Havajské ostrovy - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Havajské ostrovy

Havajské ostrovy, jeden z nejoblíbenějších dovolenkových cílů obyvatel USA, mají perfektní turistickou infrastrukturu nekonečnou nabídku prázdninových aktivit. Na Havaji máte záruku, že každý najde to své. A okružní plavba Havaj nabízí ještě více: během jedné dovolené poznáte všechny hlavní ostrovy naráz, a to už je opravdu silný argument!

Poloha Havajských ostrovů

Havajské ostrovy patří administrativně Spojeným státům americkým, avšak leží v Tichém oceánu asi 3 800 km od Kalifornie. Tvoří je řetěz hornatých ostrovů. Kolem Havajského souostroví se rozkládá širý oceán a bariéry korálových útesů. Okružní plavba začíná v proslulém Honolulu na ostrově Oahu a zavede vás na další ostrovy: Maui, Kauai, Hawaii. U některých plaveb se vyplová z Los Angeles či San Diega, pak je třeba strávit 3 až 5 dní pouze na palubě lodi a vychutnávat nekonečnost oceánu.

Havaj Oahu

Havajské ostrovy jsou unikátní díky vulkanickému či korálovému původu a přitažlivé pro obdivovatele přírody. Tento ostrovní ráj uchvátí řadou činných sopek, malebnými písečnými plážemi s průzračně modrým mořem a výjimečnou faunou i flórou. Turista zde najde luxusní hotely, nákupní možnosti, zábavní střediska a golfová hřiště. Místní agentury nabízejí výlety na souši i po moři, potápění, folklorní večery nebo adrenalinovou zábavu.

Zajímavá místa a přístavy na Havajských ostrovech

Přírodní parky Iao Halley a Haleakala na ostrově Maui ukrývají romantické přírodní scenérie s jezírky, bujnou vegetací a zajímavými živočišnými druhy. Báječný odpočinek nabízí slavná komerční písečná pláž Waikiki na ostrově Oahu. Nad ní a hlavním městem Honolulu se tyčí sopečný kráter Diamond Head. Zájemce o válečnou historii láká Pearl Harbor s muzeem Arizona Memorial Visitor Center. Činné sopky Mauna Kea a Mauna Loa na největším ostrově Hawaii se vypínají do výše 4 500 m. Na úbočích hor jsou kávové plantáže, které budete míjet při treku k vodopádu Akaka s výškou 135 m. Turisty méně navštěvovaný ostrov Kauai skrývá v horských deštných pralesech jedinečný kaňon Waimea.

Zásluhou dodnes činných vulkánů má krajina Havajských ostrovů dramatický ráz. Odhalte a obdivujte strmé srázy spadající přímo do moře, špičky hor zahalených v mlžném oparu, vodopády i tropické pralesy.

Kdy na Havaj

Plavby na Havaj lze realizovat celoročně, neboť tu panuje velice příznivé a příjemné klima s teplotami vzduchu od 23 do 28 °C a teplotami vody mezi 24 a 26 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec až září.

Užijte si plavbu na Havaj

Havaj

Havajské ostrovy se pyšní nádhernou přírodou, proto nabídka výletů z paluby lodí je koncipovaná tak, abyste měli možnost objevit zdejší krásy mnoha způsoby. Rozhodně doporučujeme vyhlídkový let nad ostrovy, pěší túry k vodopádům s možností koupání v jezírcích, plavbu lodí s proskleným dnem, ponorkou či na katamaránu, surfování, cyklovýlet nebo projížďku na koni. Vynechat byste neměli ani představení místních folklorních tanců hula.

Další články o Havaji

Sezóna plaveb k Havajským ostrovům

Týdenní okružní plavby z Honolulu se pořádají celoročně na lodi Pride of America společnosti Norwegian Cruise Lines. Jiné lodní společnosti připlouvají na Havajské ostrovy z Los Angeles. V takovém případě se vyplatí vybrat si loď s luxusním zázemím a pestrou paletou aktivit na palubě. V naší nabídce naleznete plavby lodí Star Princess prestižní společnosti Princess Cruises. Na Havajských ostrovech mají také zastávku lodi na dlouhých transkontinentálních plavbách, které realizuje např. společnost Cunard.

Reference našich klientů z plaveb k Havajským ostrovům

Plavba po Havajských ostrovech z Honolulu byla pro nás objevná díky krásám přírody, příjemným lidem a nádhernému moři. Zakoupili jsme výlet se šnorchlováním, určitě doporučujeme!

Homolkovi, Praha

Okružní plavby Havajské ostrovy: