Výletní lodě a koronavirus - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby

Výletní lodě a koronavirus

Níže naleznete aktualizovaná prohlášení a opatření lodních společností v souvislosti s pandemií coronaviru.

Oficiální prohlášení Costa Cruises ke koronaviru

Italská společnost Costa Cruises aktualizuje svá vyjádření na svých stránkách zde: Coronavirus. Prohlášení a aktuální informace pro vás překládáme a aktualizujeme, přečíst si je můžete na níže uvedeném odkazu.

Costa Cruises - prohlášení v souvislosti s nákazou koronavirem

Oficiální prohlášení MSC Cruises ke koronaviru

Švýcarská společnost MSC Cruises informuje o přijatých preventivních opatřeních na svých stránkách zde: Coronavirus. Prohlášení a aktuální informace pro vás překládáme a aktualizujeme, přečíst si je můžete na níže uvedeném odkazu.

MSC Cruises - prohlášení v souvislosti s nákazou koronavirem

Oficiální prohlášení Carnival Cruises ke koronaviru


Aktualizace 12. 10. 2020
Carnival Cruise Line ruší do konce listopadu 2020 plavby svých 6 lodí z přístavů Miami a Port Canaveral.

Dále muselo být zrušeno dalších 5 plaveb v termínech od 1.01.2021 do 8.02.2021 loděmi Carnival Splendor ze Sydney. Carnival Cruise Line pracuje nadále na bezpečnostních protokolech, které umožní znovuotevření provozu svých výletních lodí.

Prosíme vás o pochopení a o podporu.

Oficiální prohlášení AIDA Cruises ke koronaviru


Aktualizace 10. 8. 2020
Počátkem září 2020 plánujeme opětovně zahájit plavby AIDA s prvními loděmi z německých přístavů. Předpokladem pro to bylo schválení italského státu, jelikož lodě AIDA plují pod italskou vlajkou. Jak ukazuje současný vývoj, podmínky pro bezpečné cestování dosud nejsou zcela v pořádku ve všech turistických destinacích v Evropě.
Z tohoto důvodu proto bohužel musíme prodloužit přerušení plavební sezóny do 30. září 2020. Toto neplatí pro plavby z Kielu s AIDAblu od 6. září 2020 z Hamburku s AIDAperla od 12. září 2020.
Budeme informovat všechny hosty, jejichž cestu nelze realizovat. Rezervace jsou zpracovávané chronologicky podle data odjezdu. Velice vám děkujeme za vaši přízeň, trpělivost a důvěru v této krizi!
----------------

Aktualizace: 2. 7. 2020
Vzhledem k postupnému uvolňování v evropském cestování je společnost AIDA Cruises přesvědčena, že letos v létě obnoví letošní plavební sezónu.
Podmínky pro bezpečné cestování však v mnoha světových destinacích ještě nejsou dobré. Je pro nás důležité poskytnout všem hostům bezpečnou dovolenou.
Musíme proto prodloužit pozastavení plaveb do 31. srpna 2020. To neplatí pro všechny termíny. V současné době jsme přesvědčeni, že níže uvedené plavby mohou proběhnout.

Následující plavby NEJSOU ovlivněny a budou se konat:
  • plavby od 15.8. 2020 loděmi AIDAperla, AIDAprima a AIDAdiva
  • plavby od 30. 8. 2020 lodí AIDAbella
  • plavby od 25. 8. 2020 lodí AIDAsol

-------------------
Aktualizace: 17. 6. 2020; 10:30
Vážení hosté AIDA,
v očekávání normalizace cestovního ruchu intenzivně pracujeme na podrobných plánech pro včasný restart plaveb AIDA. Zdraví našich hostů a posádky je nejvyšší prioritou. Jsme v úzké spolupráci s vnitrostátními a mezinárodními orgány a zdravotnickými organizacemi. V mnoha našich turistických oblastech jsou předpisy pro cestovní ruch stále koordinovány a konkrétní podmínky pro nový začátek nebyly dosud zcela objasněny.

Abychom našim hostům poskytli potřebnou bezpečnost při plánování, musíme bohužel prodloužit dočasné přerušení cestovní sezóny AIDA do konce července 2020. Bohužel všechny plavby do přístavů v USA a Kanadě plánované na tento rok nelze uskutečnit (informace k tomu naleznete v FAQ, bod 19).

Budeme informovat všechny hosty, kteří si v tomto období naplánovali dovolenou s AIDA.

Žádáme vás o pochopení, že rezervace zpracováváme chronologicky podle data odjezdu a že to bude nějakou dobu trvat.
-------------


Aktualizace: 28. května 2020

Všechny plavby do 31. července 2020 včetně se nemohou uskutečnit podle plánu. Hosté, kteří si během tohoto období rezervovali cestu u AIDA, budou informováni. Rezervace jsou zpracovávány chronologicky podle data odjezdu.

-----------------
Aktualizace: 27. dubna 2020, 09:00 hodin.

Vážení hosté AIDA,
globální šíření viru Covid-19 v současnosti představuje pro obyvatele, ekonomiky a podniky nebývalé výzvy. Globální cestování se zastavilo a neočekává se, že by se situace do konce května 2020 normalizovala. Tyto mimořádné a nepředvídatelné okolnosti nás nutí prodloužit dočasné přerušení cestovní sezóny AIDA. Všechny plavby/zájezdy do 31. května 2020 včetně se bohužel nemohou uskutečnit podle plánu.

Prohlášení asociace pořadatelů okružních plaveb CLIA k situaci s koronavirem

Washington, DC (13. března 2020)
Lodní společností sdružené v asociaci pořadatelů okružních plaveb CLIA se rozhodly dočasně pozastavovat provoz výletních lodí z USA, přístavy budou uzavřené po dobu 30 dnů. Úřady veřejného zdraví a Vláda USA nadále monitorují a konají v souvislosti s nákazou COVID-19.

„Lodní společností sdružené v CLIA dobrovolně a dočasně pozastavují provoz z USA, zatímco pracujeme na řešení této krize v oblasti veřejného zdraví, “řekla Kelly Craighead, prezidentka a generální ředitelka společnosti CLIA. "Toto je bezprecedentní situace. Náš průmysl převzal odpovědnost za ochranu veřejného zdraví po více než 50 let, pracuje pod vedením amerického centra pro kontrolu a prevenci nemocí, a pyšní se svou schopností poskytovat výjimečné zážitky z dovolené pro cestující a také smysluplné pracovní příležitosti pro členy posádky. Bylo to náročné období, ale doufáme, že toto rozhodnutí nám umožní soustředit se na budoucnost a co nejdřívější návrat k běžnému provozu.“
Dočasné pozastavení vstoupí v platnost dne 14. března 2020 ve 12:00 EDT. Lodní společnosti CLIA jsou zaměřeny na bezpečný a plynulý návrat těch, kteří jsou v současné době na palubách námořních lodí, a na které se toto rozhodnutí vztahuje.
„Toto rozhodnutí nebereme na lehkou váhu a chceme, aby veřejnost věděla, že závazek tohoto odvětví je stavět lidi vždy na první místo,“ řekl Adam Goldstein, globální předseda CLIA. "Během této doby budeme i nadále spolupracovat s CDC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) a dalšími na přípravě na obnovení plaveb, až to bude vhodné. Víme, že cestovní ruch je pro Spojené státy velmi důležitý z ekonomického hlediska, a až naše lodě opět poplují, náš průmysl bude významným přispěvatelem k oživení hospodářství. “
Průmysl okružních plaveb je pro USA životně důležitou tepnou hospodářství, podporující více než 421 000 amerických pracovních míst, přičemž každých 30 cestujících podporuje jednu zaměstnaneckou pozici v USA a každoročně přispívá do ekonomiky Spojených států téměř 53 miliardy dolarů. Okružní plavby podporují cestovní kanceláře, letecké společnosti, hotely a široký dodavatelský řetězec průmyslových odvětví, který se táhne napříč Spojenými státy.
Cestující, který mají zarezervovanou plavbu, které se tyto rozhodnutí dotkne, jsou vyzváni, aby kontaktovali své cestovní poradce nebo se obránili přímo na lodní společnosti. Pro více informací se obraťte na tento mail: press@cruising.org.
Celá zpráva CLIA z 13. 3. 2020

