Havajské ostrovy - Okružní plavby

Havajské ostrovy

Havajské ostrovy jsou jedním z nejoblíbenějších dovolenkových cílů obyvatel USA. Turistická infrastruktura je zde tedy perfektní a nabídka prázdninových aktivit nekonečná. Na Havaji máte záruku, že si zde každý nalezne to své. A okružní plavba nabídne ještě více: během jedné dovolené máte možnost poznat všechny hlavní ostrovy naráz, a to už je opravdu silný argument!

Poloha Havajských ostrovů

Havajské ostrovy leží v Tichém oceánu asi 3 800 km od Kalifornie. Tvoří je řetěz hornatých ostrovů. Okružní plavba začíná v proslulém Honolulu na ostrově Oahu a zavede vás na další ostrovy: Maui, Kauai, Hawaii. Kolem Havajského souostroví se rozkládá širý oceán a bariéry korálových útesů. U některých plaveb je vyplutí z Los Angeles či San Diega, pak je třeba strávit 3 až 5 dní pouze na palubě lodi a vychutnávat nekonečnost oceánu.

Havaj Oahu

Havajské ostrovy jsou unikátní díky svému vulkanickému či korálovému původu a tím i přitažlivé pro obdivovatele přírody. Tento ostrovní ráj uchvátí řadou činných sopek, malebnými písečnými plážemi s průzračně modrým mořem a také výjimečnou faunou a flórou. Krom toho zde turista nalezne luxusní hotely, nákupní možnosti, zábavní střediska a golfová hřiště. Četné místní agentury nabízejí výlety na souši i po moři, potápění, folklorní večery nebo adrenalinovou zábavu.

Zajímavá místa a přístavy na Havajských ostrovech

Honolulu, Kahului, Kailua, Hilo

Díky sopečnému původu a dodnes činným vulkánům má krajina Havajských ostrovů dramatický ráz. Odhalte tedy i obdivujte strmé srázy spadající přímo do moře, špičky hor zahalených v mlžném oparu, vodopády i tropické pralesy. V tomto ohledu je perlou ostrov Maui, jehož přírodní parky Iao Halley a Haleakala nabízejí romantické přírodní scenérie s jezírky, bujnou vegetací a zajímavými živočišnými druhy. Na Oahu je skoro povinné navštívit vyhlášenou komerční písečnou pláž Waikiki a užít si tu plážovou relaxaci a zábavu. Nad pláží a hlavním městem Honolulu se tyčí turisty velice oblíbený sopečný kráter Diamond Head. Pearl Harbor zláká zájemce o válečnou historii, o které je možné se dozvědět více v muzeu Arizona Memorial Visitor Center.

Havaj

Plavby na Havaj je možné realizovat celoročně, neboť tu panuje velice příznivé a příjemné klima s teplotami vzduchu od 23 do 28 °C a teplotami vody mezi 24 a 26 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec až září.

Ostrov Hawaii je největší a jeho činné sopky Mauna Kea a Mauna Loa se vypínají do výše až 4 500 m nad mořem. Na úbočích hor jsou kávové plantáže, které budete míjet při treku k 135 m vysokému vodopádu Akaka. Ostrov Kauai je turisticky méně navštěvovaný, jedinečný je zde kaňon Waimea skrytý v horských deštných pralesech. Havajské ostrovy jsou hlavně o nádherné a unikátní přírodě, a tak i nabídka výletů z paluby lodí je koncipovaná tak, abyste měli možnost objevit zdejší krásy mnoha způsoby. Rozhodně doporučujeme vyhlídkový let nad ostrovy, pěší túry k vodopádům s možností koupání v jezírcích, plavbu lodí s proskleným dnem, ponorkou či na katamaránu, surfování, cyklovýlet nebo projížďku na koni. Vynechat byste neměli ani představení místních folklorních tanců hula. Díky silné orientaci na turisty je toto vše i mnoho dalšího na Havaji snadno dostupné.

Další články o Havaji

Plavby lodí all inclusive

Sezóna plaveb k Havajským ostrovům

Týdenní okružní plavby z Honolulu se pořádají celoročně na lodi Pride of America společnosti Norwegian Cruise Lines. Jiné lodní společnosti připlouvají na Havajské ostrovy z Los Angeles, tyto plavby jsou tedy delší, protože je třeba překonat skoro 4 000 km Tichým oceánem. Vyplatí se tedy v tomto případě vybrat si loď s luxusním zázemím a bohatou nabídkou aktivit na palubě. V naší nabídce naleznete plavby lodí Star Princess prestižní společnosti Princess Cruises. Na Havajských ostrovech mají také zastávku lodi na dlouhých transkontinentálních plavbách, tyto nabízí třeba společnost Cunard.

Plavby Havajské ostrovy na sezónu 2020 připravujeme.

Reference našich klientů z plaveb k Havajským ostrovům

Plavba po Havajských ostrovech z Honolulu byla pro nás objevná díky krásám přírody, příjemným lidem a nádhernému moři. Zakoupili jsme výlet se šnorchlováním, určitě doporučujeme!

Homolkovi, Praha