Indický oceán - Okružní plavby

Indický oceán

Plavby Indickým oceánem po exotických ostrovech s romantickými plážemi, rozmanitou přírodou a skvělou kuchyní nadchnou každého. Místní lidé jsou velmi pohostinní. Na většině ostrovů se lze potápět i šnorchlovat u korálových útesů.

Poloha Indického oceánu

Lodě vyplouvají z přístavu Port Louis na ostrově Mauritius směrem na Seychely, dále na Madagaskar a přes ostrov Réunion zpět na Mauritius.

Port Louis

Lodě vyplouvají z přístavu Port Louis na ostrově Mauritius směrem na Seychely, dále na Madagaskar a přes ostrov Réunion zpět na Mauritius.

Zajímavá místa a přístavy v Indickém oceánu

Maledivy, Madagaskar, Mauricius, Reunion

Na Seychelách se loď zdrží na ostrovu Mahé. Seychellské ostrovy jsou domovem vzácných obrovských i jiných druhů mořských želv, na korálových ostrůvcích nachází útočiště hojné ptactvo. Počet návštěvníků za rok převyšuje asi o polovinu počet stálých obyvatel.

Mauritius, Seychelly, Madagaskar a Reunion

Díky svému vulkanickému původu má Mauritius velmi úrodnou půdu, krásné pláže a krajinu. Hlavní město Port Louis leží na severozápadním pobřeží ostrova, střed města má moderní infrastrukturu, zajímavé obchody a trh.

Na Madagaskaru se setkáte s mnoha zajímavými kulturami a kmeny. Ostrov se oddělil od pevniny před 165 milióny lety a proto zde najdeme faunu a flóru, kterou nelze vidět nikde jinde na světě.

Réunion je francouzským zámořským departementem. Ostrov je vulkanického původu a je velmi hornatý. Dominantou středu ostrova jsou tři hluboká údolí.

Sezóna plaveb v Indickém oceánu

Indickým oceán je nejteplejším světovým oceánem, plavby se pořádají v tropickém podnebném pásu, nejoblíbenějšími měsíci pro plavbu jsou leden a únor. Doporučujeme si plavbu rezervovat s větším předstihem vzhledem k nutnosti rezervace letenek, které mohou značně prodražit dovolenou. Optimální je rezervovat si krátký pobyt před plavbou na ostrově Mauritius. Dvoutýdenní plavbou na lodi Costa v půlce ledna začnete neotřele nový rok. Novinkou sezóny 2018 jsou plavby Maledivy - Srí Lanka - Indie s hlavními přístavy Male, Colombo, Bombaj. Nově také v této oblasti naleznete plavby výletními loděmi AIDA, které jsou oblíbené díky svým perfektním službám na palubě.

Plavby Indickým oceánem s českým delegátem

Pokud máte respekt z neznámé destinace, není lepší řešení, než na takovou plavbu vyrazit s českým delegátem. Zájezd je vytvořen jako balíček s kompletními službami, delegát vás provází po celou dobu zájezdu.

Aktuální plavby Indický oceán s delegátem

Reference našich klientů z plaveb po Indickém oceánu

Na Mauritius jsme letěli s Emirates přes Dubaj, což byl sám o sobě zážitek. Nejvíce se nám líbilo na ostrově Praslin, patřícím k Seychellským ostrovům, tak nádherné pláže nikde nenajdete. Madagaskar je bohatý na krásy Afriky, měli jsme tam 3 zastávky, až Reunion nás vrátil opět do Evropy.

Součkovi, Benešov

Zájezd byl výborný, Mimo tradičně dobrou kvalitu Costy bylo velmi dobré ubytování na Mauriciu včetně kvalitního celodenního zájezdu poslední den. K dobré pohodě přispělo i EMIRATES se svými A380, kvalitní obsluhou a přesností na minuty.

V. a J. Sedlákovi, Jindřichův Hradec