Kanárské ostrovy a Madeira - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Kanárské ostrovy a Madeira

Pojmenování „Ostrovy věčného jara“ si vysloužily Kanárské ostrovy a Madeira. Příjemné klima okolo 20 °C v období evropské zimy a teplé letní teploty udělaly z ostrovů jeden z nejoblíbenějších dovolenkových cílů Evropanů. Ostrovy nabízejí krásné pláže i neobvyklou sopečnou krajinu. Naleznete zde vysoké hory, lesy a hluboká údolí s vodopády. Ostrovy leží na trasách transatlantických plaveb z Evropy do Ameriky a vždy byly oblíbenou zastávkou mořeplavců - zastavte se na Kanárech či Madeiře i vy!

Poloha Kanárských ostrovů a Madeiry

Převážná část lodních společností plánuje plavby na Kanárské ostrovy a Madeiru z přístavů západního Středomoří, tady z Barcelony, Marseille, Savony, Janova nebo Civitavecchie, tedy přístavu pro Řím. Lodě, směřující k ostrovům v Atlantickém oceánu, zastavují v atraktivních přístavech jižního Španělska: Malaga, Valencie a Cadiz.

Madeira, Portugalsko

Zajímavou zkušeností jsou také zastávky na africké pevnině v marockých přístavech Agadir a Casablanca. Při plavbách na Kanárské ostrovy se proplouvá 65 km dlouhým Gibraltarským průlivem, který je důležitou křižovatkou námořních cest.

Zajímavá místa na Madeiře a Kanárských ostrovech

Madeira

Funchal, Santa Cruz

Kanárské ostrovy

Tenerife, La Palma, Lanzarote, Arrecife

Zajímavou novinkou jsou týdenní plavby společnosti MSC, které začínají přímo v hlavním městě Las Palmas, a během týdne tak stihnete navštívit hned několik Kanárských ostrovů i severně ležící Madeiru.

Kanárské ostrovy

Rozlehlé španělské souostroví nadchne každého návštěvníka svojí rozmanitostí, milými a přátelskými obyvateli a rozvinutou turistickou infrastrukturou.

Objednejte si plavbu Kanárské ostrovy

Tenerife, Kanárské ostrovy

Dominantou ostrova Tenerife je sopka Pico del Teide (3 718 m n. m.), která je zároveň nejvyšší horou Španělska a jejíž zasněžený vrchol spatříte během výletů z přístavu Santa Cruz de Tenerife.

Menší ostrov La Gomera láká své návštěvníky na toulky piniovými háji a vavřínovými lesy Národního parku Garajonay. Staré město přístavu San Sebastian de la Gomera nejlépe poznáte pěšky. Během toulek uličkami města, kde si Kryštof Kolumbus obstarával proviant na další dlouhou cestu, objevíte třeba i obchůdek s místními specialitami: kozím sýrem, palmovým medem a pikantní sýrovou pomazánkou Almogrote.

Přístav Las Palmas na největším ostrově Grand Canaria překvapí širokými nákupními možnostmi i historickými památkami, z nichž je vyhlášená katedrála svaté Anny. Vaše děti budou zcela nadšené z nabídky hned tří aquaparků s různým zaměřením. Při plavbě na Kanárské ostrovy si můžete zvolit i zcela jednoduchý program: lenošení na pláži. Krásné pláže rozmanitých typů jsou snadno dostupné z přístavu nebo je možné si transfer na pláž objednat jako fakultativní službu přímo na palubě vašeho plovoucího hotelu.

Madeira

Tento portugalský ostrov uchvátí své návštěvníky unikátní flórou a dramatickou krajinou, kdy hory prudce spadají k mořské hladině nebo jsou oddělené hlubokými a strmými údolími s divokou vegetací. Jen stěží byste nalezli místo, kde v takovém množství kvetou azalky, orchideje, anurie a strelicie.

Rezervujte si plavbu Madeira

Madeira

Výletní lodě kotví v přístavu Funchal, který je dobrým výchozím místem pro výlety do hor, výlety lodí k ostrovu Porto Santo nebo pro nástup na lanovku, která se vypíná vysoko nad město a poskytuje úchvatné výhledy. V historickém centru Funchalu si nenechte ujít návštěvu katedrály Sé z 15. století a pevnost Palacio de Sao Lauro. Velkým gurmánským zážitkem je dobře připravená hlubinná ryba espada, na zapití přijde vhod skvělé madeirské víno a sladkou tečku obstará medový likér Poncho de Madeira. Návštěva botanické zahrady je snad i zbytečná, celý ostrov je jedinečnou zahradou sám o sobě.

Další články o Kanárských ostrovech a Madeiře

Sezóna plaveb na Madeiru a Kanárské ostrovy

Plavby na Kanárské ostrovy a Madeiru se pořádají převážně od podzimu do jara, kdy zde panuje velice příjemné klima.
Pořádají je všechny významné lodní společnosti, a tak máte možnost vybírat z plaveb Costa Cruises, MSC, Norwegian Cruise Lines a dalších.
Tyto ostrovy jsou také obvyklým místem zastávek lodí, přeplouvajících Atlantik, v tom případě máte na výběr z opravdu široké škály plaveb, lodí i lodních společností.

Video z plavby na Kanárské ostrovy a Madeiru

Reference našich klientů z plaveb na Kanárské ostrovy a Madeiru

Na plavbě z Las Palmas jsme za týden poznali všechny Kanárské ostrovy, doporučuji se tam vydat po Novém roce.

Ladislav P.

Kanárské ostrovy jsme navštívili v listopadu na 12denní plavbě z Janova a stihli jsme navštívit i Malagu a Casablancu a Madeiru, která z dálky voněla kořením.

Milena J.

Okružní plavby Kanárské ostrovy a Madeira