Jižní Pacifik a Polynésie - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Jižní Pacifik a Polynésie

Oblast jižního Pacifiku vás uchvátí svou exotikou, vše je zde úplně jiné: podnebí, fauna, flora i obyvatelé s jejich zvyky. Většina plaveb v Jižním Pacifiku se odehrává v oblasti Francouzské Polynésie, což je území velké jako celá Evropa, a začínají i končí na Tahiti.

Poloha Jižního Pacifiku a Polynésie

Plavby v Jižním Pacifiku zahrnují velice rozlehlou oblast Polynésie (Francouzská Polynésie, Cookovy ostrovy, Havajské ostrovy a další), Mikronésie (Marshallovy ostrovy, Palau aj.) a Melanésie (Fidži, Papua-Nová Guinea aj.). Destinace se prolíná s dalšími oblastmi plaveb – Havají, Austrálií a Novým Zélandem. Jedná se o tisíce ostrovů a ostrůvků, často sopečného původu nebo vytvořených na korálovém podloží.

Bora Bora

Velmi zajímavé, třítýdenní plavby, směřují z kanadského Vancouveru či Seattlu do Los Angeles, dále na Havaj, americkou Samou, Fidži a přes Novou Kaledonii do Austrálie. Američany oblíbené, dvoutýdenní, plavby do této oblasti začínají také v San Francisku či Los Angeles. Lodě plují přes Havaj, Velikonoční ostrovy, ostrov Bora Bora a Mooreu do Papeete na Tahiti.

Zajímavá místa a přístavy Jižní Pacifik a Polynésie

  • Tahiti,
  • Fidži,
  • Nová Kaledonie.

Vyplujte do Pacifiku ze Sydney

Pravidelné plavby začínají na Tahiti a směřují k ostrovům Raiatea, Moorea a Bora Bora (Společenské ostrovy), Archipel (souostroví Tuamotu) a zahrnují souostroví Markézy, souostroví Tuamotu a Tubuai. Přístavem nalodění je Papeete, hlavní město Francouzské Polynésie, které leží na ostrově Tahiti. Je ideální pro aktivní dovolenou, pyšní se dobře rozvinutou turistickou infrastrukturou. Můžete zde provozovat mnoho vodních sportů, zajít si na golf, milovníci umění jistě nevynechají muzeum slavného malíře Paula Gaugina.

Malinký ostrov Bora Bora (5 x 9 km) nabízí především jedinečnou tropickou přírodu, bohatý podmořský život a pláže jako z našich nejkrásnějších snů. Jen o trochu větší je vulkanický ostrov Moorea, po kterém se lze prohánět v otevřených automobilech. Přístav Pago Pago na ostrově Americká Samoa je zároveň i hlavním a největším městem, má kolem 12 000 obyvatel a silně se orientuje na turistiku, která je zde vedle rybolovu v podstatě jediným možným zdrojem obživy.

O Jižním Pacifiku a Polynésii

Souostroví Fidži je republikou skládající se z 332 ostrovů vulkanického původu. Ostrovy obklopují korálové útesy a potápění, šnorchlování a vodní sporty jsou hlavním zájmem zdejších návštěvníků. Ponořte se do vodního ticha hýřícího barvami, zde není nic strnulé. Naopak tu panuje čilý ruch daný třepotáním pestrobarevných korálových rybek, ladným pohybem želv a lehkým povláváním vodních rostlin.

Moorea

Během plavby mezi ostrovy budete mít možnost pozorovat z paluby lodi hrající si delfíny a létající ryby. Voda je díky světlému podloží tak průzračná, že mnoho mořských živočichů uvidíte i pouhým okem bez potápěčských brýlí.

Okružní plavby v této oblasti se omezují jen nabídkou tras a termínů. Doporučujeme prestižní lodní společnost Princess Cruises s katalogem 11 až 15denních okruhů Francouzskou Polynésií a k Fidži, některé jsou i s kombinací Havaje či Austrálie. Společnosti Holland America Line, Royal Caribbean, Carnival Cruise Lines a další proplouvají destinací především v rámci pozičních transpacifických plaveb z Ameriky do Austrálie.

Další články o Jižním Pacifiku a Polynésii

Sezóna plaveb v Jižním Pacifiku a Polynésii

Plavby do Pacifiku se pořádají hlavně v období evropské zimy, tedy od prosince do března. V této době je vzduch sušší, déšť méně častý, nad Jižním Pacifikem se rozkládá široká tlaková výše. Velmi zajímavé jsou i plavby ze Severní Ameriky přes ostrovy Francouzské Polynésie do Austrálie či plavby z Austrálie na ostrovy Nové Kaledonie, Vanuatu a zpět.

Reference našich klientů z plaveb Jižní Pacifik a Polynésie

Plavbu z Austrálie na Papuu Novou Guineu vřele doporučuji, navštívili jsme asi 5 přístavů.

Robert Š.

Okružní plavby Jižní Pacifik a Polynésie: