Indický oceán - Okružní plavby

Indický oceán

Plavby Indickým oceánem po exotických ostrovech s romantickými plážemi, rozmanitou přírodou a skvělou kuchyní nadchnou každého. Místní lidé jsou velmi pohostinní. Na většině ostrovů se lze potápět i šnorchlovat u korálových útesů.

Na trasách plaveb Indickým oceánem můžete navštívit tyto země

  • Mauritius
  • Seychely
  • Maledivy
  • Réunion
  • Madagaskar
  • Srí Lanka
  • Indie

Přístavy, ze kterých se vyplouvá na trasy v Indickém oceánu:

Port Louis, Madagaskar
Malé, Maledivy
Bombaj, Indie

Víza

Pro občany ČR platí vízová povinnost pro tyto státy:
  • Indie (nutno zajistit předem)
  • Srí Lanka (e-visa)
  • Madagaskar (na lodi za poplatek)

Sezóna plaveb v Indickém oceánu

Indickým oceán je nejteplejším světovým oceánem. Pravidelné okruhy v délce až 14 dní se konají vždy od podzimu do jara.

Dálkové plavby

Pokud do oblasti zavítáte v rámci dálkové plavby, poziční plavby či dokonce plavby kolem světa, lze říci, že je zde sezóna celoroční.

Nejzajímavější místa či památky


Na Madagaskaru se setkáte s mnoha zajímavými kulturami a kmeny. Ostrov se oddělil od pevniny před 165 milióny lety a proto zde najdeme faunu a flóru, kterou nelze vidět nikde jinde na světě. Roste zde například několik druhů baobabů, v tropických lesích uvidíte roztomilé lemury či šelmičku fosu madagaskarskou.

Díky svému vulkanickému původu má Mauritius velmi úrodnou půdu, zajímavou krajinu a krásné pláže, z kterých se můžete vydat obdivovat korálové útesy. Hlavní město Port Louis leží na severozápadním pobřeží ostrova, střed města má moderní infrastrukturu, zajímavé obchody a trh. Připomenout je nutné též muzeum Blue Penny, kde jsou k vidění slavné známky červený a Modrý Mauritius.

Na Seychelách se loď zdrží na ostrovu Mahé, odkud je však možné podniknout výlety na další ostrovy. Seychellské ostrovy jsou domovem vzácných obrovských i jiných druhů mořských želv, na korálových ostrůvcích nachází útočiště hojné ptactvo. Počet návštěvníků za rok převyšuje asi o polovinu počet stálých obyvatel.

Réunion je francouzským zámořským departementem. Ostrov je vulkanického původu a je velmi hornatý, nejvyšší vrchol přesahuje 3 000 m. Skoro polovina ostrova je zahrnuta do Národního parku Reunion, zapsaného na seznamu UNESCO. Dominantou středu ostrova jsou tři hluboká údolí. Celý ostrov je obklopen korálovými útesy.

Řetězec korálových atolů táhnoucí se do délky osmi stovek kilometrů v průzračných vodách Indického oceánu se nazývá Maledivy. Je to ráj kouzelných pláží s nádherným koupáním nebo možnostmi rybaření. Je ideální plavbu prodloužit o pobyt v některém z luxusních resortů.

Ostrov čaje Srí Lanka vás nadchne díky bohaté fauně. Slony, opice či pestrobarevné papoušky uvdíte na každém rohu. Obdivovat můžete barevné chrámy zajímavých tvarů i starobylé pevnosti. Během plavby při troše štěstí uvidíte delfíny či velryby.

Naše tipy na zajímavé trasy v Indickém oceánu

Lodě vyplouvají z přístavu Port Louis na ostrově Mauritius směrem na Seychely, dále na Madagaskar a přes ostrov Réunion zpět na Mauritius. Doporučujeme si plavbu rezervovat s větším předstihem vzhledem k nutnosti rezervace letenek, které mohou značně prodražit dovolenou. Optimální je rezervovat si krátký pobyt před plavbou na ostrově Mauritius. Na této atraktivní trase potkáte lodě Costa a AIDA, které jsou oblíbené díky svým perfektním službám na palubě.
Cestovatelsky zajímavé jsou poziční plavby Maledivy - Srí Lanka - Indie s hlavními přístavy Male, Colombo, Bombaj.

Plavby Indickým oceánem s českým delegátem

Pokud máte respekt z neznámé destinace, není lepší řešení, než na takovou plavbu vyrazit s českým delegátem. Zájezd je vytvořen jako balíček s kompletními službami, delegát vás provází po celou dobu zájezdu.

Aktuální plavby Indický oceán s delegátem

Reference našich klientů z plaveb po Indickém oceánu

Na Mauritius jsme letěli s Emirates přes Dubaj, což byl sám o sobě zážitek. Nejvíce se nám líbilo na ostrově Praslin, patřícím k Seychellským ostrovům, tak nádherné pláže nikde nenajdete. Madagaskar je bohatý na krásy Afriky, měli jsme tam 3 zastávky, až Reunion nás vrátil opět do Evropy.

Součkovi, Benešov

Zájezd byl výborný, Mimo tradičně dobrou kvalitu Costy bylo velmi dobré ubytování na Mauriciu včetně kvalitního celodenního zájezdu poslední den. K dobré pohodě přispělo i EMIRATES se svými A380, kvalitní obsluhou a přesností na minuty.

V. a J. Sedlákovi, Jindřichův Hradec