Starší zprávy


WASHINGTON, DC (4. března 2020)
Mezinárodní asociace Cruise Lines (Cruise Lines International Association), přední autorita světového průmyslu výletních lodí, má trvalý závazek vůči odvětví cestovního ruchu a vůči zdraví a bezpečnosti hostů, posádky i obyvatel přístavních měst a destinací po celém světě. Jako součást tohoto závazku dnes oznámila přijetí dalších rozšířených screeningových opatření v reakci na nákazu COVID-19 (koronavirus).

V důsledku těchto změn, které mají okamžitou platnost, mají členové CLIA:
  • Odepřít nástup na palubu všem osobám, které v posledních 14 dnech před naloděním vycestovali z, navštívili či cestovali skrze letiště v Jižní Koreji, Íránu, Číně, včetně Hongkongu a Macau, a jakoukoliv obci v Itálii, na které se vztahuje karanténa vyhlášená italskou vládou a Ministerstvem zahraničních věcí.
  • Provést screening nemocí pro všechny osoby, které v posledních 14 dnech před naloděním vycestovali z, navštívili či cestovali skrze letiště v jakýchkoli cílech uvedených na americké stránce CDC „Coronavirus Disease 2019 Information for Travel“. Screening nemocí zahrnuje kontrolu historie příznaků horečky, kašle a potíží s dýcháním do 14 dnů před naloděním a kontrolu teploty.
  • Odepřít nástup na palubu všem osobám, které do 14 dnů před naloděním byly v kontaktu s osobou, která je diagnostikována či má podezření na infekci viru COVID-19, nebo která v současné době podléhá zdravotnímu sledování možné expozici viru COVID-19, či jim poskytli péči.
  • Provést screening před nástupem na palubu nezbytný k podpoře těchto preventivních opatření. Všem osobám, které vykazují příznaky podezření na vir COVID-19, je třeba podle potřeby poskytnout lepší screening a lékařskou podporu.

V koordinaci se společnostmi výletních lodí, zdravotnickými odborníky a regulačními úřady po celém světě bude CLIA a její členské společnosti nadále pečlivě sledovat nový vývoj týkající se viru COVID-19 a podle potřeby bude upravovat tato opatření s ohledem na zdraví a bezpečnost cestujících a členů posádky.

Po zavedení přísných opatření, která se řídí vnitrostátními a mezinárodními zdravotnickými úřady, se CLIA a její členské společnosti, ve shodě s prohlášeními Světové zdravotnické organizace, domnívají, že omezení pohybu lodí nejsou potřeba. "Přijetí těchto opatření dále demonstruje jedinečnou schopnost odvětví okružních plaveb reagovat rychle na vývoj okolností," řekla Kelly Craighead, prezidentka a generální ředitelka CLIA. "Zůstáváme v úzkém kontaktu s místními vládami po celém světě a litujeme, že tyto změny povedou k zamezení vstupu na palubu některých z našich cestujících. Cestovatelé by měli vědět, že jejich zdraví a bezpečnost jsou pro cestovní průmysl absolutní prioritou."

Oficiální prohlášení AIDA Cruises ke koronaviru

Lodní společnost AIDA přijala v podstatě totožná opatření, kdy nedovolí nalodění osobám, které se pohybovaly 14 dní před naloděním v oblastech s karanténou (určité asijské státy a oblasti v severní Itálii). Hostům se symptomy nákazy chřipkou budou neprodleně vyšetřeni palubním lékařem.

AIDA Cruises - odkaz na stránku s oficiálním prohlášením