Okružní plavby lodí - Orbis Link - Destinace - Austrálie / Nový Zéland
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa neoRiviera - Maledivy, Srí Lanka, Indie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Queen Mary 2 - Transatlantická plavba ze Southamptonu do New Yorku

8-denní plavba
strava: plná penze
od 28 740

Costa Luminosa - Itálie, Řecko, Černá Hora, Chorvatsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Costa Fortuna - Singapur, Malajsie, Thajsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 6 632

Costa Deliziosa - Florida (USA), Bahamy, Turks a Caicos

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 290
Jste zde: Okružní plavby Destinace Austrálie / Nový Zéland

Austrálie / Nový Zéland

Austrálie a Nový Zéland nabízí jedinečné přírodní zajímavosti, endemickou faunu i flóru i výstavní města se zajímavou historií. Plavba je dobrým způsobem, jak prozkoumat tuto oblast. Právě zde totiž najdete nejkrásnější národní parky, vyzkoušíte si nové vodní aktivity a poznáte zvyky maorské kultury. Nový Zéland vás uchvátí svým kopcovitým terénem a přívětivými obyvateli.

 

New Zealand-Maori rowing-8455

    Maorové, Nový Zéland

Trasy a přístavy vyplutí

Austrálie leží na jižní polokouli mezi Indickým, Tichým a Jižním oceánem. Velký bariérový útes je největším korálovým útesem na světě. Kontinent  Austrálie a Oceánie zahrnuje kromě samotné Austrálie také kolem 20 000 ostrovů roztroušených v Tichém oceánu. Přístav Sydney je nejčastějším výchozím bodem pro plavby v této rozlehlé oblasti nebo pro unikátní plavby, jejichž trasou je obeplutí celé Austrálie kolem dokola.  Nejširší nabídka je na plavby mezi Austrálií a Novým Zélandem, při nichž lodě plují po Tasmanově moři a kotví například v Aucklandu, Dusky Sound, Melbourne, některé trasy zahrnují i zastávku v Tasmánii. Jinou možností je obeplutí celého Nového Zélandu, kdy se dostanete i na jihovýchodní stranu souostroví a navštívíte třeba Wellington, Dunedin, Christchurch. Úchvatným zážitkem se scénickými pohledy je proplutí Cookovým průlivem kolem nesmírně členitého pobřeží zvaného Marlborough Sounds.  Oblíbené je také poznávání pouze východního pobřeží Austrálie, kdy se lodě plaví Tasmanovým a Korálovým mořem se zastávkami například v Newcastle, Brisbane, Port Douglas.  Popsané možnosti tras jsou na velice rozlehlém území, orientačně by ho bylo možné srovnat s celým Středomořím, a tak je většina plaveb v trvání 10 – 18 dní.

 

Sydney opera house 2010
    Sydney, Austrálie

 

Zajímavá místa Austrálie

Mezi města, jejichž návštěvě byste měli věnovat delší čas, patří určitě Sydney. Je to kosmopolitní město, kde najdete skvělé možnosti nakupování a úžasné památky. K nejfotografovanějším patří jistě budova opery, připomínající naduté plachtoví, a pak půlkilometrový most Sydney Harbour Bridge. V okolí města jsou i krásné pláže, vhodné jak pro koupání, tak pro surfování. Nejznámější je Bondi Beach.  Na plavbách kolem východního pobřeží je velice atraktivní zastávkou Queensland, odkud se organizují výlety na souostroví Whitsundays, kde je malebně položená pláž Airlie. Ostrovy Whitsundays jsou součástí Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě. Korálové útesy jsou domovem mnoha druhů tropických ryb a ostatních mořských tvorů.

Tasmánie

Při zastávce v Tasmánii kotví lodě v přístavu Hobart, kde jsou zajímavá pískovcová skladiště z 19. století. Malebné náměstí Salamanca vyzývá k posezení a vychutnání si sklenky vína ze skvělých vinic v Coal Valley.
Na Nové Kaledonii budete uchváceni ostrovem Isle of Pines, dech beroucí ostrovní ráj vás dostane křišťálově průzračnou vodou zvoucí ke koupání i šnorchlování.

Nový Zéland

Novozélandský Marlborough Sounds je velice rozlehlá síť vodních cest mezi poloostrovy a ostrovy v Cookově průlivu, který od sebe odděluje Severní a Jižní ostrov. Díky této členitosti je plavba touto pasáží nesmírně atraktivní. Na Novém Zélandu připomeňme ještě zastávku Milford Sound. Nacházejí se zde tropické deštné pralesy, které jsou součástí národního parku Fjordland. Ze strmých skalních srázů budete moci pozorovat lachtany, tučňáky i delfíny. Příroda je zde nesmírně bohatá a pestrá, až mystická, právě zde se natáčel i slavný Pán prstenů.

 

new - zealand - lake - forest - mountains - autumn - nature

    Nový Zéland

Termíny a lodní společnosti

Plavby v této oblasti se pořádají především v období evropské zimy, tedy zhruba od listopadu do dubna. V tu dobu zde panují příjemné letní teploty a dni jsou plné sluníčka.  Nejčetnější výchozí přístav Sydney leží v subtropickém pásu, nejteplejším měsícem je leden, kdy se denní teploty udržují kolem třicítky.

Plavby v oblasti Austrálie / Nový Zéland nabízejí renomované velké společnosti Royal Caribbean, Cunard, Princess Cruises, Celebrity Cruises. Doporučujeme především kombinaci Austrálie – Nový Zéland, která se nabízí ve více termínech a modifikacích trasy.
V nabídce lodních společností jsou také v omezené míře poziční plavby.Plavby


nalezeno zájezdů: 3

Sea Princess - Plavba z Austrálie na Papua Novou Guineu

Sea Princess - Plavba z Austrálie na Papua Novou Guineu

12-denní plavba do schránky
Velké množství veřejných prostor je zárukou zábavy i aktivního odpočinku. Opalování a koupání můžete zvolit u rušného hlavního bazénu s velkoplošnou obrazovkou nebo naopak v klidové zóně Sanctuary. Děti budou nadšené z zábavného programu v dětském centru…
Sea Princess - Austrálie, Nová Kaledonie, Vanuatu

Sea Princess - Austrálie, Nová Kaledonie, Vanuatu

11-denní plavba do schránky
Velké množství veřejných prostor je zárukou zábavy i aktivního odpočinku. Opalování a koupání můžete zvolit u rušného hlavního bazénu s velkoplošnou obrazovkou nebo naopak v klidové zóně Sanctuary. Děti budou nadšené z zábavného programu v dětském centru…