Austrálie a Nový Zéland - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Austrálie a Nový Zéland

Austrálie a Nový Zéland nabízí jedinečné přírodní zajímavosti, endemickou faunu i flóru i výstavní města se zajímavou historií. Plavba Austrálie a Nový Zéland představuje dobrý způsob, jak prozkoumat nejkrásnější národní parky, vyzkoušet nové vodní aktivity a poznat maorskou kulturu. Nový Zéland vás uchvátí horami a přívětivými obyvateli.

Poloha Austrálie a Nového Zélandu

Austrálie leží na jižní polokouli mezi Indickým, Tichým a Jižním oceánem. Kontinent Austrálie a Oceánie zahrnuje kromě samotné Austrálie také kolem 20 000 ostrovů roztroušených v Tichém oceánu.

Sydney

Přístav Sydney je nejčastějším výchozím bodem pro plavby v této rozlehlé oblasti nebo pro unikátní plavby, obeplouvající celou Austrálii. V nejširší nabídce plaveb mezi Austrálií a Novým Zélandem lodě plují po Tasmanově moři a kotví například v Aucklandu, Dusky Sound a Melbourne, některé trasy zahrnují i zastávku v Tasmánii. Jinou možností je plavba kolem Nového Zélandu včetně jihovýchodní strany souostroví a návštěvy Dunedinu, Wellingtonu a Christchurche.

Zajímavá místa a přístavy v Austrálii a Novém Zélandu

Austrálie

Sydney, Melbourne, Tasmánie, Cairns

Nový Zéland

Auckland, Wellington, Tauranga

Oblíbené je poznávání pouze východního pobřeží Austrálie, kdy se lodě plaví Tasmanovým a Korálovým mořem se zastávkami v Newcastle, Brisbane či Port Douglas. Trasy většinou trvají 10 až 18 dni a zabírají velice rozlehlé území, orientačně srovnatelné s celým Středomořím.

Austrálie a Tasmánie

Mezi města, jejichž návštěvě byste měli věnovat delší čas, patří určitě kosmopolitní Sydney. Najdete zde skvělé možnosti nakupování a úžasné památky. K nejvíce fotografovaným patří budova opery, připomínající naduté plachtoví, a půlkilometrový most Sydney Harbour Bridge. Krásné pláže v okolí města v čele s Bondi Beach se hodí pro koupání i surfování.

Vydejte se na plavbu z Melbourne

Melbourne

Na plavbách kolem východního pobřeží je atraktivní zastávkou Queensland, odkud se organizují výlety na souostroví Whitsundays s malebně položenou pláží Airlie. Tvoří součást Velkého bariérového útesu, největšího korálového útesu na světě, který je domovem mnoha druhů tropických ryb a mořských tvorů.

Při zastávce v Tasmánii kotví lodě v přístavu Hobart, kde jsou zajímavá pískovcová skladiště z 19. století. Malebné náměstí Salamanca vyzývá k posezení a vychutnání sklenky vína ze skvělých vinic v Coal Valley. Na Nové Kaledonii vás uchvátí dech beroucí ostrovní ráj Isle of Pines s křišťálově průzračnou vodou zvoucí ke koupání i šnorchlování.

Nový Zéland

Novozélandský Marlborough Sounds je velice rozlehlá síť vodních cest mezi poloostrovy a ostrovy v Cookově průlivu, který od sebe odděluje Severní a Jižní ostrov. Díky této členitosti je plavba touto pasáží nesmírně atraktivní.

Rozhodněte se pro plavbu z Aucklandu

Brisbane

Na Novém Zélandu připomeňme ještě zastávku Milford Sound. Nacházejí se zde tropické deštné pralesy (národní park Fjordland). Ze strmých skalních srázů budete moci pozorovat lachtany, tučňáky i delfíny. Příroda je zde nesmírně bohatá a pestrá, až mystická, právě zde se natáčel i slavný Pán prstenů.

Další články o Austrálii a Novém Zélandu

Sezóna plaveb kolem Austrálie a Nového Zélandu

Plavby v Austrálii a Novém Zélandu se pořádají především v období evropské zimy, tedy zhruba od listopadu do dubna. V tu dobu zde panují příjemné letní teploty a dny jsou plné sluníčka. Nejvyužívanější výchozí přístav Sydney leží v subtropickém pásu, nejteplejším měsícem je leden, kdy se denní teploty udržují kolem třicítky.

Plavby v oblasti Austrálie / Nový Zéland nabízejí renomované společnosti Royal Caribbean, Cunard, Princess Cruises, Celebrity Cruises. Doporučujeme především kombinaci Austrálie – Nový Zéland, která se nabízí ve více termínech a modifikacích trasy. V nabídce lodních společností jsou také v omezené míře poziční plavby.

Reference našich klientů z plaveb Austrálií a Novým Zélandem

Návštěva Austrálie a Nového Zélandu byla naším snem a díky cruisu jsme stihli trochu poznat obě země za krátký čas.

Kálovi, Povážská Bystrica

Okružní plavby Austrálie a Nový Zéland: