Indický oceán - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Indický oceán

Plavby Indickým oceánem po exotických ostrovech s romantickými plážemi, rozmanitou přírodou a skvělou kuchyní nadchnou každého. Plavby probíhají hlavně od jara do podzimu a směřují především na Maledivy, Seychely a Mauricius. Na většině ostrovů se lze potápět i šnorchlovat u korálových útesů. Přečtěte si další informace, nebo si rovnou vyberte z plaveb Indickým oceánem.

Na trasách plaveb Indickým oceánem můžete navštívit:

Vyplujte z Mauricia co nejdřive

Réunion Costa

Přístavy, ze kterých se vyplouvá na Indický oceán:

Víza

Pro občany ČR platí vízová povinnost pro tyto státy:
  • Indie (nutno zajistit předem),
  • Srí Lanka (e-visa),
  • Madagaskar (na lodi za poplatek).

Sezóna plaveb v Indickém oceánu

Indickým oceán je nejteplejší světový oceán. Pravidelné okruhy v délce až 14 dní se konají vždy od podzimu do jara.

Dálkové plavby Indický oceán

Pokud do oblasti zavítáte v rámci dálkové plavby, poziční plavby či dokonce plavby kolem světa, lze říci, že je zde sezóna celoroční.

Vydejte se na plavbu kolem světa

Victoria

Nejzajímavější místa či památky Indického oceánu

Na Madagaskaru se setkáte s mnoha zajímavými kulturami a kmeny. Ostrov se oddělil od pevniny před 165 milióny lety a proto zde najdete faunu a flóru, kterou neuvidíte nikde jinde na světě. Roste zde několik druhů baobabů a v tropických lesích narazíte na roztomilé lemury či šelmičku fosu madagaskarskou.

Díky svému vulkanickému původu má Mauricius velmi úrodnou půdu, zajímavou krajinu a krásné pláže, z kterých se můžete vydat obdivovat korálové útesy. Hlavní město Port Louis leží na severozápadním pobřeží ostrova, střed města má moderní infrastrukturu, zajímavé obchody, tržiště a muzeum Blue Penny, kde jsou k vidění slavné známky Červený a Modrý Mauricius.

Banner plavby indicky

Na Seychelách se loď zdrží na ostrově Mahé, odkud lze podniknout výlety na další ostrovy. Seychelské ostrovy jsou domovem vzácných obrovských i jiných druhů mořských želv, na korálových ostrůvcích nachází útočiště hojné ptactvo. Počet návštěvníků za rok převyšuje asi o polovinu počet stálých obyvatel.

Réunion je francouzský zámořský departement. Ostrov vulkanického původu obklopují korálové útesy. Je velmi hornatý (nejvyšší vrchol přesahuje 3 000 m), dominantu centrální části tvoří tři hluboká údolí. Skoro polovina ostrova patří do Národního parku Reunion (UNESCO).

Řetězec korálových atolů táhnoucí se do délky 8 stovek kilometrů v průzračných vodách Indického oceánu se nazývá Maledivy. Je to ráj kouzelných pláží s nádherným koupáním nebo možnostmi rybaření. Je ideální plavbu prodloužit o pobyt v některém z luxusních resortů.

Ostrov čaje Srí Lanka vás nadchne díky bohaté fauně. Slony, opice či pestrobarevné papoušky uvdíte na každém rohu. Obdivovat můžete barevné chrámy zajímavých tvarů i starobylé pevnosti. Během plavby při troše štěstí uvidíte delfíny či velryby.

Další články o Indickém oceánu

Přečtěte si více v našem magazínu

Naše tipy na zajímavé trasy v Indickém oceánu

Lodě vyplouvají z přístavu Port Louis na ostrově Mauricius směrem na Seychely, dále na Madagaskar a přes ostrov Réunion zpět na Mauricius. Doporučujeme si plavbu rezervovat s větším předstihem vzhledem k nutnosti rezervace letenek, které mohou značně prodražit dovolenou. Optimální je rezervovat si krátký pobyt před plavbou na ostrově Mauritius. Na této atraktivní trase potkáte lodě Costa a AIDA, oblíbené díky svým perfektním službám na palubě.
Cestovatelsky zajímavé jsou poziční plavby Maledivy - Srí Lanka - Indie s hlavními přístavy Male, Colombo a Bombaj.

Plavby Indickým oceánem s českým delegátem

Pokud máte respekt z neznámé destinace, není lepší řešení, než na takovou plavbu vyrazit s českým delegátem. Zájezd se nabízí jako balíček s kompletními službami, delegát vás provází po celou dobu zájezdu.

Reference našich klientů z plaveb po Indickém oceánu

Na Mauricius jsme letěli s Emirates přes Dubaj, což byl sám o sobě zážitek. Nejvíce se nám líbilo na ostrově Praslin, patřícím k Seychellským ostrovům, tak nádherné pláže nikde nenajdete. Madagaskar je bohatý na krásy Afriky, měli jsme tam 3 zastávky, až Reunion nás vrátil opět do Evropy.

Součkovi, Benešov

Zájezd byl výborný, Mimo tradičně dobrou kvalitu Costy bylo velmi dobré ubytování na Mauriciu včetně kvalitního celodenního zájezdu poslední den. K dobré pohodě přispělo i EMIRATES se svými A380, kvalitní obsluhou a přesností na minuty.

V. a J. Sedlákovi, Jindřichův Hradec

Okružní plavby Indický oceán: