Austrálie a Nový Zéland - Okružní plavby

Austrálie a Nový Zéland

Austrálie a Nový Zéland nabízí jedinečné přírodní zajímavosti, endemickou faunu i flóru i výstavní města se zajímavou historií. Plavba je dobrým způsobem, jak prozkoumat tuto oblast. Právě zde totiž najdete nejkrásnější národní parky, vyzkoušíte si nové vodní aktivity a poznáte zvyky maorské kultury. Nový Zéland vás uchvátí svým kopcovitým terénem a přívětivými obyvateli.

Poloha Austrálie a Nového Zélandu

Austrálie leží na jižní polokouli mezi Indickým, Tichým a Jižním oceánem. Velký bariérový útes je největším korálovým útesem na světě. Kontinent Austrálie a Oceánie zahrnuje kromě samotné Austrálie také kolem 20 000 ostrovů roztroušených v Tichém oceánu.

Sydney

Přístav Sydney je nejčastějším výchozím bodem pro plavby v této rozlehlé oblasti nebo pro unikátní plavby, jejichž trasou je obeplutí celé Austrálie kolem dokola. Nejširší nabídka je na plavby mezi Austrálií a Novým Zélandem, při nichž lodě plují po Tasmanově moři a kotví například v Aucklandu, Dusky Sound, Melbourne, některé trasy zahrnují i zastávku v Tasmánii. Jinou možností je obeplutí celého Nového Zélandu, kdy se dostanete i na jihovýchodní stranu souostroví a navštívíte třeba Wellington, Dunedin, Christchurch. Úchvatným zážitkem se scénickými pohledy je proplutí Cookovým průlivem kolem nesmírně členitého pobřeží zvaného Marlborough Sounds.

Zajímavá místa a přístavy v Austrálii a Novém Zélandu

Austrálie

Sydney, Melbourne, Tasmánie, Cairns

Nový Zéland

Auckland, Wellington, Tauranga

Oblíbené je také poznávání pouze východního pobřeží Austrálie, kdy se lodě plaví Tasmanovým a Korálovým mořem se zastávkami například v Newcastle, Brisbane, Port Douglas. Popsané možnosti tras jsou na velice rozlehlém území, orientačně by ho bylo možné srovnat s celým Středomořím, a tak je většina plaveb v trvání 10 až 18 dní.

Austrálie a Tasmánie

Mezi města, jejichž návštěvě byste měli věnovat delší čas, patří určitě Sydney. Je to kosmopolitní město, kde najdete skvělé možnosti nakupování a úžasné památky. K nejfotografovanějším patří jistě budova opery, připomínající naduté plachtoví, a pak půlkilometrový most Sydney Harbour Bridge. V okolí města jsou i krásné pláže, vhodné jak pro koupání, tak pro surfování. Nejznámější je Bondi Beach.

Melbourne

Na plavbách kolem východního pobřeží je velice atraktivní zastávkou Queensland, odkud se organizují výlety na souostroví Whitsundays, kde je malebně položená pláž Airlie. Ostrovy Whitsundays jsou součástí Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě. Korálové útesy jsou domovem mnoha druhů tropických ryb a ostatních mořských tvorů.

Při zastávce v Tasmánii kotví lodě v přístavu Hobart, kde jsou zajímavá pískovcová skladiště z 19. století. Malebné náměstí Salamanca vyzývá k posezení a vychutnání si sklenky vína ze skvělých vinic v Coal Valley. Na Nové Kaledonii budete uchváceni ostrovem Isle of Pines, dech beroucí ostrovní ráj vás dostane křišťálově průzračnou vodou zvoucí ke koupání i šnorchlování.

Nový Zéland

Novozélandský Marlborough Sounds je velice rozlehlá síť vodních cest mezi poloostrovy a ostrovy v Cookově průlivu, který od sebe odděluje Severní a Jižní ostrov. Díky této členitosti je plavba touto pasáží nesmírně atraktivní.

Brisbane

Na Novém Zélandu připomeňme ještě zastávku Milford Sound. Nacházejí se zde tropické deštné pralesy, které jsou součástí národního parku Fjordland. Ze strmých skalních srázů budete moci pozorovat lachtany, tučňáky i delfíny. Příroda je zde nesmírně bohatá a pestrá, až mystická, právě zde se natáčel i slavný Pán prstenů.

Další články o Austrálii a Novém Zélandu

Moře a oceány

Sezóna plaveb kolem Austrálie a Nového Zélandu

Plavby v této oblasti se pořádají především v období evropské zimy, tedy zhruba od listopadu do dubna. V tu dobu zde panují příjemné letní teploty a dni jsou plné sluníčka. Nejčetnější výchozí přístav Sydney leží v subtropickém pásu, nejteplejším měsícem je leden, kdy se denní teploty udržují kolem třicítky.

Plavby v oblasti Austrálie / Nový Zéland nabízejí renomované velké společnosti Royal Caribbean, Cunard, Princess Cruises, Celebrity Cruises. Doporučujeme především kombinaci Austrálie – Nový Zéland, která se nabízí ve více termínech a modifikacích trasy. V nabídce lodních společností jsou také v omezené míře poziční plavby.

Plavby Austrálie a Nový Zéland na sezónu 2020 připravujeme.

Reference našich klientů z plaveb Austrálií a Novým Zélandem

Návštěva Austrálie a Nového Zélandu byla naším snem a díky cruisu jsme stihli trochu poznat obě země za krátký čas.

Kálovi, Povážská Bystrica