Dálkové plavby - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Dálkové plavby

Dálkové plavby pro dlouhou dovolenou na moři představují jedinečný zážitek. Zvláštní skupinou jsou transatlantické plavby na podzim a na jaře, kdy se výletní lodě přesouvají do atraktivní oblasti vzhledem k aktuálnímu klimatu. Na podzim se stěhují ze Středomoří do Karibiku (plavba do Severní Ameriky trvá cca 2 týdny) a Jižní Ameriky (asi 3 týdny). Na jaře se lodě přes Atlantik zase vracejí zpět do Evropy. Nechte se zlákat transatlantickými plavbami, které se často nabízejí jako balíček s jednosměrnou letenkou.

Kudy vedou dálkové plavby

Jedná se o plavby velkými výletními loděmi na dlouhé vzdálenosti, přes celá moře či oceány.

Costa Deliziosa

Romantika dálek ve spojení s komfortem na palubě výletních lodí nadchne všechny, kdo touží po opravdu dlouhé dovolené, dokonalém odpočinku i poznávání vzdálených míst.

Osobní linka mezi Evropou a Amerikou

Jedinou pravidelnou osobní linku mezi Evropou a Amerikou zajišťuje prestižní lodní společnost Cunard a to jen v době, kdy jsou podmínky pro plavbu příznivé. Od dubna do října lodě Cunardu překonávají Atlantik za 5 dní, vyplouvají z anglického Southamptonu a směřují do New Yorku. V několika termínech lodě Cunardu vyplouvají z německého Hamburku.

Vyberte si z plaveb lodí Cunard

Southampton

Během plavby je třeba počítat s několika dny za sebou, kdy loď nezastaví a bude se pohybovat jen na moři. V tu dobu můžete naplno využít pohodlné zázemí lodi, užít si čerstvý mořský vzduch na horních palubách, zajít si na masáž a pobavit se při kulturních programech na lodi nebo v kasinu.

Zajímavá místa a přístavy během dálkových plaveb

Při plavbě přes Atlantik vyplouvají lodě ze Středomoří dopravně velice vytíženým průlivem Gibraltar, který se z dáli přihlásí siluetou ostře řezané skály. Dále mívají lodě na své trase Kanárské ostrovy či na ostrov Madeira nebo souostroví Azory. Podíváte se však i do Pacifiku a Indického oceánu.

Vydat se na dálkovou plavbu znamená prožít skutečně neopakovatelnou dovolenou. Plavby v sobě často spojují poznání naprosto odlišných geografických i kulturních regionů.

Více o dálkových plavbách

S dálkovými plavbami se pevně pojí rozsáhlé a rozmanité zázemí obřích výletních lodí. Na plavbě se proto nikdy nebudete nudit.

Plujte do dálek ze Southamptonu

MSC Meraviglia

Leteckou dopravu do místa nalodění (vylodění) vám rádi zajistíme.

Další články o dálkových plavbách

Sezóna dálkových plaveb

Dálkové plavby přes Atlantik se pořádají vždy pouze na podzim a na jaře každého roku. V nabídce je mají všechny výzmamné a velké lodní společnosti a tak můžete volit z nabídky lodní společnosti Costa, MSC, Norwegian Cruise Line, Royal Caribbean a dalších.

Některé lodě přeplouvají na zimu do jiných oblastí, a tak máte jedinečnou příležitost zarezervovat si opravdu unikátní plavbu:

  • ze Středomoří do Dubaje na Arabském poloostrově s proplutím Suezského kanálu
  • ze Středomoří do jižní Afriky a obráceně s atraktivními zastávkami na Madagaskaru, Seychelách a s proplutím Suezským kanálem
  • ze Středomoří do Austrálie

Reference našich klientů z dálkových plaveb

Plavbu na lodi QM2 z Anglie do New Yorku jsme absolvovali již několikrát, neboť manželka nesnese cestu letadlem a nelitujeme vynaložených peněz. Loď je impozantní vysokými stropy, lóžemi v divadlech i večerními show.

Šimon R.

Na plavbu z Janova do Dubaje jsme se těšili a Suezský průplav nás nezklamal. Navíc na delší plavbě jsme měli čas se poznat s novými přáteli a těšíme se, až spolu vyrazíme na další plavbu.

Karel M., Horní Poustevna

Okružní a dálkové plavby