Okružní plavby lodí - Orbis Link - Destinace - Rudé moře
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

AIDAblu - Itálie, Řecko, Chorvatsko,

8-denní plavba
strava: all inclusive
od 31 280

Costa Diadema - Francie, Španělsko, Baleáry, Itálie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 130
Jste zde: Okružní plavby Destinace Rudé moře

Rudé moře

Unikátní podmořský ekosystém Rudého moře je bohatý na stovky druhů pestrobarevných korálových rybek a dalších živočichů. Oblast se může pochlubit také dlouhou a na události bohatou historií. Egyptské pyramidy, jordánské skalní město Petra, přístav Akko a další poklady nenechají nikoho na pochybách, že tudy kráčela historie.


 

red sea fish egypt

    Rudé moře, Egypt


 

Oblast Rudého moře

Rudé moře leží mezi Afrikou a asijským Arabským poloostrovem, přesněji mezi Egyptem, Súdánem a Eritreou na západě a Saudskou Arábií a Jemenem na východě. Výrazně do něj na severu zasahuje Sinajský poloostrov. Adenským zálivem proplouvají pak lodě do Indického oceánu, spojení se Středozemním mořem zajišťuje Suezský průplav. Z hlediska plaveb je tato oblast především místem, kudy lodě proplouvají během svých dálkových plaveb. Plavby v této oblasti se v současné době nabízejí v omezeném množství, a to kvůli značné politické nestabilitě v této oblasti.

Přístavem vyplutí je Sharm el-Sheikh v Egyptě a z něho lodě směrují buď západním směrem do Středozemního moře přes Suezský kanál s návštěvou Kréty, Malty a Tunisu nebo směrem východním, do Spojených arabských emirátů. Tato plavba je 2 týdenní a zahrnuje návštěvu Káhiry, Ománu, Abu Dhabi a je zakončena v Dubaji.


Sharm el Sheikh R01 
    Sharm El Sheikh, Egypt

 

Zajímavá místa na březích Rudého moře

Mnohá místa v této oblasti se mohou pochlubit velkou návštěvností turistů. Mezi skvosty patří skalní město Petra, které leží v pouštní oblasti severně od jordánského přístavu Aqaba. Obytné budovy a chrámy byly vytesané do skal Nabatejci již kolem roku 300 p. n. l., unikátní památka je pod ochranou UNESCO. Pokud budete kotvit v egyptském Sharm el Sheikhu, dopřejte si šnorchlování či potápění ve vodách Rudého moře. Podmořský národní park Ras Mohamed na 480 km2 patří mezi TOP 10 nejkrásnějších míst pro potápění, kde lze spatřit želvy karety, žraloky, barakudy a stovky korálových rybek. Z přístavu Safaga se organizují výlety do Luxoru a Karnaku, kde jsou k vidění jedinečné památky z dob faraónů.


Plavby v oblasti

Plavby je možné díky stále pěknému slunečnému počasí absolvovat celoročně, nejžádanější je pochopitelně období evropské zimy. Rudé moře není samostatnou destinací pro plavby, v současnosti je místem, kudy lodě proplouvají na svých dálkových plavbách z Evropy do Perského zálivu a Dubaje, do Asie nebo během plavby kolem světa. Z naší nabídky doporučujeme dálkové plavby společnosti Costa, MSC a poziční plavbu ze Středomoří do Singapuru se společností Princess Cruises.

Termíny plaveb v Rudém moři

Plavby je možné díky stále pěknému slunečnému počasí absolvovat celoročně, nejžádanější je pochopitelně období evropské zimy. Zajímavou je plavba za sluncem, kdy na podzim z Itálie loď pluje přes Egypt, Jordánsko, Omán do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Plavba trvá 3 týdny.Plavby

Nebyly nalezeny žádné plavby.