Okružní plavby lodí - Orbis Link - Destinace - Jižní Pacifik / Polynésie
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa neoRiviera - Maledivy, Srí Lanka, Indie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Queen Mary 2 - Transatlantická plavba ze Southamptonu do New Yorku

8-denní plavba
strava: plná penze
od 28 740

Costa Luminosa - Itálie, Řecko, Černá Hora, Chorvatsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Costa Fortuna - Singapur, Malajsie, Thajsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Costa Deliziosa - Florida (USA), Bahamy, Turks a Caicos

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 290
Jste zde: Okružní plavby Destinace Jižní Pacifik / Polynésie

Jižní Pacifik / Polynésie

Oblast jižního Pacifiku vás uchvátí svou exotikou, vše je zde úplně jiné: podnebí, fauna, flora i obyvatelé s jejich zvyky. Většina plaveb v Jižním Pacifiku se odehrává v oblasti Francouzské Polynésie, což je území velké jako celá Evropa, a začínají i končí na Tahiti. Velmi zajímavé jsou plavby ze Severní Ameriky přes ostrovy Francouzské Polynésie do Austrálie či plavby z Austrálie na ostrovy Nové Kaledonie, Vanuatu a zpět. 
 

Mokolii Insel - polynésie

    ostrov Mokoli, Polynésie

Plavby a trasy

Plavby v Jižním Pacifiku zahrnují velice rozlehlou oblast Polynésie (Francouzská Polynésie, Cookovy ostrovy, Havajské ostrovy a další), Mikronésie (Marshallovy ostrovy, Palau aj.) a Melanésie (Fidži, Papua – Nová Guinea aj.) Oblast se prolíná s dalšími oblastmi plaveb – Havaj a Austrálie a Nový Zéland. Jedná se o tisíce ostrovů a ostrůvků, často sopečného původu nebo vytvořených na korálovém podloží.

Velmi zajímavé, třítýdenní plavby, směřují z kanadského Vancouveru či Seattlu do Los Angeles, dále na Havaj, americkou Samou, Fidži a přes Novou Kaledonii do Austrálie. Američany oblíbené, dvoutýdenní, plavby do této oblasti začínají také v San Francisku či Los Angeles. Lodě plují přes Havaj, Velikonoční ostrovy, ostrov Bora Bora, Moorea do Papeete na Tahiti.

Tahiti, Fidži

Pravidelné plavby začínají na Tahiti a směřují k ostrovům Raiatea, Moorea a Bora Bora (Společenské ostrovy), Archipel (souostroví Tuamotu) a zahrnují souostroví Markézy, souostroví Tuamotu a Tubuai. Přístavem nalodění je Papeete, hlavní město Francouzské Polynésie, které leží na ostrově Tahiti. Ostrov je ideální pro aktivní dovolenou, pyšní se dobře rozvinutou turistickou infrastrukturou. Můžete zde provozovat mnoho vodních sportů, zajít si na golf, milovníci umění jistě nevynechají muzeum slavného malíře Paula Gaugina.
Malinký ostrov Bora Bora (5 x 9 km) je především o jedinečné tropické přírodě, bohatém podmořském životě a plážích jako z našich nejkrásnějších snů. Jen o trochu větší je vulkanický ostrov Moorea, po kterém je možné se prohánět v otevřených automobilech.
Přístav Pago Pago na ostrově Americká Samoa je zároveň i hlavním a největším městem, má kolem 12 000 obyvatel a je silně orientovaný na turistiku, která je vedle rybolovu v podstatě jediným možným zdrojem obživy místních obyvatel. 
 

bora bora

     ostrov Bora Bora, Francouzská Polynésie

Souostroví Fidži je republikou skládající se z 332 ostrovů vulkanického původu. Ostrovy jsou obklopené korálovými útesy, a tak potápění, šnorchlování a vodní sporty jsou hlavním zájmem zdejších návštěvníků. Ponořte se do vodního ticha hýřícího barvami, zde není nic strnulé, naopak tu panuje čilý ruch daný třepotáním pestrobarevných korálových rybek, ladným pohybem želv a lehkým povláváním vodních rostlin. Během plavby mezi ostrovy budete mít možnost pozorovat z paluby lodi hrající si delfíny a létající ryby. Voda je zde díky světlému podloží tak průzračná, že mnoho mořských živočichů uvidíte i pouhým okem bez potápěčských brýlí.

Hlavní sezóna a výběr plavby

Plavby do této oblasti se pořádají hlavně v období evropské zimy, tedy od prosince do března. V této době je vzduch sušší, déšť méně častý, nad Jižním Pacifikem se rozkládá široká tlaková výše.

Okružní plavby jsou v této oblasti jen v omezené nabídce tras i termínů. Doporučujeme prestižní lodní společnost Princess Cruises, v jejímž katalogu naleznete 11 – 15 denní okruhy Francouzskou Polynésií a k Fidži, některé jsou i s kombinací Havaj či Austrálie. Společnosti Holland America Line, Royal Caribbean, Carnival Cruise Lines a některé jiné proplouvají touto oblastí především v rámci pozičních transpacifických plaveb na trasách z Ameriky do Austrálie.

 

 Plavby


nalezeno zájezdů: 3

Sea Princess - Plavba z Austrálie na Papua Novou Guineu

Sea Princess - Plavba z Austrálie na Papua Novou Guineu

12-denní plavba do schránky
Velké množství veřejných prostor je zárukou zábavy i aktivního odpočinku. Opalování a koupání můžete zvolit u rušného hlavního bazénu s velkoplošnou obrazovkou nebo naopak v klidové zóně Sanctuary. Děti budou nadšené z zábavného programu v dětském centru…
Sea Princess - Austrálie, Nová Kaledonie, Vanuatu

Sea Princess - Austrálie, Nová Kaledonie, Vanuatu

11-denní plavba do schránky
Velké množství veřejných prostor je zárukou zábavy i aktivního odpočinku. Opalování a koupání můžete zvolit u rušného hlavního bazénu s velkoplošnou obrazovkou nebo naopak v klidové zóně Sanctuary. Děti budou nadšené z zábavného programu v dětském centru…