Orbis Link - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
O NÁS

Orbis Link

Cestovní kancelář Orbis Link se specializuje na prodej okružních plaveb ve Středomoří, Karibiku a dalších destinací po celém světě. Byli jsme mezi prvními, kteří představili tento báječný způsob dovolené na českém trhu.

Poskytujeme kompletní informace k Vaší dovolené na lodi - rádi pomůžeme s výběrem plavby, dopravy do přístavu, rezervací hotelu před plavbou a dalšími informacemi, které Vám budou na před naloděním a na lodi užitečné.

Při naší práci se opíráme o osobní zkušenosti, zakládáme si na osobním přístupu, serióznosti, rychlosti a přesnosti.

Vitejte na palubě!
73 infografika OL new

Historie CK Orbis Link 1997 až 2018

Vznik CK Orbis Link se datuje od roku 1997, kdy zakladatelé odkoupili cestovní kancelář České námořní plavby, která nabízela lodní lístky a kde byli sami zaměstnáni. Česká námořní plavba v té době prodávala své lodě, její zaměstnanci byli propouštěni a jednotlivé divize prodávány.

Od roku 1997 do roku 2002 byla činnost CK orientována převážně na prodej lodních lístků na trajekty v Evropě. Stali jsme se jedním z největších prodejců lodních lístků v České republice a to zejména na trasách Calais – Dover (kanál La Manche), Brindisi/Bari – Igoumenitsa (ItálieŘecko), Livorno – Bastia/Olbia (pevninská Itálie a ostrov Korsika a Sardínie), Warnemünde/Rostock – Trelleborg (NěmeckoŠvédsko) a Hirtshals – Kristiansand (Dánsko Norsko).
V roce 1999 jsme se stali generálním zástupcem lodní společnosti Sea France, zajišťující trajektovou dopravu z Francie do Anglie na lince Calais – Dover.
Od svého založení jsme zároveň prodávali okružní plavby a to především jednotlivým zájemcům.
Zařizovali jsme pro ČT2 organizaci natáčení na lodi Queen Mary 2 lodní společnosti Cunard, jednalo se o dokument o životě slavného prvorepublikového pianisty a muzikanta Jaroslava Ježka (1997).

V roce 2002 přišly na trh levné letenky od nově založených leteckých společností s nabídkou low cost letenek do poptávaných hlavních měst a přístavů Evropy. V té době mnoho cestovatelů zvolilo kratší dopravu letadlem a obchod s lodními lístky na trajekty začal ztrácet a stagnovat. Později i v prodeji trajektových lístků došlo k zavedení tzv. plovoucích cen dle data odjezdu, stejně jako u low cost letenek.


Od roku 2001 jsme na českém trhu zastupovali řeckou společnost Festival, která nabízela okružní plavby po Středomoří. Byli jsme první cestovní kanceláří, která začala okružní plavby inzerovat v novinách a prodávat prostřednictvím sítě českých cestovních kanceláří.
V nabídce jsme měli i plavby Cunard, především plavbu přes Atlantik, z britského Southamptonu do New Yorku.
V roce 2004 byla Orbis Link certifikována podle ČSN EN ISO 9001:2001.


V roce 2005 jsme získali díky realizovanému prodeji zastoupení lodní společnosti Costa Cruises pro Českou republiku o 2 roky později, i zastoupení prodeje plaveb Costa pro Slovensko. Více informací k plavbám Costa naleznete na webu www.costa.cz, který provozujeme od roku 2006. Další webové stránky společnosti jsou Plavby-stredomori.cz, Plavby-karibik.cz a Trajekty.com.

Od roku 2007 zastupujeme italskou lodní společnost MSC, nabízející plavby ve Středomoří, severní Evropě, Karibiku a plavby z Dubaje. Tentýž rok jsme nabídku Karibiku rozšířili o plavby americké lodní společnosti Carnival a spustili webové stránky www.carnival.cz . Od roku 2008 zastupujeme i další společnost, specializující se na oblast Karibiku - lodní společnosti Royal Caribbean Cruises, která vlastní luxusní lodní společnost Celebrity Cruises a klubové luxusní lodě Azamara Club Cruises.


Od roku 2008 pravidelně pořádáme plavby s českým průvodcem a tematickým programem. V tomto roce jsme též spustili nové webové stránky www.levneplavby.cz s nabídkou akčních plaveb.

Zajišťovali jsme plavbu lodí Costa pro finalistky "Miss Slowakia 2008".

V roce 2009 jsme přidali do našeho portfolia lodních společností Louis Cruises, nabízející plavby ve východním Středomoří a Pullmantur, španělského provozovatele s plavbami ve Středomoří, Karibiku a Jižní Americe.


Od roku 2012 prodáváme plavby Princess Cruises, Holland America a Norwegian Cruise Line. Uvedené lodní společnosti nabízejí plavby po všech poptávaných destinací a to v kategorii 4+.

Protože v posledních letech jsme zaznamenali velký zájem o exotické destinace a luxusní plavby, přidali jsme nově do prodeje i velmi zajímavé plavby na lodi Aranui 3 po tichomořských ostrovech na poštovní lodi z Tahiti a plavby na Arktidu a a Antarktidu lodní společnosti Ocean Wide expedition.
Luxusní divizi plaveb doplňuje lodní společnost Seabourn, nabízejí plavby na jachtách do 460 osob do všech známých destinačních cílů.


Poprvé jsou plavby s delegátem obohaceny o nabídku Asie. Na podzim r. 2015 se skupina vydala ze Singapuru do Vietnamu a Thajska. V následujícím roce posilujeme žádané plavby s delegátem o východní i západní Karibik a o plavbu z Kuby na Jamajku, Kajmanské ostrovy a Mexiko. Využíváme nově zavedené trasy lodí Costa Cruises Indickým oceánem z Mauritia na Seychely, Madagaskar a Reunion a rozšiřujeme naši nabídku plaveb s delegátem o unikátní plavbu z Bombaje na Maledivy. S českým delegátem mohou klienti i nadále plout z Dubaje do Ománu a Abu Dhabi.

• Všechny plavby s delegátem jsou obohaceny o pobyt v luxusním hotelu před nebo po době trvání plavby.
• Plavby s českým delegátem v exotice zaručí jazykové zázemí po celou dobu trvání zájezdu. Delegát pomáhá při nalodění, vylodění a s registrací lodních účtů, má několik informačních schůzek během zájezdu, je k zastižení na telefonu pro případ, že se vyskytnou nějaké problémy.
• Delegát poskytuje překlady palubních novin a večerních menu, poradí s výběrem výletů nebo doprovází klienty v přístavech a má mnohaleté zkušenosti z nejrůznějších okružních plaveb.

Máme více než 120 provizních prodejců z celé ČR.


Pravidelně již nabízíme plavby s delegátem z Kuby na Jamajku, Kajmanské ostrovy a Mexiko. Další skupina s námi již pošesté navštívila trasu Indickým oceánem z Mauritia na Seychely, Madagaskar a Reunion. S českým delegátem mohou klienti i nadále plout z Dubaje do Ománu a Abu Dhabi. Plavby v Karibiku nabízíme ve dvou variantách: západním směrem z Floridy z Fort Lauderdale nebo z Miami na Kajmanské ostrovy, Belize, Jamajku a Honduras či východním směrem z Dominikánské republiky (La Romana) na ostrov sv. Kryštofa, Antiguu, Martinik a Guadeloupe. Nově jsme začali nabízet plavby s delegátem v severní Evropě a ve Středomoří. Plavba ze Stockhomu míří do Helsinek, Petrohradu a Tallinu. Při plavbě z Benátek klienti navštívili Bari, Kefalonii, Mykonos, Santorini a Katakolon.

• Plavby s delegátem do zámoří jsme obohatili o pobyt v luxusním hotelu před nebo po době trvání plavby.
• Plavby s českým delegátem v exotice zaručují jazykové zázemí po celou dobu trvání zájezdu. Delegát pomáhá při nalodění, vylodění a s registrací lodních účtů, má několik informačních schůzek během zájezdu, je k zastižení na telefonu pro případ, že se vyskytnou nějaké problémy.
• Delegát poskytuje překlady palubních novin a večerních menu, poradí s výběrem výletů nebo doprovází klienty v přístavech a má mnohaleté zkušenosti z nejrůznějších okružních plaveb.

V současné době máme více než 130 provizních prodejců z celé ČR.

Lodní lístky na trajekty prodáváme i nadále a to jednotlivým zájemcům i cestovním kancelářím, nejžádanější jsou trajekty s lodní společností Stena Line (Anglie & Irsko, Skandinávie), DFDS (Calais - Dover) a Moby Lines (Livorno - Korsika, Sardínie, Elba).


V květnu 2019 jsme pořádali, společně se slovenským partnerem, koncert Michala Davida na týdenní plavbě z Benátek na lodi Costa Luminosa. Česko - slovenské publikum bylo nadšeno ze spojení plavby a koncertu, známý hitmaker lidi nadchnul i vstupem do pěvecké soutěže na lodi pro všechny účastníky plavby.

Další plavby s českým delegátem byly na tradičních a oblíbených trasách v Dubaji, Indickém oceánu, Karibiku a severní Evropě.

Ve spolupráci s lodní společností Costa Cruises jsme začali nabízet balíčky typu „Flight & Cruise“ - spojení plavby s letenkou z Prahy na plavby v Dubaji a Středomoří 2020. Tento typ dovolené značně zvyšuje komfort cestování, letecké spojení z Prahy a navazují transfer do přístav je v první den zájezdu a snižuje míru stresu při dopravě do přístavu. Je to vůbec poprvé v historii, kdy lodní společnost nabídla pro Českou republiku tuto výhodu.
Pro moravské klienty máme v nabídce plavby navázané na letenky z Vídně, a to od lodních společností MSC a Costa Cruises.

V létě 2019 jsme spustili výrazně vylepšené webové stránky, který usnadňují vybrat svou plavbu „na míru“ i pomocí bonusů, last minute nabídek a dalších zvýhodněních, které lodní společnosti pro Českou republiku vypisují.

V současné době máme více než 130 provizních prodejců z celé ČR.

Lodní lístky na trajekty prodáváme i nadále, a to především cestovním kancelářím. Nejžádanější jsou trajekty s lodní společností Stena Line (Anglie & Irsko, Skandinávie), DFDS (Calais - Dover) a Moby Lines (Livorno - Korsika, Sardínie, Elba).

Orbis Link - certifikát kvality

Systém managementu jakosti podniku Orbis Link, s.r.o. byl prověřen a uznán akreditovaným certifikačním orgánem č. 3016 Českým lodním a průmyslovým registrem, s.r.o. ve shodě s normou ČSN EN ISO 9001:2001. Certifikovaný systém managementu jakosti se vztahuje na prodej lodních lístků a zprostředkování osobní námořní přepravy, zajišťování skupinové trajektové přepravy pro cestovní kanceláře a dopravce, prodej okružních plaveb.
Datum certifikace: 25. 6. 2004