Internet a telefonování na lodích Costa - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Lodní společnosti
Lodě Costa Cruises

Internet a telefonování na lodích Costa

Fotky a videa z vaší skvělé dovolené na palubě lodi Costa budete chtít jistě sdílet se svými přáteli na sociálních sítích. Rozhodně si tedy přibalte svůj telefon, tablet nebo laptop. Díky palubní síti můžete zůstat v kontaktu se svými kolegy a kontrolovat emailovou schránku.

Internet na palubě

Každá loď flotily Costa nabízí satelitní připojení k internetu 24 hodin denně. Můžete se připojovat prostřednictvím palubní Wi-Fi nebo v Internet Pointu.
Pro připojení můžete použít svůj PC, iPad, iPhone, smartphone nebo použít počítače v Internet Pointu. Instrukce pro připojení a informace o cenách jsou k dispozici na palubě. K internetu se můžete připojovat kdykoliv, náklady za tuto službu budou automaticky načtené na váš palubní účet.

Internet Point

Pro připojení počítače v Internet Pointu jednoduše protáhněte čtečkou vaši Costa Card a následujte instrukce nebo se připojte manuálně. Počítače nemají k dispozici aplikace Microsoft a nepovolují připojení osobních zařízení (kamera, fotoaparát ap.) a stahování programů. Tiskárna je k dispozici, služba je zpoplatněná.

WiFi

Signál Wi-Fi je dostupný ve veřejných prostorách lodi a v kajutách. Před přihlášením je třeba zkontrolovat nastavení na svém přístroji. Doporučujeme omezit stahování videí nebo velkých souborů. Automatické aktualizace ovlivní trvání, rychlost a cenu připojení. Možná máte na svém zařízení nevědomky aktivované programy a procesy, proto je doporučujeme dočasně deaktivovat (nikoliv však antivirus), protože mohou zpomalit surfování a mají značný vliv na cenu za data.

Datové balíčky a jednorázové použití internetu

Využívat internetovou službu můžete různými způsoby.

JEDNORÁZOVÝ INTERNET

Program Costa Quick Check. Náklady za toto jednorázové požívání internetu (pay-per-use) vám budou přičtené na vaše palubní konto. O aktuální ceně se informujte přímo na lodi, orientační cena je od 0,25 EUR/min. K minutové sazbě bude účtován jednorázový poplatek 3 EUR za registraci do sítě .

PŘEDPLACENÉ BALÍČKY INTERNETOVÝCH SLUŽEB

Internet packages by volume: Surfujte a posílejte emaily bez omezení až do vyčerpání vašeho datového limitu. Vybírat si můžete z balíčků od 250 MB do 3 GB. Zvolený balíček je možné kdykoliv změnit na vyšší tarif a doplatíte jen rozdíl v ceně. Jednorázový poplatek za registraci do sítě je 3 EUR (1x během plavby). Orientační ceny datových balíčků (stav květen 2019):

  • "Costa 250 MB" za 35 EUR,
  • "Costa 500 MB" za 45 EUR,
  • "Costa 3GB" za 110 EUR.

Social packagee: Tento balíček je určený pro hosty, kteří se chtějí pohybovat na sociálních sítích (Facebook, Facebook Messenger, Twitter, WhatsApp, Threema, Snapchat, Google-plus, Instagram, Pinterest, Tumblr, Xing, LinkedIn). Orientační cena (stav květen 2019):

  • "Costa Social Package 24 h" za 5 EUR,
  • "Costa Social Package ONE CRUISE za 7 EUR.

Jednorázový poplatek za registraci do sítě je 3 EUR (1x během plavby).

Aktuální ceny internetu obdržíte vždy na palubě lodi, výše uvedené ceny jsou pouze informativní!

Síť 3G

Palubní systémy na lodích Costa podporují 3G technologie. Náklady na roaming mohou být velice vysoké, doporučujeme proto si ceny nasmlouvaných služeb prověřit před odjezdem u svého operátora. Satelitní signál může být v určitých chvílích nekvalitně ovlivněn povětrnostními a jinými vlivy nebo se může zcela ztratit.

Costa telefonovani-1206-415-1206-415-1206-415-1206-415-1206-415-1206-415-1206-415-1206-415-1206-415.jpg

Mobilní telefonování na palubě lodi

Loď disponuje GSM sítí pro mobilní telefony, takže můžete pro volání a SMS využívat své mobilní telefony s aktivovaným roamingem. Jakmile se vás telefon připojí na palubní GSM, na displeji se objeví "jméno lodi" nebo TELENOR MARITIME. V blízkosti pevniny doporučujeme změnit operátora na místního s výhodnějším tarifem. Před odjezdem na dovolenou doporučujeme kontaktovat svého operátora a informovat se na ceny mezinárodního volání, které mohou být značně vysoké. Orientační cenu za volání a SMS sděluje váš operátor často pomocí informační SMS.

Satelitní telefon a fax

Každá loď má telefonní a faxové spojení s pevninou prostřednictvím satelitního spojení. Hovory lze přijímat i uskutečňovat přímo z kajuty, provolaná suma vám bude přičtena k vašemu palubnímu kontu. Mějte na paměti, že cena satelitního spojení je vysoká. Aktuální informace si vyžádejte vždy na recepci.

Aplikace Costa app

Pokud si do svého mobilního zařízení stáhnete aplikaci Costa app, získáte mnoho užitečných informací o přístavech na trase, můžete jejím prostřednictvím objednávat služby či výlety nebo chatovat v rámci lodě. Aplikace i její používání během plavby jsou zdarma.

Aktualizováno září 2019.