Okružní plavby lodí - Orbis Link - Destinace - Jižní Amerika
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa neoRiviera - Maledivy, Srí Lanka, Indie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Queen Mary 2 - Transatlantická plavba ze Southamptonu do New Yorku

8-denní plavba
strava: plná penze
od 28 740

Costa Luminosa - Itálie, Řecko, Černá Hora, Chorvatsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Costa Fortuna - Singapur, Malajsie, Thajsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Costa Deliziosa - Florida (USA), Bahamy, Turks a Caicos

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 290
Jste zde: Okružní plavby Destinace Jižní Amerika

Jižní Amerika

Tento kontinent zní tanečními rytmy karnevalových slavností a láká historií zaniklých civilizací. Mnoho set kilometrů dlouhé pohoří se tyčí až do mraků, při pobřeží naleznete plno nádherných pláží. Oblast východního pobřeží je dobře dostupná letecky, díky tomu se stává oblíbeným turistickým cílem Evropanů. Mnoho hostů na palubě výletních lodí pochází z Jižní Ameriky. Nalodění je možné v brazilském Santosu ležícím poblíž Sao Paulo. Velice atraktivní je Rio de Janeiro, v Argentině je možné nalodění v Buenos Aires. Pokud jste tedy otevření, máte jedinečnou možnost navázat nová přátelství s lidmi ze zdejšího regionu a poznat jejich zvyky.

 

Rio de Janeiro Helicoptero 49 Feb 2006 zoom

    Rio de Janeiro, Brazílie


Přístavy a zajímavá místa

Ikonickým místem Jižní Ameriky je bezpochyby Rio de Janeiro, nad nímž rozpíná paže kamenná socha Ježíše Krista. Návštěva tohoto místa na hoře Corcovado je tedy téměř povinností a byla by škoda nechat se ošidit o úchvatný panoramatický rozhled na celé město i širé moře a vnitrozemí. Druhou skoro povinnou zastávkou je proslulá městská pláž Copacabana.


Přístav Ilheus se pyšní historickými památkami a krásnými plážemi, z nichž Baruna Fagana Beach je považovaná za jednu z nejkrásnějších v severní Brazílii.
Ohromný přístav Santos při významném obchodním centru Sao Paulo je největším přístavem Jižní Ameriky, kterým procházejí náklady kávy, banánů, pomerančů, bavlny, ocele, aut a dalších komodit. Nemusíte se ale obávat, že Santos je jen o dopravě a průmyslu. Je to také významné turistické centrum a pyšní se nejdelším plážovým parkem na světě, který se táhne po krásném pobřeží v délce 5 km.
Buenos Aires je hlavním městem Argentiny a platí za nejbohatší město Jižní Ameriky. Díky tomu vám nabídne opravdu rozmanité kulturní, hudební a umělecké akce. Město je ovlivněno evropskou kulturou, a tak třeba čtvrť La Recoleta je nazývaná Paříží Jižní Ameriky, protože právě i zde naleznete módní čtvrť s exkluzivními obchody. Zajímavé je také muzeum Evity na Plaza de Mayo.
Fascinující město Salvador de Bahía se z dáli přihlásí majákem, který bdí nad zátokou Bahia. Historické městské jádro je zapsané na seznamu UNESCO a ostře kontrastuje s moderními čtvrtěmi. Zastávka v Buzios vám konečně dá trochu vydechnout a odpočinout si od pulsujících míst. Klima je zde velice příjemné, jistě ne náhodou si toto městečko oblíbila slavná Brigitte Bardot. S její osobou jsou spojována mnohá místa, je po ní pojmenovaná hlavní ulice (Orla Bardot) a pochopitelně zde má sochu. Město si zachovalo půvab rybářské vesničky a je často připodobňované k St. Tropez. Krásné bílé písečné pláže jsou jako stvořené pro příjemný den vyplněný koupáním, sluněním a odpočinkem.

Termíny

Plavby v oblasti Jižní Ameriky se pořádají převážně v období evropské zimy, tedy od podzimu do jara. Na toto období se sem stěhuje mnoho výletních lodí ze Středomoří. Pokud si můžete dovolit dlouhou dovolenou, využijte tyto zajímavé poziční plavby napříč Atlantikem, které se často nabízejí za velice příznivé ceny.

Nabídky lodních společností

V oblasti Jižní Ameriky pořádají okružní plavby nám ze Středomoří známé lodní společnosti Costa a MSC. Jejich lodi operují po celé období evropské zimy na pravidelných týdenních okruzích.
Doporučujeme tedy třeba Brazilský okruh lodí Costa Favolosa nebo okružní plavbu Brazílie – Uruguay – Argentina na lodi Costa Pacifica. Společnost MSC nabízí plavby často i s charterovým letem z Vídně.

Kdo touží po něčem unikátním, může zvolit jedinečnou plavbu s obeplutím Hornova mysu, nalézajícím se na jižním výběžku Jižní Ameriky a Magalhaesovým průlivem vplout do Tichého oceánu. Jak už bylo zmíněno výše, na jaře přeplouvá mnoho lodí z Jižní Ameriky zpět do Středomoří a na podzim zase plují opačným směrem. Během těchto pozičních plaveb mají lodě zajímavé zastávky v netradičních destinacích – třeba na Azorských nebo Kanárských ostrovech.Plavby

Nebyly nalezeny žádné plavby.