Panamský průplav - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Panamský průplav

Vidět na vlastní oči unikátní technické dílo a zažít proplutí soustavou zdymadel je určitě velkým motivem, proč vyrazit na plavbu do Panamského průplavu. Kromě této unikátní vodní cesty nabízí oblast i další lákadla, která jen uspíší vaše rozhodnutí vybrat si plavbu Panamským kanálem.

Poloha Panamského průplavu

Panamský průplav spojuje Atlantický a Tichý oceán a byl uveden do provozu v roce 1914. Během proplouvání této 81 km dlouhé vodní cesty překonáte troje zdymadla a proplujete uměle vytvořenými jezery, která jsou obklopena krásnou krajinou. Na východní, atlantské straně k průplavu doplujete Karibským mořem, po proplutí se ocitnete v širokém Panamském zálivu, který je součástí Pacifiku.

Panamský průplav

Úzký pruh zemí Střední Ameriky byl vždy důležitým spojníkem mezi Severní a Jižní Amerikou. Otevření Panamského průplavu bylo důležitým počinem, který významně ovlivnil možnost obchodování i cestování. Samotný Panamský průplav je bezesporu hlavní atrakcí každé plavby v této oblasti. Jeho proplutí trvá sice jen několik hodin, ale zážitek to bude na celý život. Během proplouvání budete mít možnost pozorovat čilý dopravní ruch v kanálu, otevírání a zavírání vrat zdymadel a přečerpávání tisíců kubíků vody do plavebních komor.

Zajímavá místa a přístavy kolem Panamského průplavu

Atlantský oceán

Colón, Cartagena

Tichý oceán

Panama City, San Miguel

Plujte do Panamského průplavu z Miami

Mnohotvárné přístavy v oblasti kolem průplavu nabízejí možnost obdivovat se hlubokým deštným pralesům, bílým plážím nebo starým svědkům koloniálních dob; to je rozmanitost Střední Ameriky. Kolumbijská Cartagena je místem s bohatou historií a významným přístavem i turistickým centrem. Naleznete zde zachovalé cenné historické jádro, kterému vévodí hrad Castle of San Felipe a které je zapsané na seznamu UNESCO.

Více o Panamském průplavu

Přístav Puerto Vallarta leží v Mexiku na pobřeží Tichého oceánu. Je oblíbeným turistickým cílem a zajímavostí je, že zde byly natočené některé holywoodské filmy.

Užijte si Panamský kanál přes Pto Vallarta

Puerto Vallarta

Kostarika je jedním z posledních zapomenutých rájů. Tato malá zemička je nám dobře známá z etiket na banánech, protože právě ona se stala průkopníkem vývozu banánů, ale i kávy a dalších plodin. Vychutnejte si krásy této země z přístavu Puberto Caldera. Krásnou přírodu, opice, ptáky a další zvířata můžete pozorovat zcela zblízka, a to díky Sky Walk Bridges, pěší turistice po visutých mostech nad údolími a řekami přímo v tropickém pralese nebo ze Sky Trail, kabinové lanovky v korunách deštných pralesů.

Celá oblast Střední Ameriky se může pyšnit dávným osídlením a několika tisíci let starou historií, ovlivněnou mnoha národy. Kultura je tu proto velice pestrá a rozmanitá. Oblast dále nadchne návštěvníky přírodním bohatstvím, dlouhými divokými plážemi, tropickými lesy s vulkány a termálními prameny. Využijte tedy každý přístav a vydejte se za exotickým dobrodružstvím.

Další články o Panamském průplavu

Přečtěte si více v našem magazínu

Sezóna plaveb v Panamském průplavu

Plavba Panamským průplavem bývá zařazovaná především do dlouhých plaveb, tedy plaveb v trvání 11 až 20 i více dní. Takové unikátní plavby jsou pak dlouhým poznávacím zájezdem s perfektním zázemím luxusní lodi. Lodě se plaví v celé rozsáhlé oblasti Střední Ameriky, Mexické riviéry – Karibiku a mexicko-amerického západního pobřeží po Kalifornii či dokonce až po Vancouver. V každém případě se jedná o unikátní plavby, které se nabízejí v omezeném počtu termínů a tras. Plavby se pořádají nepravidelně po celý rok s výjimkou období červen – srpen. Takové plavby má ve svém kalendáři společnost Princess Cruises, Azamara a Holland America Lines.

Panamským průplavem proplouvají také výletní lodě na svých mezikontinentálních plavbách či při plavbě kolem světa. Tyto plavby se pořádají nepravidelně, jejich délka se pohybuje kolem 40 až 90 dní. Tyto zajímavé plavby nabízí například společnost Cunard, Carnival nebo Royal Caribbean.

Video z okružní plavby Panamským průplavem

Reference našich klientů z plaveb Panamským průplavem

Panamským průplavem jsme proplouvali snad 8 hodin, pro technické nadšence to byl úžasný zážitek.

Jan P., Holland America

Okružní plavby Panamský průplav: