5 nejnudnějších přístavů pro výletní lodě na světě - Okružní plavby

5 nejnudnějších přístavů pro výletní lodě na světě

Ocho RiosTakřka ve všech průvodcích se dozvíte, jak jsou různé přístavy úžasné, co zajímavého v nich uvidíte a co jedinečného prožijete. Není to pravda. Některé přístavy nejsou turisticky atraktivní ani za mák. Nehodí se k průzkumu po vlastní ose a mnohem lépe uděláte, když se na ně připravíte zakoupením výletu od lodní společnosti, nebo si dáte stranou peníze na taxi. Podívejte se na pětku takových výtečníků.

5. Ocho Rios, Jamajka

Magnetem číslo v severojamajském letovisku Ocho Rios jsou bezesporu vodopády na řece Dunn. Bývá u nich ovšem tak přeplněno turisty, že jejich romantiku si vůbec neužijete. Naštěstí lze vybírat z dalších možností (avšak poněkud dále), například vyrazit do muzea Boba Marleyho, ke kaskádám Blue Hole nebo navštívit delfinárium.

4. Flam, Norsko

Fjordy Norského království jsou proslulé a krajina kolem nich též. Nestihnete-li si však včas zarezervovat jízdenku na parádní vyhlídkový vlak do Myrlandu, budete mít ve Flamu smůlu. Ledaže by vám stačil celodenní pohled na fascinující kopce v okolí, protože v případě tohoto skutečně miniaturního městečka se jedná spíše o překladiště mezi vlakovou a lodní dopravou…

3. Ketchikan, USA

Administrativně spadá pod Aljašku, geograficky se nachází na ostrově Revillagigedo a turisticky jen ospale zívá a zavírá oči. Jedinou šanci představuje vydat se do hor, které jenom malý kousek od amerického Ketchikanu překonávají nadmořskou výšku 3 tisíce metrů. Obraťte se na prodejce výletů přímo na lodi, kde vám poradí s nejlepší túrou či s jinou aktivitou v okolí.

2. Manáma, Bahrajn

Typická ukázka místa, kde se nevyplatí vyrazit na organizovaný výlet, neboť oba dva v nabídce jsou, kulantně řečeno, „trochu nudné“? Vítejte v Manámě, metropoli miniaturního státečku na Arabském poloostrově. Doporučujeme zaplatit si taxi a z moderního města, zhlížejícího se v bohatých bratrancích v Arabských emirátech, poznáte mnohem více.

1. Prince Rupert, Kanada

Nádherná příroda plná medvědů a velryb, členité pobřeží, romantika a dobrodružství, to všechno je Kanada. Byť to zní neuvěřitelně, v třetím nejhlubším přírodním přístavu světa Prince Rupert však o turistech na plavbách snad nikdy ani neslyšeli. Jak jinak si vysvětlit, že přednost tady mají továrny, mlýny, těžba dřeva, ošuntělá železniční depa a jiná strašidla? Raději se poohlédněte po průvodci, který vás vezme hlouběji do hor.