Arabské emiráty a Dubaj - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Arabské emiráty a Dubaj

Plavby z Dubaje nebo z Abú Dhabí jsou oblíbenou variantou zájezdů do exotiky. Ve Spojených arabských emirátech je dnes vše možné: v poušti vystavěná supermoderní města s parky a jezery, sjezdovka a lední stadion, aquaparky, okruh Formule 1, metro, nejluxusnější hotel na světě, umělý ostrov ve tvaru palmy, nejvyšší mrakodrapy. Arabskému poloostrovu vévodí Dubaj, synonymum luxusu, úchvatné architektury a pestrou nabídkou aktivit i pro nejnáročnější návštěvníky. Stačí vybrat si plavbu v Arabských emirátech.

Poloha Arabských emirátů a Dubaje

Plavby na Arabském poloostrově začínají především v Dubaji, v přístavu Port Rashid. Loď v něm kotví první a poslední noc plavby, a tak ji můžete využít jako luxusní hotel v centru Dubaje. Další výhodou je, že svůj přílet nemusíte plánovat na přesně určený čas vyplutí. Dubaj je velice dobře dostupná přímými lety z Prahy i Vídně, čas letu je kolem 6 hodin

Abú Dhabí

Letenky do Dubaje jsou nyní za příznivé ceny. Na některé plavby je možné nastoupit také v přístavu Abú Dhabí. Lodě plují po Arabském moři, jehož součástí je Ománský a Perský záliv, které jsou spojeny Hormuzským průlivem.

Zajímavá místa a přístavy v Arabských emirátech

SAE

Dubaj, Abu Dhabi, Fujeirah

Omán

Muscat, Khasab

Trochu v pozadí tohoto lesku stojí sultanát Omán. Ten představuje dosud málo poznanou a tajemnou zemi s vůní orientu. Tato země se pyšní historickými památkami, dlouhými písečnými plážemi a celoročně teplým mořem.

Dubaj

Návštěva "města v poušti" Dubaje představuje nezapomenutelný zážitek. Snoubí se zde tradiční s moderním a návštěvník žasne od první chvíle. Největšími atrakcemi jsou Burj Al Khalifa (828 metrů) - nejvyšší budova na světě s možností panoramatického výhledu, 7* hotel Burj Al Arab s podmořskou restaurací, uměle vytvořený ostrov Palm Jumeirah, nákupní centrum Dubai Mall a specializovaná „tržnice" Golden Souk (obchody se zlatem).

Vyberte si plavbu snů z Dubaje

Dubaj

Abú Dhabí

Tzv "Manhattan Arábie", město Abú Dhabí, má vynikající infrastrukturu a jeho panorama tvoří ultramoderní mrakodrapy. Architektura se tu citlivě pojí s tradičními stavbami. K nejvíce impozantním patří mešita šejka Zayeda, s 800 kupolemi a 1 000 sloupy největší na světě. Přitažlivé jsou archeologické vykopávky Al Ain v pouštní oáze, jejichž součástí je také zajímavé muzeum. K vyhledávaným atrakcím patří Ferrari Park se závodní dráhou F1.

Dopřejte si krásnou plavbu z Abú Dhabí

Khor Fakkan

Kdo miluje zážitkové atrakce, může si zarezervovat projížďku v písečných dunách, plavání s delfíny a vodní atrakce v parku „Aquaventure", pouštní safari na velbloudech, lyžování na písečných dunách, ukázky drezúry dravých ptáků.

Zastávku v Khor al Fakkan je ideální využít pro koupání a lenošení na pláži. Pokud poplujete ve vodách Perského zálivu, budete také potkávat mnoho dalších osobních lodí i ropných tankerů. V oblasti panuje čilý dopravní ruch, a tak je na co koukat i během plavby po moři.

Omán

Mezi hlavní lákadla ománského Muscatu patří starověké městské jádro, kterému dominují strážní věže. Určitě si nenechte ujít nákupy na tržnici Mutrah Souq, kde lze nakoupit krásné tradiční zboží jako dýky, výšivky, koberce a koberečky, šátky, koření.

Nechte se svést plavbou z Ománu

Khasab

Město Khasab střeží vodní cesty v Hormuzském průlivu, a tak tu naleznete spoustu fortifikačních staveb, z nichž nejzachovalejší je pevnost Fort Khasab ze 17. století.

Další články o Arabských emirátech a Dubaji

Přečtěte si více v našem magazínu

Sezóna plaveb Arabských emirátech a Dubaji a nabídky

Plavby v oblasti Arabského moře se konají od prosince do března. V tu dobu tady panuje teplé a slunné počasí i teplota vody v moři je optimální. Doporučujeme plavby loděmi Costa s vyplutím z Dubaje na pravidelné týdenní okruhy. Také společnost MSC Cruises nabízí týdenní okruhy z Dubaje či Abú Dhabí. Při přesunu do Středomoří a zpět plují lodě Indickým oceánem, Rudým mořem a proplouvají Suezským kanálem, což je velice unikátní a atraktivní zážitek. Plavby ostatních lodní společností tu jsou nepravidelné, často je tato oblast velké orientální plavby.

Plavby Dubaj a Arabské emiráty s českým delegátem

Pokud máte respekt z neznámé destinace, není lepší řešení, než na takovou plavbu vyrazit s českým delegátem. Zájezd je vytvořen jako balíček s kompletními službami, delegát vás provází po celou dobu zájezdu.

Reference našich klientů z plaveb z Dubaje a Arabských emirátů

Dobrý den, zúčastnil jsem se plavby v Dubaji, kde nás zastupovala jako delegátka paní Simona a musí říci, že po plavbách, které jsem absolvoval, a bylo jich 9, jsem se setkal s perfektní službou delegáta a nebojím se říci za ta léta nejlepším přístupem k zákazníkům, za což jí s manželkou děkujeme.

Šiškovi

Nejvíce se mi líbila velká bílá mešita šejka Zayeda v Abu Dhabi, jen abáju jsem si neoblíbila. Manžel byl s dětmi v zábavném Ferrari parku. Dubaj je úchvatná a výhled z Burž Khalifa impozantní, po Dubaji jsme jezdili s hop on – hop off s Big Busem, má 3 trasy, doporučuji!

Karolína V.

Okružní plavby Arabské emiráty a Dubaj: