Západ USA a Mexická riviéra - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Západ USA a Mexická riviéra

Úžasné národní parky, krásná města s filmovou historií a příjemné klima s mnoha slunečnými dny vytvářejí ze západu USA a Mexické riviéry oblíbený turistický region. Lodě vyplouvají z města andělů Los Angeles a z nejkrásnějšího město západu San Francisca. Vyberte si plavbu na západ USA a Mexickou riviéru a při sklence skvělého kalifornského vína pozorujte z paluby lodi pobřežní vody bohaté na množství ryb.

Poloha západního pobřeží USA a Mexické riviéry

Jihozápadní pobřeží USA, Mexiko a státy Střední Ameriky Guatemala, Salvador, Honduras, Kostarika a Panama jsou omývané Tichým oceánem. Kalifornský poloostrov dlouhý 1 250 kilometrů je oblíbenou turistickou oblastí Mexika.

Los Angeles

Výletní lodě nejčastěji vyplouvají z Los Angeles a míří na jih do zajímavých míst a přístavů podél pobřeží, z nichž nejfrekventovanějšími jsou San Diego, Ensenada, Cabo San Lucas, Mazatlán, Puberto Vallarata, Acapulco. Do těchto přístavů plují také lodě na dálkových trasách, které propluly Panamský průplav. Zajímavou zastávkou výletních lodí poblíž Los Angeles je ostrov Catalina Island, vzdálený jen 22 mil od pevniny či letovisko Santa Barbara.

Do oblasti je možné zahrnout též severněji ležící San Francisco. Tento přístav je často výchozím místem pro plavby na Havaj, do oblasti Jižní Pacifik /Polynésie nebo ke břehům Aljašky.

Zajímavá místa a přístavy na západním pobřeží USA a Mexické riviéře

Západní pobřeží USA

Los Angeles, San Francisco, San Diego

Mexická riviéra

Acapulco, Mazatlán

Většina okružních plaveb začíná v největším městě Kalifornie Los Angeles, které proslavil především lesk Hollywoodu. Městu se přezdívá „továrna na sny“, je také městem inovací a etnické mnohotvárnosti. Luxusní výklady s nabídkou exkluzivního zboží naleznete na Rodeo Drive, snad nejdražší nákupní třídě Ameriky a v Bevery Hills. Mekkou turistů je bulvár Sunset Strip s restauracemi, kluby, nočními bary a obchody. Až budete znaveni z množství podnětů a městského ruchu, zavítejte na jednu ze slavných pláží Malibu, Redondo nebo Santa Monica.

Západní pobřeží USA

Americkou riviéru tvoří ostrov Santa Barbara s typickou směsicí umění, historie, módy, jídla a vína z údolí Santa Ynez. Ostrov Santa Catalina leží kousek od pevniny a proslavil ho developer a žvýkačkový magnát William Wrigley. V pobřežních vodách lze spatřit lvouny, okouny, rejnoky, mořské úhoře, hejna sardinek a občas i leopardí či bílé žraloky. Ostrov voní dobrodružstvím a lodní společnosti zde nabízejí výpravy do přírody a adrenalinové sportovní aktivity.

Plujte za západ USA z Los Angeles

San Diego

Vřelí lidé a záplava slunečních paprsků je typická pro kalifornské San Diego, které se z dálky ohlásí výrazným mostem Diego Coronado Bay Bridge. Balboa Park je ohromným urbanistickým kulturním centrem, kde je soustředěno na 15 muzeí, obklopují ho nádherné zahrady a jeho součástí je i známá zoologická zahrada. Milovníci přírody si přijdou na své i v Safari Parku a oceanáriu.

Častým místem vyplutí je také romantické a kosmopolitní San Francisco, rozkládající se kolem zátoky Golden Gate, překlenuté známým oranžovým mostem, který držel v letech 1937 – 1964 primát nejdelšího mostu na světě. Opravdu působivé pohledy na město, zátoku i neslavně proslulý ostrov Alcatraz skýtají okolní kopce.

Mexická riviéra

Mexický přístav Ensenada je druhým nejnavštěvovanějším mexickým cílem výletních lodí. Díky příjemnému klimatu se v oblasti daří vinné révě a určitě nevynechejte návštěvu vinného sklípku. Pozoruhodný je také mořský gejzír La Bufadora.

Užijte si Mexickou riviéru přes Cabo San Lucas

Cabo San Lucas

Úchvatné přírodní scenérie a také oblíbené kulisy fotografů připravila příroda v oblasti Cabo San Lucas. Pohyblivé písky, skryté zátoky, dramatické scenérie skalních formací, bílé písečné pláže, sportovní rybaření a vodní sporty přeurčily toto místo k vyhledávanému cílu turistů. Přírodním fenoménem je celý Kalifornský záliv, jehož chráněná území jsou zanesena do seznamu přírodního dědictví UNESCO. Záliv je domovem stovek druhů ryb, mořských savců a kytovců, potkáte tu i plejtváka obrovského.

Další články o západním pobřeží USA a Mexické riviéře

Přečtěte si více v našem magazínu

Sezóna plaveb na západním pobřeží USA a Mexické riviéře

Z přístavů Los Angels a San Francisco vyplouvají výletní lodě na krátké 3 až 4denní plavby, které jsou ideálním mohou ideálně doplnit vaši individuální cestu do této oblasti. Rádi vám takovou ochutnávkovou plavbu nabídneme od společnosti Princess Cruises či Carnival Cruises, které nabízejí mnoho termínů po celý rok.

Při cestování z Evropy do tak vzdálené destinace se vyplatí plavby do oblasti Mexické riviéry s vyplutím z Los Angeles v trvání 7, 10 či 11 dní, pokud dáte přednost pobřeží USA, pak je ideální vyplouvat ze San Francisca. Takové plavby vám můžeme nabídnout od Norwegian Cruise Lines, Princess Cruises nebo Carnival Cruises.

Oblast od Panamského kanálu výše na sever k San Franciscu je zahrnuta do dálkových tras a pozičních plaveb více lodních společností.

Video z plavby podél západního pobřeží USA a Mexické riviéry

Reference našich klientů z plaveb k západnímu pobřeží USA a Mexické riviéře

Návštěvu USA jsme si zpestřili plavbou z Los Angeles na mexickou riviéru a konečně si na cestě po USA odpočinuli.

Manželé Petříčkovi

Okružní plavby západ USA a Mexická riviéra: