9 nejpodivuhodnějších atrakcí na výletních lodích - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Magazín

9 nejpodivuhodnějších atrakcí na výletních lodích

3D kinem IMAX, hřištěm na basketbal, minigolfem ani joggingovou dráhou, byť na palubě luxusní výletní lodě, už dnes nikoho neohromíte. Surfovací simulátor, lanový park nebo horolezecká stěna jsou slušné vychytávky, ale pořád to není nic, co by vám na lodi vyrazilo dech.

My jsme však dali dohromady devítku opravdu podivuhodných atrakcí na lodních palubách. Kterou z nich si po odeznění koronavirové krize vyberete během okružní plavby vy?

9. Zip-line

Jízda na kladce po zvolna klesajícím ocelovém laně je pěkný adrenalin někde nad svahem nebo v džungli. A co teprve 25metrový lanový skluz nad propastí takřka desítky palub lodě Oasis of the Seas! Ve spojení s vůní slané mořské vody se budete cítit jako albatros nad nekonečným oceánem.

8. Simulátor formule 1

Prudké zatáčky, dlouhé rovinky, burácení motorů, davy šílících fanoušků – kdo by netoužil vyzkoušet si pilotování závodního monopostu F1. Na palubě Costa Luminosa takovou možnost máte, stačí jenom usednout do kokpitu vymazleného simulátoru!

7. Most údivu

Architektonický zázrak a jeden z taháků lodě MSC Seaside, prosklený Most údivu, se táhne přes zadní část paluby č. 16. To znamená pěkně vysoko a hezky ve volném prostoru. Jinými slovy 20 metrů nad bazénem South Beach a ještě výše nad otevřeným mořem. Pro ohromující selfíčka jako stvořené!

6. Parašutistický simulátor

Přestože se vám z výšek dělají závratě, na lodi Quantum of the Seas si můžete vyzkoušet, jaké to je skočit s padákem. Ve speciálním válci RipCord by iFly poznáte díky vzdušnému proudění, které vás vynese několik metrů nad palubu, jaké to je několik kilometrů nad zemí.

5. Kladina nikam

Zábavní centrum na 17. palubě Norwegian Breakaway zahrnuje trampolínu na bungee jumping, akvapark s dlouhými tobogány různých profilů a rozsáhlý lanový park. Jeho pýchou je úzké prkno, trčící 2,5 m do volného prostoru mimo loď, do propasti nad vodou. Bez jištění vstup zakázán!

4. Super tobogán

Akvaparky na velké výletní lodi jsou dnes v podstatě povinností. Většinou mají jen pár desítek metrů plochy s několika klouzačkami pro caparty. Na Disney Fantasy na to šli zcela jinak. Jejich tobogán AquaDuck projíždějící skrz 4 paluby je s délkou 250 metrů opravdovým gigantem.

3. Vyhlídková kapsle

Tak trochu futuristicky vyhlíží vyhlídková prosklená kapsle na Quantum of the Seas. Visí na konci 41metrového ramena jeřábu, které se s ní otočí mimo palubu, do výšky 90 metrů nad hladinu moře. Čtrnácti osobám uvnitř se tak naskytne jedinečný pohled na bok lodě.

2. Mořský vodní park

Tohle je skutečná bomba. Během plavby luxusní lodě Seabourn Sojourn se pod její zádí otevírá přídavné zařízení pro celou řadu aktivit jako ve sportovním vodním parku. Užijte si koupání v moři, jízdu na banánu a vodních lyžích, kajakování či plachtění uprostřed širého oceánu!

1. Jízda v oblacích

Kdo neviděl, neuvěří. Nad horními palubami luxusní lodě Carnival Vista se můžete zásluhou SkyRide projet jako na kole. Umožňuje to visutá dráha, po níž se pohybujete šlapáním do pedálů své kabiny, zavěšené na vodící ocelové liště. Tuhle osobní kabinovou lanovku si zamilujete!