Kanada a Nová Anglie - Okružní plavby

Kanada a Nová Anglie

Plavby na severovýchodě Kanady jsou zpravidla spojeny i s návštěvou USA a konají se na jaře a na podzim, v období babího léta, kdy celé východní pobřeží hýří barvami. Nová Anglie vás uchvátí hlubokými lesy a třpytivými jezery, ale i historickými památkami. Právě zde vznikly osady prvních přistěhovalců a koloniální šarm staré Anglie na vás dýchne na každém kroku.

Poloha Kanady a Nové Anglie

Plavba nadchne milovníky přírody, historie a je zajímavá i pro krátkou návštěvu velkoměst na východním pobřeží. Lodě se na trasách v oblasti Kanada – Nová Anglie pohybují v Atlantickém oceánu na východním pobřeží Spojených států amerických a Kanady.

Halifax

Pluje se podél severovýchodního pobřeží USA, kde leží americká velkoměsta New York a Newport, poté lodi vplouvají do zálivu Mainského zálivu, při jehož pobřeží leží Boston a Bar Harbor. Trasy dále směřují kolem poloostrova Nové Skotsko. Výletní lodě pak křižují především v rozlehlém zálivu Sv. Vavřince, kam vplují úžinou Cabot. Některé lodní trasy se pohybují i o okolo Ostrova prince Eduarda I.. Do zálivu Sv. Vavřince ústí řeka Sv. Vavřince, která odvádí vodu z Velkých jezer. Právě po této řece doplouvají výletní lodě až do Québecu, hlavního města stejnojmenné kanadské provincie.

Zajímavá místa a přístavy v Kanadě a Nové Anglii

Kanada

Montreal, Quebec, Trois-Rivieres, Rimouski

Nová Anglie

Boston, Newport, Brockton,

Lodě vyplouvají z přístavů Quebeck či Montréal (Kanada), Boston či New York (USA).

Kanada a Nová Anglie

Ale nejen uměním je člověk živ. Co byste řekli na pořádnou porci čerstvých humrů? Pochutnejte si na nich kdekoliv během zastávek na členitém skalnatém pobřeží, odkud se vám naskytnou úchvatné pohledy na pestře zbarvené smíšené lesy, jezera a řeky.

Ani milovníci přírody však nepřijdou na plavbách v oblasti Kanady a Nové Anglie zkrátka. Nachází se zde několik národních parků, které určitě stojí za návštěvu. Zajímavé výlety jsou připravené do Národního parku Saguenay u stejnojmenného města a Národního parku Arcadia u Bar Harbour. Mořský Forillon National Park je zase místem, kde si dávají dostaveníčko velryby, a to hned několik druhů. V oblasti Bay of Fundy u města Saint John nafotíte vaše nejkrásnější snímky přírody. Město Québec City má ve své nabídce pestrou škálu čehokoliv. Určitě byste ale neměli vynechat staré město Vieux-Québec (UNESCO). V malebné krajině naleznete ostrovy, vodopády, vyhlídková místa.

Další články o Kanadě a Nové Anglii

Plavby do Nové Anglie all inclusive

Sezóna plaveb v Kanadě a Nové Anglii

Plavby v této oblasti se pořádají především na podzim (září, říjen), a to hlavně kvůli úchvatně zbarvené přírodě, která se právě v tomto období předvádí ve své největší kráse. Plavby do této, pro Evropana ne příliš známé oblasti, nabízejí například lodní společnosti Norwegian Cruise Lines, Princess Cruises, Royal Caribbean, Carnival Cruise Lines. Čtyř a vícedenní plavby je možné rezervovat jednotlivě nebo dvě plavby s různými trasami spojit do jedné a využít tak zvýhodněnou cenu a během jedné dovolené si projet celou rozsáhlou oblast.

Plavby Kanadou a Novou Anglií na sezónu 2020 připravujeme.

Reference našich klientů z plaveb Kanadou a Novou Anglií

Plavbu z New Yorku do Montrealu jsme absolvovali s přáteli a určitě nelitujeme. Navštívili jsme Boston, Portland, Hallifax i Quebec a na tak barevný podzim budu ještě dlouho vzpomínat.

Jarek Z.