Severní Evropa - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Severní Evropa

Pokud toužíte vydat se na plavbu za krásami přírody, navštivte severní část evropského kontinentu. Přístavy vyplutí leží jen kousek od našich hranic a jsou dostupné autem, vlakem i letecky. Objevíte svět norských fjordů, zádumčivé krajiny, dramaticky vyhlížející skaliska a také upravená a čistá města s unikátní severskou architekturou. Okružní plavby severní Evropou lákají i fenoménem "bílých nocí" a pozorováním polární záře.

Trasy v severní Evropě

Týdenní a vídedenní plavby v severní Evropě zahrnují oblast Baltského moře, Severního a Norského moře, Skandinávii, republiky Pobaltí a dále Britské ostrovy, Špicberky, Grónsko, Lofoty a Vesterály a Island.

Během plavby v severní Evropě je tedy možné navštívit například tyto země: Norsko, Dánsko, Rusko, Velkou Británii a mnohé další.

Výletní lodě nejčastěji vyplouvají z přístavů Amsterdam, Kodaň, Kiel, Hamburk, Southampton.

Norsko   Geiranger 5 (750x499)

Zažije polární záři i bílé noci, kdy slunce téměř nezapadá. Největším lákadlem této oblasti jsou norské fjordy a města na Baltu v čele s Petrohradem. Trasu s norskými fjordy volí milovníci přírodních krás. Důvod je jasný: hluboko do pevniny zařezávající se mořské fjordy lemují vysoké hory nebo skály a skýtají skutečně jedinečné pohledy na nezvyklé scenérie.

Během kotvení je pak možné jet na výlet k pevninskému ledovci a mnohačetným zpěněným vodopádům. Unikátní plavby směřují na nejsevernější výběžek Nordkapp, Špicberky či Island.

Země v Severní Evropě

Skandinávie

Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko

Pobaltí

Estonsko, Litva, Lotyšsko

Ostatní

Island, Německo, Polsko, Rusko, Velká Británie

Další perlou Pobaltí je bezesporu estonský Tallinn, jehož městské hradby a věže jsou zapsané do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Krásnou severskou městskou architekturu můžete obdivovat i v Helsinkách, Stockholmu, Kodani, Bergenu. Oslo přiláká na jedinečné sochy Vigelanda.

Zajímavá místa a přístavy v Severní Evropě

Pokud vás více fascinují lidské výtvory, nenechte si ujít "Benátky severu", slavný Petrohrad, kde kromě význačných muzeí (například Ermitáž) můžete obdivovat impozantní budovy ozdobené věžemi s pozlacenými kupolemi. Návštěva letního sídla carů, Petrodvorců, je na této zastávce skoro povinností. Amsterdam turisty vábí na romantická zákoutí kolem grachtů.

Vydejte se na plavbu do Petrohradu

Amsterdam, Nizozemí

Na jihozápadě této velké oblasti se rozkládají široké a dunami poseté písečné pláže, často přerušené malebnými skalisky. Během plavby můžete vidět také četné ostrovy, z nichž připomeňme alespoň největší německý ostrov Rujanu či Helgoland. Plavba v severní Evropě je zážitkem s nezapomenutelnými dojmy.

Další články o severní Evropě

Přečtěte si více v našem magazínu

V kalendářích lodních společností naleznete tyto plavby v období od pozdního jara do časného podzimu. Ideálním termínem jsou dny kolem letního slunovratu (20. 6.), právě v tu dobu jsou nejpatrnější "bílé noci", které se projevují v severnějších oblastech, například v Petrohradu, Bergenu a výše na sever.

Plavby do Severní Evropy s českým delegátem

Pokud máte respekt z neznámé destinace, není lepší řešení, než na takovou plavbu vyrazit s českým delegátem. Zájezd je vytvořen jako balíček s kompletními službami, delegát vás provází po celou dobu zájezdu.

Aktuální plavby Severní Evropa s delegátem

Sopečný ostrov

Reference našich klientů z plaveb Severní Evropou

Velké poděkování patří našim dvěma průvodkyním. Vždy příjemné a ochotné nám pomoci. Pro nás dříve narozené je problém jazyková bariera a organisace zájezdů s česky mluvícím průvodcem je pro nás příjemné odbourání stresu z cestování.

Hana a Karel Sedláčkovi

Na plavbu z Kielu k norským fjordům nikdy nezapomenu. Úžasná příroda, barevný Bergen a milí lidé. Doporučuji.

Pavla P.

Zlatě zářící Petrodvorce, starobylý Tallinn a moderní architektura v Helsinkách – to si budu pamatovat z plavby ze Stockhomu.

Jiří P.

Plavba z Hamburku do Southamptonu a zpět na Queen Mary 2 byla opravdovým zážitkem na celý život.

Evžen H.

Okružní plavby severní Evropa: