Okružní plavby lodí - Orbis Link - Destinace - Říční plavby
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa neoRiviera - Maledivy, Srí Lanka, Indie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Queen Mary 2 - Transatlantická plavba ze Southamptonu do New Yorku

8-denní plavba
strava: plná penze
od 28 740

Costa Luminosa - Itálie, Řecko, Černá Hora, Chorvatsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Costa Fortuna - Singapur, Malajsie, Thajsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Costa Deliziosa - Florida (USA), Bahamy, Turks a Caicos

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 290
Jste zde: Okružní plavby Destinace Říční plavby

Říční plavby

Plavby po evropských řekách s návštěvami význačných měst jsou příjemným typem pohodové dovolené s perfektními službami. Každý den nové místo, každý den skvělé zážitky a nová poznání.

 

Říční lodě

Plavidla, tiše klouzající po říční hladině, mají obvykle 4 paluby a nabízejí ubytování pro cca 200 - 250 osob. Atmosféra je tak oproti velkým námořním výletním lodím výrazně poklidnější a komornější. O hosty je skvěle postaráno po stránce jídla a ubytování.  Říční lodě A-Rosa nabízejí kajuty s výhledem na řeku, novější plavidla pak i luxusní a prostorná apartmá.
Při říční plavbě je maximum denního času věnováno zastávkám a výletování, a tak je zábava na lodi tak trochu okrajovou záležitostí, i když taneční večery i slavnostní ohňostroje dovedou značně přitáhnout pozornost pozorovatelů z nábřeží.

 

Plavby po Dunaji

Vydejte se na objevnou cestu po Dunaji, evropském veletoku o délce 2 811 km, zasahujícím do 19 evropských států. A-Rosa vybrala významná a turisticky atraktivní místa, která vás dostanou: hned 4 hlavní města (Vídeň, Bratislava, Budapešť a Bělehrad), soutěska Železná vrata a přírodní rezervace v rozlehlé Dunajské deltě.
Plavby po Dunaji začínají obvykle v jihoněmeckém Pasově (Passau), kam se dá snadno dojet autem, z Prahy to je pouhých 220 km.
Společnost A-Rosa rozděluje plavby podle převažujícího tématu na "města" a "přírodu", přičemž obě varianty jsou v nabídce této destinace stejnoměrně zastoupené.

 

Významná místa a trasy dunajské plavby ...více

 


Dunajské katarakty

        Foto: Dunajské katarakty; zdroj A-Rosa

 

 

Plavby Rýn, Mohan, Mosela

Milujete-li poklidnou, mírně zvlněnou krajinu se svahy vinné révy, vydejte se na řeky Rýn, Mohan a Mosela. V rozlehlém povodí leží významné přístavy, starobylá historická města, vzkvétající ohromná průmyslová centra s bohatým společenským životem a s rozlehlými obchodními třídami, ale pak i klidnější místa s neopomenutelnými přírodními krásami.
Plavby obvykle začínají v Kolíně nad Rýnem (Köln am Rhein). Z Prahy to je 690 km autem, do místa se dostanete za pouhou hodiny při využití letecké dopravy z Prahy.   
V tématech lehce převažuje poznávání měst před přírodními krásami.

 

Významná místa a trasy plaveb Rýn - Mohan - Mosela ... více


Rýn - Rotterdam

      Foto: Plavby po Rýnu, Rotterdam; zdroj A-Rosa

 

 

Plavby po Rhôně a Saôně

Jihofrancouzskou zvlněnou krajinu protínají řeky Rhône a Saône, jejichž tok prochází slavnými vinařskými oblastmi jako Beaujolais a Burgundsko. Malebná městečka dýchají poklidnou atmosférou, která je jak stvořená pro dovolenkové lenošení a rozjímání. Starobylá města Avignon či Arles nám připomenou, že oblast si zamilovali již před staletími naši předci.
Plavby po francouzských řekách začínají v Lyonu, kam se přímým letem z Prahy dostanete za 1:40 hod. a cesta autem si vyžádá více než 1 000 km za volantem.
V celkové nabídce jsou stejnoměrně zastoupené plavby zaměřené na poznávání měst a plavby za krásami přírody.

 


Významná místa a trasy plaveb Rhôna - Saôna ... více

 

Levandulové pole

      Foto: Francie, levandulové pole; zdroj A-Rosa

 

Termíny říčních plaveb

Dovolenou na řece si můžete dopřát od časného jara do pozdního podzimu. Proměny přírody jsou okouzlující a představují jedno z největších lákadel pro tento typ dovolené.
Délka říční plavby se pohybuje od 3 nocí přes nejžádanější týdenní plavby po 14denní speciální plavby pro znalce a fajnšmekry. Zvýhodněnou cenu first minute získáte při rezervaci do konce února.

Mimořádné pozornosti se těší 3 - 8 denní plavby adventní, vánoční a novoroční. Za zvýhodněnou cenu first minute je lze objednat vždy do konce října.

Říční plavby jsou úzce spojené s přírodou a tak se může stát, že její rozmary zhatí vaše dovolenkové plány. Lodní společnost se ale vždy snaží najít nějaké vhodné řešení a vaši plavbu přesunout na jiný vhodný termín.

 
 Plavby


nalezeno zájezdů: 422

Adventní plavba po Seině

Adventní plavba po Seině

5-denní plavba do schránky
Středověké město Rouen slaví příchod Vánoc trhy, které úzké uličky tvoří ještě romantičtější než obvykle. Dejte si pár koleček na bruslích na kluzišti před gotickou katedrálou Cathedral of Notre Dame de Rouen a poté se zahřejte lahodným nápojem v jednom…
Adventní plavba po Dunaji

Adventní plavba po Dunaji

5-denní plavba do schránky
Předvánoční plavba po Dunaji je jedinečnou příležitostí vychutnat si atmosféru vánočních trhů ve třech městech. Večer vás už bude naše loď unášet směrem k Vídni, kde budete mít více než 24 hodin na toulky městem a nákup vánočních dárků. Ve Vídni se nachází…
Adventní plavba po Rýnu

Adventní plavba po Rýnu

5-denní plavba do schránky
Vyplujeme z Kolína, který se pyšní jednou z nejmajestátnějších katedrál v Evropě a zároveň zde, jako v každém větším německém městě, probíhají od konce listopadu do Vánoc tradiční trhy. Největším zážitkem na této říční plavbě však bude zajisté vánoční…
Krátká plavba - Amsterdam + Rotterdam

Krátká plavba - Amsterdam + Rotterdam

5-denní plavba do schránky
Plavbu začneme i skončíme v Kolíně nad Rýnem, pyšnícím se svou gothickou katedrálou Sv. Petra, která je známá po celé Evropě. Mimojiné můžete navštívit třeba muzeum čokolády, kde nechybí čokoládová fontána i ukázka výroby kvalitní a nejjemnější čokolády…
Další stránky: « první 123456789 poslední » Počet plaveb: 422