Okružní plavby lodí - Orbis Link - Cunard
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

AIDAblu - Itálie, Řecko, Chorvatsko,

8-denní plavba
strava: all inclusive
od 31 280

Costa Diadema - Francie, Španělsko, Baleáry, Itálie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 130
Jste zde: Okružní plavby Lodě Cunard

Cunard

Nejznámější lodní společnost na světě, která jako jediná nabízí pravidelnou osobní přepravu z Evropy do Ameriky a to již více než 175 let. Na palubách jejích tří lodí se budou cítit dobře obdivovatelé starých námořních tradic a luxusního prostředí ve stylu secese. Nevšední dálkové plavby a plavby kolem světa společnosti Cunard Line jsou nabízeny s kvalitními přednáškovými programy.

 

Cunard

Historie

Cunard Line byla založená kanadským obchodníkem Samuelem Cunardem v roce 1839 pro přepravu pošty z Británie do Ameriky. První loď se jmenovala Britannia. Během druhé světové války sloužily některé její lodi britskému námořnictvu. Po válce se lodní společnost vrátila k přepravě do Ameriky a Kanady, přepravu zajišťovalo 12 lodí. Po roce 1958 přestala transatlantická lodní doprava profitovat kvůli nástupu letecké dopravy. Cunard proto v roce 1968 pravidelné linky, kromě jedné lodě, zrušil a soustředil se na dálkové luxusní plavby a plavby kolem světa. Původní lodě nahradila nová Queen Elisabeth 2 (QE2). Od roku 1998 je Cunard součástí Carnival Corporation. V roce 2004 byla loď QE2 nahrazena lodí Queen Mary 2 (QM2). Kromě ní Cunard vlastní ještě 2 lodě, Queen Victoria a Queen Elisabeth.

Prvenství Cunard v historii osobní dopravy

• první pravidelní osobní lodní přeprava z Evropy do Ameriky
• první loď, která byla osvětlena elektrickým světlem (Servia, 1881)
• první loď s parní turbínou (Carmania, 1905)
• první loď s bazénem ve vnitřních prostorách (Aquitania, 1914)
• První plavba kolem světa (Laconia, 1922)
• Nejdelší osobní loď světa  (QE, 1940 – 1996)

Flotila

Flotilu tvoří 3 lodě – Queen Elisabeth (2010), Queen Mary 2 (2004) a Queen Victoria (2007). Všechny lodě jsou v secesním stylu s krásnou dřevěnou mozaikou na stěnách a tradičními rituály typu čaj o páté. Lodě připomínají svou výzdobou staré oceánské parníky, vybaveny jsou ale nejmodernější lodní technikou. Loď Queen Mary 2 je jedinou osobní lodí, kde můžete cestovat přes Atlantik i se svým psem.

Plavby a jejich cíle

Lodě Cunard potkáte především na pravidelné lince mezi New Yorkem a Southamptonem či Hamburkem. Oblíbené jsou dlouhé okružní plavby v oblasti Severní Evropa. Přístavy Středomoří jsou na trase lodě Queen Elizabeth.  

Styl lodí Cunard

Lodní společnost Cunard má mnoho pravidelných zákazníků, kteří si cení jemné anglické způsoby, panující na těchto tradičních lodích. Dobře se zde budou cítit páry i samostatně cestující osoby, kteří ocení kosmopolitní atmosféru,vybavení veřejných prostor a nabídku přednáškových programů. Na lodích se vaří z kvalitních čerstvých surovin, v nabídce jsou tradiční britská jídla obohacená o nejchutnější francouzské pokrmy a regionální speciality z celého světa.

Ubytování se nabízí ve čtyřech třídách, ke každé třídě přísluší jiná restaurace: Queens Grill, Princess Grill, Britannia Club a Britannia. Zábava na lodích je vizuální a barevná, show se skládá s výstupů kouzelníků, mimů, žonglérů a jiných kabaretních umělců. Lázeňské služby zajišťují prestižní společnosti Canyon Ranch a Onboard Spa Company.
Členský klub se nazává Cunard World Club.

Zázemí tradičního typu lodě, spojené s moderními technologiemi přestavuje jedinečný zážitek při cestování po moři. Všechny lodě flotily poskytují na svých palubách britskou eleganci, luxus a komfort. Zážitek z plavby lodí Cunard je těžké popsat slovy, je třeba ho zažít!


Lodě Cunard Line:

Odkazy na všechny lodě flotily: Queen Elizabeth, Queen Mary 2, Queen Victoria


Queen Mary 2

Pro největší osobní loď na světě jsou typické impozantní veřejné prostory v klasickém britském stylu, které jsou upravené tak, aby umožňovaly výhledy na moře. Veliký taneční sál s křišťálovými lustry, dvoupatrové planetárium Illuminations, džezový Commodore Club a další prostory dávají tušit, že plavidlo Queen Mary 2 je zcela mimořádnou lodí. Opulentní tabule na vás čeká v hlavní restauraci Britannia a v klubových Queens a Princess Grill. Dobu plavby přes Atlantik si můžete zpestřit vzdělávacími kurzy. více...

Queen Victoria

Interiéry této lodi jsou ve viktoriánském stylu s nádhernými tepanými balustrádami, dřevěným obložením a leptanými skleněnými panely. Doteky elegantních dekorů jsou k vidění také v hlavním salonu Grand Lobby, kde jsou vystavené modely bývalých lodí Cunard. Nákupní galerii Royal Arcade zdobí zvonící sloupové hodiny. Živým místem je Golden Lion Pub, kde probíhá spousta zábavy a je možné si vychutnat lahodný drink. Příjemným místem klidu na lodi Queen Victoria je zimní zahrada s fontánou. více...