Rýn, Rhôna, Douro a další řeky - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Rýn, Rhôna, Douro a další řeky

Plavby po Rýnu, Mohanu a Mosele

Milujete-li poklidnou, mírně zvlněnou krajinu se svahy vinné révy, vydejte se na řeky Rýn, Mohan a Mosela. V jejich rozlehlém povodí leží významné přístavy, starobylá historická města a vzkvétající ohromná průmyslová centra s bohatým společenským životem i s rozlehlými obchodními třídami. Nechybí však ani klidnější místa s neopomenutelnými přírodními krásami. Stačí porozhlédnout se po říční plavbě po evropských řekách.

Kde probíhají říční plavby po Rýnu, Mohanu a Mosele

Plavby na Rýnu obvykle začínají v Kolíně nad Rýnem (Köln am Rhein). Z Prahy to je 690 km autem, dostanete se tam i za pouhou hodinu při využití letecké dopravy z Prahy. Rýn protéká šesti zeměmi, ústí do Severního moře. V tématech lehce převažuje poznávání měst před přírodními krásami.

Mosela teče z Francie do Německa, kde v Koblenzi ústí do Rýna. Mohan, vinoucí se Bavorskem a Hesenskem, do něj ústí u Mohuče.

Plavby Ryn mapa

Zajímavá místa a přístavy během říčních plaveb po Rýnu, Mohanu a Mosele

Města: Amsterdam, Rotterdam, Duisburg, Düsseldorf, Kolín nad Rýnem, Bonn, Mohuč, Štrasburk, Basilej, Würzburg, Nancy, Méty, Trevír, Koblenz.

Atrakce a zajímavosti: lanovka přes Rýn k pevnosti Ehrenbreistein, vinařské sklepy Geldermann, středověké hrázděné domy v Bernkastel-Kues, grachty a tulipány Amsterodamu, turistický vláček Winzerexpress, mlýn na hořčici v Cochemu.

Rýn

Plavby po Rhôně a Saôně

Jihofrancouzskou zvlněnou krajinu protínají řeky Rhône a Saône, jejichž tok prochází slavnými vinařskými oblastmi jako Beaujolais a Burgundsko. Malebná městečka dýchají poklidnou atmosférou, která je jak stvořená pro dovolenkové lenošení a rozjímání. Starobylá města Avignon či Arles nám připomenou, že oblast si zamilovali již před staletími naši předci.

Kde probíhají říční plavby po Rhôně a Saôně

Plavby po francouzských řekách začínají v Lyonu, kde se Saôna vlévá do Rhôny. Přímým letem z Prahy se tam dostanete za 1:40 hod., cesta autem si vyžádá více než 1 000 km za volantem. V celkové nabídce jsou stejnoměrně zastoupené plavby zaměřené na poznávání měst a plavby za krásami přírody. Celková délka Rhôny dosahuje 812 km a ústí do Středozemního moře rozlehlou deltou mezi městy Montpellier a Marseille.

Její největší přítok, malebná Saôna, pramení na jihu Lotrinské planiny a měří 482 km.

Plavby Rhona mapa

Zajímavá místa a přístavy během říčních plaveb po Rhôně a Saôně

Města: Chalon sur Saône, Macon, Ženeva, Valence, Orange, Avignon, Arles.

Atrakce a zajímavosti: vinařské obce Burgundska, hrad Cormatin, klášter v Cluny, vápencová oblast Ardeche, Marseille, přírodní park Camargue, románský akvadukt Pont du Gard u Nimes, starověké Vienne, most v Avignonu.

Rhôna

Plavby po Douru

K nejkrásnějším a nejdelším řekám Pyrenejského poloostrova patří Douro (španělsky Duero). Pramení v horách severovýchodně od Madridu, na 112 km vytváří portugalsko-španělskou hranici a pak se líně klikatí do svého ústí do Atlantského oceánu v Portu. V Portugalsku protéká nádhernou kulturní krajinou plnou bohatých měst a malebných přírodních lokalit. Vinařská oblast Alto Douro tvoří součást světového dědictví UNESCO.

Kde probíhají říční plavby po Douru

Plavby na řece Douru se pohybují v rozpětí mezi pohraničním přístavištěm Vega de Terrón ve Španělsku a metropolí Portem. To znamená na území Portugalska, kde řeka dosahuje délky 213 km (z celkových 925 km).

Plavby Douro mapa

Zajímavá místa a přístavy během říčních plaveb po Douru

Města: Porto, Régua, Pinhao, Barca d´Alva, Bitetos, Pocinho, Cais da Lixa.

Atrakce a zajímavosti: románský hrad v Guimaraes, poutní místo Lamego, vinařský festival Quinta Avessada, víska Figueira Castelo Rodrigo, barokní palác Mateus, univerzita v Salamance.

Porto1

Plavby po Douru zajišťuje lodní společnost A-Rosa.

Další články o říčních plavbách

Sezóna říčních plaveb

Dovolenou na řece si můžete dopřát od časného jara do pozdního podzimu. Proměny přírody jsou okouzlující a představují jedno z největších lákadel pro tento typ dovolené. Délka říční plavby se pohybuje od 3 nocí přes nejžádanější týdenní plavby po 14denní speciální plavby pro znalce a fajnšmekry. Zvýhodněnou cenu first minute získáte při rezervaci do konce února. Mimořádné pozornosti se těší 3 až 8denní plavby adventní, vánoční a novoroční. Za zvýhodněnou cenu first minute je lze objednat vždy do konce října. Říční plavby jsou úzce spojené s přírodou a tak se může stát, že její rozmary zhatí vaše dovolenkové plány. Lodní společnost se ale vždy snaží najít nějaké vhodné řešení a vaši plavbu přesunout na jiný vhodný termín.

Aktuální říční plavby s delegátem

Reference našich klientů z říčních plaveb

Plavbu z Engelhartszellu u Passova přes údolí Wachau do Vídně jsme zakoupili jako dárek pro přátele. Pluli jsme s nimi v adventní čas a užili jsme si 4 dny nádherné dovolené.

Krumlochovi, České Budějovice

Doporučuji plavbu z německého Kolína po Rýně přes Mannheim, Štrasburk a Mohuč, wagnerovská Loreley byla nezapomenutelná.

Štrasovi, Plzeň

Plavby po evropských řekách