Jižní Amerika - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Jižní Amerika

Kontinent Jižní Amerika zní tanečními rytmy karnevalových slavností a láká historií zaniklých civilizací. Mnoho set kilometrů dlouhá pohoří se tyčí až do mraků, při pobřeží naleznete plno nádherných pláží. Pokud jste otevření, máte jedinečnou možnost navázat nová přátelství s lidmi ze zdejšího regionu a poznat jejich zvyky. Vyzkoušejte plavbu v Jižní Americe a nebudete litovat.

Poloha Jižní Ameriky

Kontinent Jižní Amerika tvoří jižní část pevninského celku Amerika. Nalodění je možné v brazilském Santosu ležícím poblíž Sao Paulo. Velice atraktivní je Rio de Janeiro, v Argentině je možné nalodění v Buenos Aires.

Vyberte si plavbu z Buenos Aires

Buenos Aires

Ikonickým místem Jižní Ameriky je bezpochyby Rio de Janeiro, nad nímž rozpíná paže kamenná socha Ježíše Krista. Návštěva tohoto místa na hoře Corcovado je tedy téměř povinností a byla by škoda nechat se ošidit o úchvatný panoramatický rozhled na celé město i širé moře a vnitrozemí. Druhou skoro povinnou zastávkou je proslulá městská pláž Copacabana.

Přístav Ilheus se pyšní historickými památkami a krásnými plážemi, z nichž Baruna Fagana Beach je považovaná za jednu z nejkrásnějších v severní Brazílii.

Zajímavá místa a přístavy v Jižní Americe

Rio de Janeiro, Buenos Aires, Fortaleza, Recife, Salvador, Florianópolis, Montevideo

Ohromný přístav Santos v Brazílii při významném obchodním centru Sao Paulo je největším přístavem Jižní Ameriky, kterým procházejí náklady kávy, banánů, pomerančů, bavlny, ocele, aut a dalších komodit. Nemusíte se ale obávat, že Santos je jen o dopravě a průmyslu. Je to také významné turistické centrum a pyšní se nejdelším plážovým parkem na světě, který se táhne po krásném pobřeží v délce 5 km.

Buenos Aires je hlavním městem Argentiny a platí za nejbohatší město Jižní Ameriky. Díky tomu vám nabídne opravdu rozmanité kulturní, hudební a umělecké akce. Město je ovlivněno evropskou kulturou, a tak třeba čtvrť La Recoleta je nazývaná Paříží Jižní Ameriky, protože právě i zde naleznete módní čtvrť s exkluzivními obchody. Zajímavé je také muzeum Evity na Plaza de Mayo.

Jižní Amerika

Oblast východního pobřeží je dobře dostupná letecky, díky tomu se stává oblíbeným turistickým cílem Evropanů. Fascinující město Salvador de Bahía se z dáli přihlásí majákem, který bdí nad zátokou Bahia. Historické městské jádro je zapsané na seznamu UNESCO a ostře kontrastuje s moderními čtvrtěmi.

Vyberte si plavbu z Ria

Rio de Janeiro

Zastávka v Buzios vám konečně dá trochu vydechnout a odpočinout si od pulsujících míst. Klima je zde velice příjemné, jistě ne náhodou si toto městečko oblíbila slavná Brigitte Bardot. S osobou herečky se spojují mnohá místa, je po ní pojmenovaná hlavní ulice (Orla Bardot) a pochopitelně zde má sochu. Město si zachovalo půvab rybářské vesničky a je často připodobňované k Saint Tropez. Krásné bílé písečné pláže jsou jako stvořené pro příjemný den vyplněný koupáním, sluněním a odpočinkem.

Kdo touží po něčem unikátním, může zvolit jedinečnou plavbu s obeplutím Hornova mysu, nalézajícím se na jižním výběžku Jižní Ameriky a Magalhaesovým průlivem vplout do Tichého oceánu. Jak už bylo zmíněno výše, na jaře přeplouvá mnoho lodí z Jižní Ameriky zpět do Středomoří a na podzim zase plují opačným směrem. Během těchto pozičních plaveb mají lodě zajímavé zastávky v netradičních destinacích – třeba na Azorských nebo Kanárských ostrovech.

Další články o Jižní Americe

Přečtěte si více v našem magazínu

Sezóna plaveb v Jižní Americe

Plavby v oblasti Jižní Ameriky se pořádají převážně v období evropské zimy, tedy od podzimu do jara. Na toto období se sem stěhuje mnoho výletních lodí ze Středomoří. Pokud si můžete dovolit dlouhou dovolenou, využijte tyto zajímavé poziční plavby napříč Atlantikem, které se často nabízejí za velice příznivé ceny. V oblasti Jižní Ameriky pořádají okružní plavby nám ze Středomoří známé lodní společnosti Costa a MSC. Jejich lodi operují po celé období evropské zimy na pravidelných týdenních okruzích. Doporučujeme tedy třeba brazilský okruh lodí Costa Favolosa nebo okružní plavbu Brazílie – Uruguay – Argentina na lodi Costa Pacifica. Společnost MSC nabízí plavby často i s charterovým letem z Vídně.

Video z plavby Jižní Amerikou

Reference našich klientů z plaveb u Jižní Ameriky

Z argentinského města Buenos Aires jsme navštívili Rio de Janeiro i Montevideo v Uruquay, pro milovníky Jižní Ameriky určitě doporučuji!

Jiří M. a Lucie M.

Okružní plavby Jižní Amerika: