Okružní plavby lodí - Orbis Link - Destinace - Západní pobřeží USA
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa Favolosa - Německo, Dánsko, Norsko (Warnemünde)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 12 930

MSC Meraviglia - Německo, Dánsko, Norsko (Kiel)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 19 140

Costa Magica - Švédsko, Finsko, Rusko, Estonsko (Stockholm)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 12 930

MSC Fantasia - Itálie, Francie, Španělsko (z Janova)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 24 330

MSC Bellissima - Itálie, Malta, Španělsko, Francie (z Janova)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 30 810
Jste zde: Okružní plavby Destinace Západní pobřeží USA

Západní pobřeží USA / Mexická riviéra

Úžasné národní parky, krásná města s filmovou historií a příjemné klima s mnoha slunečnými dny, vytvářejí z této oblasti oblíbený turistický region. Lodě vyplouvají z města andělů, z Los Angeles a z nejkrásnějšího město západu, San Francisca. Na úchvatných bílých plážích kolem Cabo San Lucas se tyčí fantastické skalní formace. Pobřežní vody jsou bohaté na množství ryb, které je možné pozorovat z paluby lodi při sklence skvělého kalifornského vína.

Charakteristika oblasti a přístavy vyplutí

Jihozápadní pobřeží USA, Mexiko a státy Střední Ameriky Guatemala, Salvador, Honduras, Kostarika a Panamá jsou omývané Tichým oceánem. Kalifornský poloostrov je dlouhý 1 250 km a je oblíbenou turistickou oblastí Mexika.
Výletní lodě nejčastěji vyplouvají z Los Angeles a míří na jih do zajímavých míst a přístavů podél pobřeží, z nichž nejfrekventovanějšími jsou San Diego, Esenada, Cabo San Lucas, Mazatlán, Puberto Vallarata, Acapulco. Do těchto přístavů plují také lodě na dálkových trasách, které propluly Panamský průplav. Zajímavou zastávkou výletních lodí poblíž Los Angeles je ostrov Catalina Island, vzdálený jen 22 mil od pevniny či letovisko Santa Barbara. 
Do oblasti je možné zahrnout též severněji ležící San Francisco. Tento přístav je často výchozím místem pro plavby na Havaj, do oblasti Jižní Pacifik /Polynésie nebo ke břehům Aljašky.


Splendor Cabo 0067 carnival

Zajímavá místa

Většina okružních plaveb začíná v největším městě Kalifornie Los Angeles, které proslavil především lesk Hollywoodu. Městu se přezdívá „továrna na sny“, je také městem inovací a etnické mnohotvárnosti. Luxusní výklady s nabídkou exkluzivního zboží naleznete na Rodeo Drive, snad nejdražší nákupní třídě Ameriky a v Bevery Hills. Mekkou turistů je bulvár Sunset Strip s restauracemi, kluby, nočními bary a obchody. Až budete znaveni z množství podnětů a městského ruchu, zavítejte na jednu ze slavných pláží Malibu, Redondo nebo Santa Monica.

Americkou riviérou je nedaleký ostrov Santa Barbara, pro který je typická směsice umění, historie, módy, jídla a skvělého vína z údolí Santa Ynez. Ostrov Santa Catalina leží jen kousek od pevniny a proslavil ho developer William Wrigley, žvýkačkový magnát. V pobřežních modrých vodách je možné spatřit lvouny, okouny, leopardí žraloky, rejnoky, mořské úhoře hejna sardinek a občas i velké bílé žraloky. Ostrov je jako stvořený pro dobrodružství a lodní společnosti zde nabízejí výpravy do přírody a adrenalinové sportovní aktivity. 

Vřelí lidé a záplava slunečních paprsků je typická pro kalifornské San Diego, které se z dálky ohlásí výrazným mostem Diego Coronado Bay Bridge. Balboa Park je ohromným urbanistickým kulturním centrem, kde je soustředěno na 15 muzeí, obklopují ho nádherné zahrady a jeho součástí je i známá zoologická zahrada. Milovníci přírody si přijdou na své i v Safari Parku a oceanáriu.

Mexický přístav Esenada je druhým nejnavštěvovanějším mexickým cílem výletních lodí. Díky příjemnému klimatu se v oblasti daří vinné révě a určitě nevynechejte návštěvu vinného sklípku. Pozoruhodný je také mořský gejzír La Bufadora.

Úchvatné přírodní scenérie a také oblíbené kulisy fotografů připravila příroda v oblasti Cabo San Lucas. Pohyblivé písky, skryté zátoky, dramatické scenérie skalních formací, bílé písečné pláže, sportovní rybaření a vodní sporty přeurčily toto místo k vyhledávanému cílu turistů. Přírodním fenoménem je celý Kalifornský záliv, jehož chráněná území jsou zanesena do seznamu přírodního dědictví UNESCO. Záliv je domovem stovek druhů ryb, mořských savců a kytovců, potkáte tu i plejtváka obrovského.

Častým místem vyplutí je také romantické a kosmopolitní San Francisco, rozkládající se kolem zátoky Golden Gate, překlenuté známým oranžovým mostem, který držel v letech 1937 – 1964 primát nejdelšího mostu na světě. Opravdu působivé pohledy na město, zátoku i neslavně proslulý ostrov Alcatraz skýtají okolní kopce.


Grand Princess in San Francisco Bay


 

Plavby a trasy

Z přístavů Los Angels a San Francisco vyplouvají výletní lodě na krátké 3 – 4 denní plavby, které jsou ideálním mohou ideálně doplnit vaši individuální cestu do této oblasti. Rádi vám takovou ochutnávkovou plavbu nabídneme od společnosti Princess Cruises či Carnival Cruises, které nabízejí mnoho termínů po celý rok.
Při cestování z Evropy do tak vzdálené destinace se vyplatí plavby do oblasti Mexické riviéry s vyplutím z Los Angeles v trvání 7, 10 či 11 dní, pokud dáte přednost pobřeží USA, pak je ideální vyplouvat ze San Francisca. Takové plavby vám můžeme nabídnout od Norwegian Cruise Line, Princess Cruises nebo Carnival Cruises.

Oblast od Panamského kanálu výše na sever k San Franciscu je zahrnuta do dálkových tras a pozičních plaveb více lodních společností.

Pokud nenaleznete pro vás optimální trasu na našich stránkách, kontaktujte nás, prosím, rádi vám připravíme individuální nabídku.Plavby


nalezeno zájezdů: 15

Carnival Splendor - Mexická Riviéra z Los Angeles

Carnival Splendor - Mexická Riviéra z Los Angeles

8-denní plavba do schránky
Carnival Splendor nabízí mnoho možností vyžití. Skvělou zábavu slibuje program v Seaside Theater, příjemné posezení si užijete v Sky Dome se zatahovací střechou. Centrem dění jsou horní otevřené paluby s bazény, lehátky a možnostmi sportování. Vybavení…
Emerald Princess - Plavba z Floridy skrz Panamský průplav do Los Angelos

Emerald Princess - Plavba z Floridy skrz Panamský průplav do Los Angelos

16-denní plavba do schránky
Emerald Princess vyplula v roce 2007 a patří mezi největší lodi společnosti Princess Cruises. Nabízí téměř 900 balkónových kajut, ze kterých si cestující mohou užít pohled na východ slunce či pohled na romantická přístavní města jako jsou například Benátky…
Carnival Miracle - Plavba Panamským kanálem do Miami (ze San Diego)

Carnival Miracle - Plavba Panamským kanálem do Miami (ze San Diego)

14-denní plavba do schránky
Carnival Miracle navenek zaujme svým protáhlým trupem lodi, uvnitř budete obklopeni luxusním vybavením a vkusnými dekoracemi. Byla navržena pro rychlejší plavbu a díky tomu je možné v kratším čase navštívit i vzdálenější destinace. Loď nabízí mnoho sportovních…
Carnival Miracle - Plavba Panamským kanálem do LA (z Miami)

Carnival Miracle - Plavba Panamským kanálem do LA (z Miami)

18-denní plavba do schránky
Carnival Miracle navenek zaujme svým protáhlým trupem lodi, uvnitř budete obklopeni luxusním vybavením a vkusnými dekoracemi. Byla navržena pro rychlejší plavbu a díky tomu je možné v kratším čase navštívit i vzdálenější destinace. Loď nabízí mnoho sportovních…