Dunaj - Okružní plavby

Dunaj

Plavby po Dunaji, po Rýnu či Saoně s návštěvami význačných měst jsou příjemným typem pohodové dovolené s perfektními službami. Každý den nové místo, každý den skvělé zážitky a nová poznání.

Kde probíhají říční plavby po Dunaji

Při říční plavbě je maximum denního času věnováno zastávkám a výletování, a tak je zábava na lodi tak trochu okrajovou záležitostí, i když taneční večery i slavnostní ohňostroje dovedou značně přitáhnout pozornost pozorovatelů z nábřeží.

Dunaj

Plavidla, tiše klouzající po říční hladině, mají obvykle 4 paluby a nabízejí ubytování pro cca 200 až 250 osob. Atmosféra je tak oproti velkým námořním výletním lodím výrazně poklidnější a komornější. O hosty je skvěle postaráno po stránce jídla a ubytování. Říční lodě A-Rosa nabízejí kajuty s výhledem na řeku, novější plavidla pak i luxusní a prostorná apartmá.

Zajímavá místa a přístavy během říčních plaveb po Dunaji

Linec, Vídeň, Budapešť, Bělehrad

Dovolenou na řece si můžete dopřát od časného jara do pozdního podzimu. Proměny přírody jsou okouzlující a představují jedno z největších lákadel pro tento typ dovolené.

Říční plavby Dunaj

Vydejte se na objevnou cestu po Dunaji, evropském veletoku o délce 2 811 km, zasahujícím do 10 evropských států. A-Rosa vybrala významná a turisticky atraktivní místa, která vás dostanou: hned 4 hlavní města (Vídeň, Bratislava, Budapešť a Bělehrad), soutěska Železná vrata a přírodní rezervace v rozlehlé Dunajské deltě.

Vídeň

Plavby po Dunaji začínají obvykle v jihoněmeckém Pasově (Passau), kam se dá snadno dojet autem, z Prahy to je pouhých 220 kilometrů. Společnost A-Rosa rozděluje plavby podle převažujícího tématu na "města" a "přírodu", přičemž obě varianty jsou v nabídce této destinace stejnoměrně zastoupené.

Kde probíhají říční plavby po Rýnu, Saoně, Mosele a dalších řekách

Největší přítok Rhony, malebná Saona, je velká řeka ve Francii. Mosela teče z Francie do Německa, kde ústí do Rýna. Rýn protéká šesti zeměmi, ústí do Severního moře.

Rýn

Pohodlné lodě zajišťují příjemné prožití říčních plaveb.

Zajímavá místa a přístavy během říčních plaveb po Rýnu a Saoně

Rotterdam, Duisburg, Düsseldorf, Kolín nad Rýnem, Bonn, Koblenz

Dovolenou na řece si si užijete od brzkého jara do konce podzimu.

Říční plavby Rýn, Mohan, Mosela

Milujete-li poklidnou, mírně zvlněnou krajinu se svahy vinné révy, vydejte se na řeky Rýn, Mohan a Mosela. V rozlehlém povodí leží významné přístavy, starobylá historická města, vzkvétající ohromná průmyslová centra s bohatým společenským životem a s rozlehlými obchodními třídami, ale pak i klidnější místa s neopomenutelnými přírodními krásami.

Mohan

Plavby obvykle začínají v Kolíně nad Rýnem (Köln am Rhein). Z Prahy to je 690 km autem, do místa se dostanete za pouhou hodiny při využití letecké dopravy z Prahy. V tématech lehce převažuje poznávání měst před přírodními krásami.

Říční plavby Rhôna a Saôna

Jihofrancouzskou zvlněnou krajinu protínají řeky Rhône a Saône, jejichž tok prochází slavnými vinařskými oblastmi jako Beaujolais a Burgundsko. Malebná městečka dýchají poklidnou atmosférou, která je jak stvořená pro dovolenkové lenošení a rozjímání. Starobylá města Avignon či Arles nám připomenou, že oblast si zamilovali již před staletími naši předci.

Rhôna

Plavby po francouzských řekách začínají v Lyonu, kam se přímým letem z Prahy dostanete za 1:40 hod. a cesta autem si vyžádá více než 1 000 km za volantem. V celkové nabídce jsou stejnoměrně zastoupené plavby zaměřené na poznávání měst a plavby za krásami přírody.

Sezóna říčních plaveb

Dovolenou na řece si můžete dopřát od časného jara do pozdního podzimu. Proměny přírody jsou okouzlující a představují jedno z největších lákadel pro tento typ dovolené. Délka říční plavby se pohybuje od 3 nocí přes nejžádanější týdenní plavby po 14denní speciální plavby pro znalce a fajnšmekry. Zvýhodněnou cenu first minute získáte při rezervaci do konce února. Mimořádné pozornosti se těší 3 až 8denní plavby adventní, vánoční a novoroční. Za zvýhodněnou cenu first minute je lze objednat vždy do konce října. Říční plavby jsou úzce spojené s přírodou a tak se může stát, že její rozmary zhatí vaše dovolenkové plány. Lodní společnost se ale vždy snaží najít nějaké vhodné řešení a vaši plavbu přesunout na jiný vhodný termín.

Aktuální plavby Dunaj s delegátem

Reference našich klientů z říčních plaveb po Dunaji a dalších řekách

Plavbu z Engelhartszellu u Passova přes údolí Wachau do Vídně jsme zakoupili jako dárek pro přátele. Pluli jsme s nimi v adventní čas a užili jsme si 4 dny nádherné dovolené.

Krumlochovi, České Budějovice

Doporučuji plavbu z německého Kolína po Rýně přes Mannheim, Štrasburk a Mohuč, wagnerovská Loreley byla nezapomenutelná.

Štrasovi, Plzeň