Galapágy - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Galapágy

Plavba na souostroví Galapágy v Tichém oceánu je cestování do míst, kde se zastavil čas. V panenské přírodě zde žijí živočichové, které nenajdete nikde jinde na světě. Plavba na lodi Galapágy nadchne všechny milovníky dobrodružství.

Poloha Galapág

Souostroví Galapágy, které tvoří 18 sopečných ostrovů v Tichém oceánu, je perlou Ekvádoru. Leží od něj 1 000 kilometrů západně a již v roce 1978 se stalo součástí světového dědictví UNESCO. Rozloha Galapágů činí 7 844 kilometrů čtverečních. Žije zde kolem 30 tisíc obyvatel, hlavní město Puerto Baquerizo Moreno leží na ostrově San Cristóbal.

Galapágy

Souostroví Galapágy proslulo bizarně vyhlížející krajinou, ve které se pohybují velcí, prehistoricky vyhlížející leguáni a obří želvy. Nad exotickou krajinou se vznáší tisíce pestrobarevných ptáků. Dnes se galapážské ostrovy staly ostrovy turistů a přírodovědců, kteří obdivují bohatství unikátní a nenarušené fauny.

Zajímavá místa a přístavy na Galapágách

  • Baltra,
  • Quito,
  • Puerto Villamil,
  • Puerto Ayora.

Objevte Galapágy z Miami

Na Galapágách žije množství tuleňů, želv, vodních i suchozemských leguánů. Nacházejí se tu hnízdiště albatrosů, volavek, fregatek, terejů a dalšího ptactva. Galapágy skýtají možnost koupat se s delfíny a pozorovat žraloky.

Plavby na Galapágy

Plavby v této oblasti začínají v ekvádorském přístavu Quito nebo přímo na galapážském ostrově Baltra. Celý týden nebo i déle výletní lodě navštěvují každý den jiný ostrov. Některé plavby doplňuje návštěva perské Limy a historického Cusca.

Rio de Janeiro

V naší nabídce této unikátní destinace naleznete luxusní plavby společnosti Celebrity Cruises. Galapážské trasy plaveb expediční lodí Celebrity Xpedition začínají v přístavu Baltra a zavedou vás do fascinujícího světa této ostrovní skupiny. Týdenní plavby se pořádají celoročně a připraveno je více různých okruhů.

Další články o Galapágách

Sezóna plaveb kolem Galapág

Plavby na Galapágy jsou určené především cestovatelům, kteří milují poznávání a obdivují přírodu ve všech jejích podobách a proměnách. Tuto destinaci vyhledávají také profesionální i amatérští přírodovědci, fotografové a filmaři.

Reference našich klientů z plaveb u Galapág

Všechny výlety na Galapágách byly s průvodci v malých skupinách i naše loď byla malá, do 200 osob. Byl to výlet do ráje.

Zuzana H.

Okružní plavby Galapágy: