Plavby po Dunaji - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Plavby po Dunaji

Říční plavby po Dunaji s návštěvami význačných měst představují příjemný typ pohodové dovolené s perfektními službami. Každý den se můžete těšit na nové místo, skvělé zážitky a nová poznání. Stačí vybrat si říční plavbu po Dunaji.

Kde probíhají říční plavby po Dunaji

Evropský veletok Dunaj má délku 2 811 km (30. nejdelší řeka světa) a protéká územím 10 států. Německy se nazývá Donau, maďarsky Duna, srbsky Dunav a rumunsky Dunărea.

Plavby po Dunaji začínají obvykle v jihoněmeckém Pasově (Passau), kam se dá snadno dojet autem, z Prahy to je pouhých 220 km.

Plavby Dunaj mapa

Zajímavá místa a přístavy během říčních plaveb po Dunaji

Města: Linec, Vídeň, Bratislava, Budapešť, Bělehrad.

Přírodní lokality: kaňon Wachau, národní park Donau-Auen, Dunajské ohbí, soutěska Železná vrata, Dunajská delta a další tipy na dunajské atrakce.

Dunaj

Proměny přírody kolem Dunaje jsou okouzlující a představují jedno z největších lákadel pro tento typ dovolené. To samé platí pro velká města na dunajských březích.

Říční plavby Dunaj - Vídeň

Do hlavního rakouského města vtéká Dunaj tzv. Korneuburskou bránou. Historické centrum Vídně se nachází podél dunajského ramene Dunaje zvaného Donaukanal.

K největším turistickým tahákům patří katedrála sv. Štěpána, palác Hofburg, zámek Schönbrunn se zoologickou zahradou, Hundertwasserhaus či zábavní park Prátr s obřím kolem.

Vídeň

Říční plavby Dunaj - Budapešť

Maďarskou metropoli protéká Dunaj od severu k jihu v délce 28 km. Rozděluje ji na západní, kopcovitou část Buda a na východní, rovinatou Pešť.

Dunaj ve městě vytváří několik ostrovů v čele s Markétiným (Margit-sziget), na kterém se rozkládá velký park.

K dalším zajímavým místům Budapešti se řadí vrch Gellért se sochou Svobody a citadelou, hradní vrch Várhegy s královským palácem, Rybářská bašta, Matyášův chrám, neogotický Parlament (Országház), bazilika sv. Štěpána či bulvár Váci utca.

Trasa: Budapest

Společnost A-Rosa rozděluje plavby po Dunaji podle převažujícího tématu na "města" a "přírodu", přičemž obě varianty jsou v nabídce stejnoměrně zastoupené.

Další články o říčních plavbách po Dunaji

Sezóna říčních plaveb po Dunaji

Dovolenou na Dunaji si můžete dopřát od časného jara do pozdního podzimu. Délka plavby po Dunaji se pohybuje od 3 nocí přes týdenní plavby po 14denní speciální plavby pro znalce a fajnšmekry. Zvýhodněnou cenu first minute získáte při rezervaci do konce února. Mimořádné pozornosti se těší 3 až 8denní plavby adventní, vánoční a novoroční (zvýhodněnou cenu first minute lze objednat do konce října). Pokud zhatí vaše dovolenkové plány rozmary přírody, lodní společnost se snaží najít nějaké vhodné řešení a vaši plavbu po Dunaji přesunout na jiný vhodný termín.

Aktuální plavby Dunaj s delegátem

Reference našich klientů z říčních plaveb po Dunaji

Plavbu z Engelhartszellu u Passova přes údolí Wachau do Vídně jsme zakoupili jako dárek pro přátele. Pluli jsme s nimi v adventní čas a užili jsme si 4 dny nádherné dovolené.

Krumlochovi, České Budějovice

Doporučuji plavbu po Dunaji, uvidíte během ní opravdu spoustu úžasných míst. Pevnina z lodě je tak jiná. V našem případě to platilo pro krajinu mezi Vídní a Budapeští, kterou jinak velice dobře známe.

Macákovi, Brno

Plavby po Dunaji