Plavba kolem světa - Okružní plavby

Plavba kolem světa

Plavba kolem světa je unikátním, nezapomenutelným zážitkem, svět pro vás po absolvování celé plavby bude bližší a získá zcela jiné rozměry.

Kudy vede cesta kolem světa

Tyto unikátní plavby pořádají všechny lodní společnosti zpravidla jen jednou do roka a trvají zhruba od 50 do 130 dní dní. Plavba kolem světa bývá rozdělená na 3 etapy, které je možné rezervovat i jednotlivě.

Barcelona

Cena takové plavby začíná zhruba na 10 000 EUR za osobu a odvíjí se podle kategorie zarezervované kajuty.

Zajímavá místa a přístavy na cestě kolem světa

Brazílie, Čína, Madagaskar

Plavby kolem světa nabízí lodní společnost Costa, MSC, Holland America, Princess Cruises a některé další. Klenotem v nabídce je plavba společnosti Cunard na luxusní pětihvězdičkové lodi Queen Elizabeth (nebo Queen Victoria), kdy se vyplouvá z anglického Southamptonu na pravidelnou, 105 dní trvající plavbu. Obepluje s vámi svět a zastaví celkem v 23 zemích.

Trasa plavby kolem světa v roce 2020

Směřuje z Evropy do Karibiku, Panamským kanálem na západní pobřeží USA, do Indonésie a jižní Asie.

Sydney

Lodní společnost Costa nabízí možnost obeplout celou planetu v pohodlí lodi Costa Luminosa za 113 dní. Loď vyplouvá v lednu 2019 z italských Benátek, se zastávkou na Kapverdách proplouvá Atlantikem směrem k východnímu pobřeží Jižní Ameriky, obepluje jižní cíp tohoto kontinentu. Následuje 6 zastávek v Chile pak několik dní na širém Tichém oceánu. Příjemným zpestřením je 5denní křižování mezi ostrovy Polynésie. Velká cesta zahrnuje také návštěvu světadílu Austrálie a Nový Zéland. Kolem břehů Indie doplujete do Dubaje, zakotvíte také v Ománu. Suezským průplavem se loď vrací do Středomoří. Plavba začíná 5. ledna 2019 a končí 27. dubna 2019.

Další články o plavbách kolem světa

Plavba kolem světa za akční cenu

Sezóna plaveb kolem světa

Plavby kolem světa jsou v zahraničí velice atraktivní a bývají vyprodané dlouho dopředu. V nabídce jsou již nyní další plavby kolem světa na rok 2019 a 2020. K plavbám kolem světa se přiřazují i dálkové plavby MSC, tzv. Grand Voyages.

Plavby kolem světa na sezónu 2019 a 2020 připravujeme.

Reference našich klientů z plaveb kolem světa

Na plavbu kolem světa jsme vyrazili z Chile přes Velikonoční ostrovy, ostrovy Polynésie, Nový Zéland a Austrálii, odkud jsme se vraceli opět domů. Chtěli jsme poznat dálky, kam se už nepodíváme a vrátili jsme se nadšeni.

Paláskovi, Brno