Karibik - Okružní plavby

Karibik

Karibik je synonymem tropického ráje s romantickými plážemi, deštnými pralesy a setkání s přívětivými obyvateli této slunné oblasti. Při plavbě navštívíte hned několik ostrovů, navíc se zázemím luxusní lodě. Při výletech na souši navštívíte městečka s koloniální atmosférou, plantáže kávy, palírny rumu. Pro sportovce je připraveno plavání s delfíny, rejnoky či potápění. Většina plaveb je z Floridy a směřuje do oblasti východního či západního Karibiku.

Karibské moře

Turisticky atraktivní tropické Karibské moře o rozloze 2 754 000 km² je součástí Atlantského oceánu a rozkládá se mezi USA, Mexikem a Jižní Amerikou. Na jeho ploše jsou roztroušeny stovky ostrovů, které jsou zatříděné do těchto souostroví:

 • Velké Antily
 • Malé Antily
 • Návětrné ostrovy
 • Závětrné ostrovy
Karibikem se táhne Mezoamerický korálový útes. Teplota vody se pohybje od 24 do 29°C.
Willemstad

V Karibiku bude každá zastávka i každý přístav zážitkem. Lodní společnosti i místní agentury nabízejí v hojné míře různé aktivity spojené s mořem: potápění, šnorchlování, plavání s delfíny i mořskými želvami, vyjížďky na katamaránu, piknik na moři i zapůjčení surfu, windsurfu, mořského kajaku. Pro ty, kteří si chtějí jen užívat pláž a křišťálově čisté moře, polehávat pod palmami a dát si lahodný karibský koktejl, jsou připravené transfery z přístavu přímo na pláž.

Nejdůležitější přístavy vyplutí v Karibiku

USA

 • Miami
 • Fort Lauderdale
 • Port Canaveral
 • Orlando
 • Tampa
 • New York

Další země

 • San Juan
 • La Romana
 • Pointe a Pitre
 • Curacao

Západní Karibik

Při plavbě západním Karibikem lze navštívit mayské památky v Mexiku, Belize a Hondurasu, dále je možné se podívat na Kubu, Jamajku a Kajmanské ostrovy.

Kajmanské ostrovy

V Karibiku bude každá zastávka i každý přístav zážitkem. Lodní společnosti i místní agentury nabízejí v hojné míře různé aktivity spojené s mořem: potápění, šnorchlování, plavání s delfíny i mořskými želvami, vyjížďky na katamaránu, piknik na moři i zapůjčení surfu, windsurfu, mořského kajaku. Pro ty, kteří si chtějí jen užívat pláž a křišťálově čisté moře, polehávat pod palmami a dát si lahodný karibský koktejl, jsou připravené transfery z přístavu přímo na pláž. Další krásnou atrakcí je chůze po visutých chodnících v korunách stromů deštných pralesů. Horní patra zdejší vegetace tak budete mít doslova nadosah, uvidíte roztomilé opičky, pestrobarevné papoušky a další zvířata a naskytnou se vám úžasné výhledy. Sportovně založeným cestovatelům se nabízí jízda v džípu, cyklovýlety, projížďka na koni nebo slanění v kaňonech. Milovníci památek a poznávání si nejvíce přijdou na své v mexickém Cozumelu, odkud se mohou vydat do mayského města Tulum, vypínajícím se na útesu uprostřed džungle. Další mayské památky jsou pak dostupné z přístavu Belize nebo Roatanu.

Východní Karibik

Plavby Karibikem ve východním Karibiku zahrnují především návštěvu Bahamských ostrovů a Velkých & Malých Antil. Těšit se můžete na tyto exotické ostrovy: Antigua a Barbuda, Guadeloupe, Svatý Tomáš, Svatý Kryštof, Svatý Martin (Závětrné ostrovy, východní větev), Barbados, Martinik, Svatá Lucie (Návětrné ostrovy, východní větev) a Portoriko, Bahamy, Turks a Caicos.

Antigua  St. John

Zachovalá historická městská jádra, ze kterých dýchá zašlá koloniální sláva, mají dominikánské Santo Domingo, kubánská Havana, jamajský Falmouth, portorikánský San Juan. Na každém ostrově jsou veřejnosti přístupné destilerky, některé jsou doplněné muzeem či výstavou a ochutnávky produktů jsou samozřejmostí. Rovněž byste neměli opomenout nákupy na místních trzích, kde spatříte mnoho nám neznámých plodin a výhodně nakoupíte voňavé koření i vkusné suvenýry. Zajímavostí je, že některé lodní společnosti vlastní v Karibiku své privátní ostrovy, na které mají přístup jen klienti plaveb. Pokud tedy toužíte zavítat tam, kam se jen tak někdo nedostane, volte plavbu s NCL, kdy v itineráři bude bahamský ostrov Great Stirrup nebo pak plavbu s RCI na Labadee (Haiti) nebo bahamský ostrůvek Coco Cay. Také společnost Carnival vlastní v oblasti Baham soukromý ostrov Half Moon Cay.

Sezóna plaveb v Karibském moři

Plavby v Karibiku se pořádají celoročně, vysoká sezóna je v období evropské zimy, na pozoru bychom se měli mít v srpnu a září, v období hurikánů.

Nabídek plaveb v Karibiku je nepřeberné množství, vybírat můžete z krátkých 3 – 5 denních „ochutnávkových“ plaveb až po dlouhé 14denní plavby vzniklé spojením 2 okruhů. Plavby zde nabízejí všechny renomované lodní společnosti, nejširší nabídku má Royal Caribbean, Carnival, Norwegian Cruise Lines a Princess Cruises. Z evropských lodních společností nabízí plavby Karibikem především Costa a MSC.

Jistým vodítkem při výběru může tedy být třeba loď. Právě ty největší a nejkrásnější královny moří Oasis of the Seas a Allure of the Seas či Norwegian Breakaway jsou nasazené převážně na trasy v Karibiku.

Reference našich klientů z plaveb Karibikem

Úplně nejvíc bychom chtěli poděkovat za Vaší delegátku Evu Raj Horanovou, která nejen, že vyřešila všechny naše problémy a požadavky, ale svým úžasným přístupem dokázala rozzářit všechny kolem sebe. Byla vždy milá a ochotná se vším pomoci - doslova by se pro nás byla schopná i "rozkrájet":-D.

Iva Trčková a Miroslav Trčka

Plavbu z La Romana jsme si prodloužili o týden v Dominikánské republice, doporučuji! Nejvíce je mi líbily ostrovy Antigua a Martinik.

Mirek K.

Plavba na MSC Opera z Havany na Jamajku, Kajmanské ostrovy a do Mexika byla nezapomenutelným zážitkem. Ačkoliv je Kuba jistě zajímavá, mně se líbily obří rejnoci na Kajmanských ostrovech, s kterými jsem plavala.

Hana M.

Nikdy nezapomenu na zip-line na Hondurasu při plavbě z Miami západním Karibikem a na nádherné pláže na Bahamách.

Simona K.