se pěticí pláží, k nimž se z přístavu dobře dostanete. K odpočinku u průzračného moře se sklenkou osvěžujícího drinku jsou jako stvořené. A o většině z nich jste asi ještě nikdy neslyšeli...

Plage de Paloma, Francouzská riviéra

Luxusní pláž Paloma

Mezi Nice a Monakem, dvěma prominentními letovisky na Azurovém pobřeží, nemůžete očekávat průměrné pláže. A Paloma Beach, pojmenovaná po dceři Pabla Picassa, jde svým šarmem a servisem ještě o kousek dál. Ukrývá se na konci poloostrova Ferrat, vyhlášeného útočiště milionářů, v zátočině Scaletta. Máte-li rádi výhled na přepychové vily a jachty, chuť provensálského vína a noblesní francouzskou atmosféru, budete tady nadšeni.

Náš tip na plavbu k Plage de Paloma

Vyberte si z okružních plaveb přes francouzské Nice.

Playa de Bolonia, Costa de la Luz

Zapomenutá pláž Bolonia

Pláže na jihu Andalusie jsou pro našince takřka neznámé a o pláži Bolonia to platí dvojnásob. V délce několika kilometrů se táhne na západním vyústění Gibraltarského průlivu, zhruba 100 kilometrů od přístavu Cádiz. Z jedné strany ji ukončují romantické duny, z druhé útesy, vytvářející přírodní bazény. Připočtete-li k tomu minimum turistů, ruiny starověkých památek a pár menších barů, máte před sebou kousek ráje na Zemi.

Náš tip na plavbu k Playa de Bolonia

Nechte se zlákat krásnými plážemi v okolí španělského Cádizu.

Ksamili plazh, Albánie

Originální pláž Ksamili

Unikátnější místo stěží na mapě Evropy pohledáte: pláž Ksamili leží na šíji mezi Butrintskou lagunou a Kerkyrskou úžinou, oddělující od Albánie slavný řecký ostrov Korfu. Nadchne vás tady křišťálově čistá voda Jónského moře, hospůdky s výtečnými rybími pochoutkami a výhled na drobné, roztomilé ostrůvky v okolí. Přístav Saranda je odsud půl hodiny daleko, antické město Butrint (součást dědictví UNESCO) asi deset minut.

Náš tip na plavbu ke Ksamili plazh

Neváhejte a plujte s námi do albánské Sarandy.

Spiaggia di Su Giudeu, Sardinie

Dokonalá pláž Su Giudeu

Sardinie se už dlouho pyšní mnoha přízvisky, velebícími krásy tamních pláží: evropský Karibik, ostrov tisíce pláží či smaragdové pobřeží. Důkaz jejich platnosti objevíte na jižním pobřeží u letoviska Chia, slabou hodinku jízdy z metropole Cagliari. Vyhlášené pláži Su Giudeu nechybí nic: jemný, světlý písek, smaragdově zelené moře, kamenité ostrůvky ke zpestření vodních radovánek, atraktivní laguna v zádech, perfektní služby… a často bohužel ani davy rekreantů. Přesto se vyplatí zajet se sem podívat.

Náš tip na plavbu k Spiaggia di Su Giudeu

Objevte půvab pobřeží kolem italského Cagliari.

Lia beach, Mykonos

Pohodová pláž Lia

Ostrov Mykonos v srdci Egejského moře proslul jako dějiště divokého nočního života, na pláži Lia však zažijete pravý opak. Pohodu, poklidné chytání bronzu, nerušené šnorchlování, pohledy na strnulá skaliska… Čekají vás i příjemná restaurace a centrum vodních sportů. Z přístavního terminál Torlos je to sem 30 minut.

Náš tip na plavbu k Lia beach

Užijte si okružní plavbu se zastávkou v řeckém Mykonu.