10 nejoblíbenějších výletních lodí okružních plaveb - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Magazín

10 nejoblíbenějších výletních lodí okružních plaveb

Která z výletních lodí pro okružní plavby je nejoblíbenější? Zcela jednoznačnou odpověď lze jen těžko najít, nicméně některé z plovoucích hotelů se zaslouženě těší větší pozornosti než ostatní. Právě mezi nimi jsme vybrali nejpopulárnější desítku. Logicky se zároveň jedná o největší lodě, vždyť pojmou nejvíce spokojených pasažérů. A vy máte inspiraci, kam se vydat už na příští dovolenou…

Costa Diadema

Costa DiademaJedna z nejmodernějších lodí flotily Costa vytrvale proplouvá přístavy západního Středomoří a za čtyři roky provozu již svezla desetitisíce nadšených cestovatelů. Na své 306 metrů dlouhé palubě ukrývá neskutečné množství zábavy: kasino, multifunkční sportovní hřiště, simulátor formule 1, laserovou hernu nebo 4D kino.

Přidáte-li k tomu přímý vstup do lázní Samsara Spa (plocha téměř 8 tisíc m2!) ze 130 kajut, stylovou bavorskou hospodu, diskotéku, osmičku vířivek po obvodu paluby, joggingovou dráhu či dětský akvapark, je zřejmé, že tady se prostě nudit nebudete.

Allure of the Seas

Allure of the SeasNejvětší výletní loď světa (o 5 cm delší než Oasis of the Seas) má základnu ve floridském Fort Lauderdale, odkud vyráží do Karibiku. Přistupte blíže a uvidíte, co vás ani nenapadlo: zip-line, ručně vyrobený dřevěný kolotoč, bazén s pláží a vodní zónou pro děti, AquaTheater s potápěčskou show Daredevil…

Ve výčtu by se dalo pokračovat dlouho, doplňme tedy alespoň celý houf specializovaných restaurací (japonská, italská, mexická, steakhouse, hamburgery Johnny Rockets) či úpravu apartmánů do podoby loftů. A co užít si propracované vystoupení v brazilských rytmech nebo broadwayský hit Mamma Mia!?

Oasis of the Seas

Oasis of the SeasV našem přehledu nemůže chybět ani druhá z dvojice největších luxusních lodí světa. Když krasavice pro 5 400 cestujících roku 2009 poprvé vyplula, pyšnila se i dalšími prvenstvími včetně venkovního areálu AquaTheater, horolezeckých stěn a surf simulátorů. Revoluční je též její design, zahrnující venkovní koridor s tropickou foliáží, jídelnu v zelenajícím se Central Parku a zábavný Coney Island.

Skýtá více než 20 restaurací včetně Park Café s nabídkou lahodných panini a čerstvých salátů. I možnosti ubytování jsou pestré, vybírejte například z vnitřních kajut s balkónovým výhledem na Central Park, dvoupatrových apartmánů nebo „rodinných domků“.

Costa Favolosa

Loď se chlubí luxusními interiéry (mramor, onyx, alabastr a drahé kameny Swarovski) gradujícími v honosném atriu Dei Diamanti, jejím společenském srdci. Mimořádný zážitek na cestě kolem Skandinávie dotváří na 400 originálních uměleckých děl a více než 6 tisíc tištěných replik.

MSC Divina

Přesně 333 metrů dlouhý resort na moři potkáte ve vodách mezi Karibskými ostrovy. Ve vybavení a úpravě interiéru se jeho tvůrci nechali inspirovat Sofií Loren. Restauranty, bar, vinárny a další prostory vás zavedou zpět do zlatých časů námořních plaveb. A lázně Aurea Spa, shuffleboard, akvapark či disko s karaoke vás budou bavit od rána do večera.

Anthem of the Seas

Třetí z řady mořských královen pluje v širokém záběru od Kanady přes Bahamy až po Mexiko. Pasažéři mají RFID náramky místo klíčů, využívají rychlé wi-fi, z vnitřních pokojů vidí oceán díky přímému přenosu na LED obrazovkách a aktivity si rezervují tabletem. Patří k nim i netradiční atrakce jako parašutistický simulátor, replika London Eye, autodrom, jízda na kolečkových bruslích, kabaret Spectra a wellness s kaskádovými bazény.

Costa Pacifica

Elegantní loď vyzdobená v hudebním stylu se pohybuje v Karibiku. K jejím trumfům se počítá divadlo s dokonalým zvukovým systémem a nahrávací studio, kde si hudebníci mohou nahrát vlastní CD.

Carnival Horizon

Loď spuštěná na vodu roku 2018 zaujme designem tlumeného dekoru kombinujícího bílou a hnědou s modrými koberci. Velkolepě řešený akvapark se spoustou atrakcí doplňují adrenalinové visuté šlapadlo Skyrider a lanové centrum, klidnější povahy si možná rádi zahrají minigolf.

Norwegian Getaway

Pestrobarevný pořízek ve stylu jižních pláží se pyšní pokoji Tropicana, kubánským grilem Flamingo a noční show latinsko-amerických tanců. Kajuty jsou energeticky úsporné, k dispozici je 27 restaurací a nejchladnějším místem na palubě je Ice Bar. Nechybí lanové centrum Sky Trail ani akvapark s pěti tobogány.

Norwegian Breakaway

Loď plnou zábavy proslavily venkovní restauranty, promenáda a lázně. V noci se těšte na živou jazzovou hudbu, souboje klavíristů a tematické večírky. Sportovci se realizují na horolezecké stěně či v lanovém centru. Apartmány Heaven vás oslní soukromým nádvořím s malým bazénem a ​​exkluzivním salonkem.