Karibik - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Karibik

Karibik symbolizuje slunný, tropický ráj s romantickými plážemi, deštnými pralesy a setkání s přívětivými domorodci. Při plavbě se zázemím luxusní lodě navštívíte hned několik karibských ostrovů. Na výletech po souši uvidíte městečka s koloniální atmosférou, plantáže kávy, palírny rumu. Na sportovce čeká plavání s delfíny a rejnoky či potápění. Vyberte si plavby po Karibiku, většinou začínají na Floridě a směřují do východního či západního Karibiku.

Karibské moře

Turisticky atraktivní tropické Karibské moře o rozloze 2 754 000 km² je součástí Atlantského oceánu a rozkládá se mezi USA, Mexikem a Jižní Amerikou. Na jeho ploše jsou roztroušeny stovky ostrovů, které jsou zatříděné do těchto souostroví:

 • Velké Antily
 • Malé Antily
 • Návětrné ostrovy
 • Závětrné ostrovy
Karibikem se táhne Mezoamerický korálový útes. Teplota vody se pohybje od 24 do 29 °C.
Willemstad, Karibik

V Karibiku je každá zastávka i každý přístav zážitkem. Lodní společnosti i místní agentury nabízejí v hojné míře aktivity spojené s mořem: potápění, šnorchlování, plavání s delfíny i mořskými želvami, vyjížďky na katamaránu, piknik na moři i zapůjčení surfu, windsurfu, mořského kajaku. Zájemci o relax na pláži, křišťálově čisté moře, odpočinek pod palmami a lahodný karibský koktejl se z přístavu můžou přepravit přímo na pláž.

Nejdůležitější přístavy vyplutí v Karibiku

USA

 • Miami
 • Fort Lauderdale
 • Port Canaveral
 • Orlando
 • Tampa
 • New York

Další země

 • San Juan
 • La Romana
 • Pointe a Pitre
 • Curacao

Západní Karibik

Při plavbě západním Karibikem lze navštívit mayské památky v Mexiku, Belize a Hondurasu, dále je možné se podívat na Kubu, Jamajku a Kajmanské ostrovy.

Vydejte se do Karibiku z Miami

Kajmanské ostrovy, plavba po Karibiku

Další krásnou atrakcí je chůze po visutých chodnících v korunách stromů deštných pralesů. Horní patra zdejší vegetace budete mít doslova nadosah. Uvidíte roztomilé opičky, pestrobarevné papoušky a další zvířata a naskytnou se vám úžasné výhledy. Okružní plavby Karibik na lodi nabízí sportovně založeným cestovatelům jízdu v džípu, cyklovýlety, projížďku na koni či slanění v kaňonech. Milovníci památek a poznávání si přijdou na své v mexickém Cozumelu, odkud se mohou vydat do mayského města Tulum na útesu uprostřed džungle. Další mayské památky jsou dostupné z přístavu Belize nebo Roatanu.

Východní Karibik

Plavby Karibikem ve východním Karibiku zahrnují především návštěvu Bahamských ostrovů a Velkých & Malých Antil. Těšit se můžete na tyto exotické karibské ostrovy: Antigua a Barbuda, Guadeloupe, Svatý Tomáš, Svatý Kryštof, Svatý Martin (Závětrné ostrovy, východní větev), Barbados, Martinik, Svatá Lucie (Návětrné ostrovy, východní větev) a Portoriko, Bahamy, Turks a Caicos.

Vyplujte do Karibiku z Fort Lauderdale

Antigua, Karibské ostrovy

Zachovalá historická městská jádra, ze kterých dýchá zašlá koloniální sláva, mají dominikánské Santo Domingo, kubánská Havana, jamajský Falmouth, portorikánský San Juan. Na každém ostrově jsou veřejnosti přístupné destilerky, často s muzeem či výstavou. Ochutnávky produktů jsou samozřejmostí. Plavba lodí Karibik vám umožní nákupy na místních trzích, kde spatříte mnoho nám neznámých plodin a výhodně nakoupíte voňavé koření i vkusné suvenýry.

Zajímavostí je, že některé lodní společnosti vlastní v Karibiku své privátní ostrovy, na které mají přístup jen klienti plaveb. Pokud toužíte zavítat tam, kam se jen tak někdo nedostane, volte plavbu s NCL, kde v itineráři bude bahamský ostrov Great Stirrup nebo pak plavbu s RCI na Labadee (Haiti) nebo bahamský ostrůvek Coco Cay. Také společnost Carnival vlastní v oblasti Baham soukromý ostrov Half Moon Cay.

Karibské ostrovy a památky UNESCO

Region Karibiku ukrývá desítky zajímavých míst zařazených na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Na řadu z nich se můžete dostat i během okružní plavby po Karibiku. K nejznámějším patří:

 • Antigua a Barbuda – loděnice na Antigui a okolní archeologické lokality,
 • Barbados – historický Bridgetown a jeho pevnost,
 • Belize – Belizský bariérový útes,
 • Dominika – národní park Morne Trois Pitons,
 • Dominikánská republika – koloniální město Santo Domingo,
 • Honduras – mayské naleziště Copán, biosférická rezervace Río Plátano,
 • Jamajka – pohoří Blue and John Crow Mountains,
 • Kuba – stará Havana a její opevnění, staré město Trinidad, opevnění Santiago de Cuba, národní park Desembarco del Granma, údolí Viñales, národní park Alejandro de Humboldt, historické centrum Cienfuegos, historické centrum Camagüey,
 • Mexiko – biosférická rezervace Sian Ka'an, maysko-toltécké město Chichén Itzá, předhispánské město Uxmal a další,
 • Panama – národní parky La Amistad, Darién a Coiba, španělské pevnosti Portobelo a San Lorenzo, archeologické naleziště v Panamá Viejo,
 • Svatá Lucie – oblast Pitons,
 • Svatý Kryštof a Nevis Svatý Kryštof a Nevis – národní park Brimstone Hill.

Další články o Karibiku

Přečtěte si více v našem magazínu

Sezóna plaveb v Karibském moři

Plavby v Karibiku se pořádají celoročně, vysoká sezóna je v období evropské zimy, na pozoru bychom se měli mít v srpnu a září, v období hurikánů.

Nabídek plaveb v Karibiku je nepřeberné množství, vybírat můžete z krátkých 3 – 5 denních „ochutnávkových“ plaveb až po dlouhé 14denní plavby vzniklé spojením 2 okruhů. Plavby zde nabízejí všechny renomované lodní společnosti, nejširší nabídku má Royal Caribbean, Carnival, Norwegian Cruise Lines a Princess Cruises. Z evropských lodních společností nabízí plavby Karibikem především Costa a MSC.

Jistým vodítkem při výběru může tedy být třeba loď. Právě ty největší a nejkrásnější královny moří Oasis of the Seas a Allure of the Seas či Norwegian Breakaway jsou nasazené převážně na trasy v Karibiku.

Reference našich klientů z plaveb Karibikem

Úplně nejvíc bychom chtěli poděkovat za Vaší delegátku Evu Raj Horanovou, která nejen, že vyřešila všechny naše problémy a požadavky, ale svým úžasným přístupem dokázala rozzářit všechny kolem sebe. Byla vždy milá a ochotná se vším pomoci - doslova by se pro nás byla schopná i "rozkrájet":-D.

Iva Trčková a Miroslav Trčka

Plavbu z La Romana jsme si prodloužili o týden v Dominikánské republice, doporučuji! Nejvíce je mi líbily karibské ostrovy Antigua a Martinik.

Mirek K.

Plavba po Karibiku na MSC Opera z Havany na Jamajku, Kajmanské ostrovy a do Mexika byla nezapomenutelným zážitkem. Ačkoliv je Kuba jistě zajímavá, mně se líbily obří rejnoci na Kajmanských ostrovech, s kterými jsem plavala.

Hana M.

Nikdy nezapomenu na zip-line na Hondurasu při plavbě z Miami západním Karibikem a na nádherné pláže na Bahamách.

Simona K.

Okružní plavby Karibik: