Dálkové plavby - Okružní plavby

Dálkové plavby

Dálkové plavby pro dlouhou dovolenou na moři představují naprosto jedinečný zážitek. Zvláštní skupinu představují transatlantické plavby, které se pořádají na podzim a na jaře, kde se výletní lodě přesouvají do turisticky atraktivní oblasti vzhledem k aktuálnímu klimatu. Na podzim se tedy výletní lodě stěhují ze Středomoří do Karibiku a Jižní Ameriky. Na jaře se lodě přes Atlantik zase vracejí zpět do Evropy. Plavba z Evropy do Severní Ameriky, oblasti Karibiku, trvá zhruba 2 týdny, plavba do Brazílie je o několik dnů delší. Tyto plavby se často nabízejí jako balíček s jednosměrnou letenkou.

Kudy vedou dálkové plavby

Jedná se o plavby velkými výletními loděmi na dlouhé vzdálenosti, přes celá moře či oceány.

Costa Deliziosa

Romantika dálek ve spojení s komfortem na palubě výletních lodí nadchne všechny, kdo touží po opravdu dlouhé dovolené, dokonalém odpočinku i poznávání vzdálených míst.

Osobní linka mezi Evropou a Amerikou

Jedinou pravidelnou osobní linku mezi Evropou a Amerikou zajišťuje prestižní lodní společnost Cunard a to jen v době, kdy jsou podmínky pro plavbu příznivé. Od dubna do října lodě Cunardu překonávají Atlantik za 5 dní, vyplouvají z anglického Southamptonu a směřují do New Yorku. V několika termínech lodě Cunardu vyplouvají z německého Hamburku.

Southampton

Během plavby je třeba počítat s několika dny za sebou, kdy loď nezastaví a bude se pohybovat jen na moři. V tu dobu můžete naplno využít pohodlné zázemí lodi, užít si čerstvý mořský vzduch na horních palubách, zajít si na masáž a pobavit se při kulturních programech na lodi nebo v kasinu.

Zajímavá místa a přístavy během dálkových plaveb

Při plavbě přes Atlantik vyplouvají lodě ze Středomoří dopravně velice vytíženým průlivem Gibraltar, který se z dáli přihlásí siluetou ostře řezané skály. Dále mívají lodě na své trase Kanárské ostrovy či na ostrov Madeira nebo souostroví Azory. Podíváte se však i do Pacifiku a Indického oceánu.

Vydat se na dálkovou plavbu znamená prožít skutečně neopakovatelnou dovolenou. Plavby v sobě často spojují poznání naprosto odlišných geografických i kulturních regionů.

Více o dálkových plavbách

S dálkovými plavbami se pevně pojí rozsáhlé a rozmanité zázemí obřích výletních lodí. Na plavbě se proto nikdy nebudete nudit.

MSC Meraviglia

Leteckou dopravu do místa nalodění (vylodění) vám rádi zajistíme.

Sezóna dálkových plaveb

Dálkové plavby přes Atlantik se pořádají vždy pouze na podzim a na jaře každého roku. V nabídce je mají všechny výzmamné a velké lodní společnosti a tak můžete volit z nabídky lodní společnosti Costa, MSC, Norwegian Cruise Line, Royal Caribbean a dalších.

Některé lodě přeplouvají na zimu do jiných oblastí, a tak máte jedinečnou příležitost zarezervovat si opravdu unikátní plavbu:

  • ze Středomoří do Dubaje na Arabském poloostrově s proplutím Suezského kanálu
  • ze Středomoří do jižní Afriky a obráceně s atraktivními zastávkami na Madagaskaru, Seychelách a s proplutím Suezským kanálem
  • ze Středomoří do Austrálie

Reference našich klientů z dálkových plaveb

Plavbu na lodi QM2 z Anglie do New Yorku jsme absolvovali již několikrát, neboť manželka nesnese cestu letadlem a nelitujeme vynaložených peněz. Loď je impozantní vysokými stropy, lóžemi v divadlech i večerními show.

Šimon R.

Na plavbu z Janova do Dubaje jsme se těšili a Suezský průplav nás nezklamal. Navíc na delší plavbě jsme měli čas se poznat s novými přáteli a těšíme se, až spolu vyrazíme na další plavbu.

Karel M., Horní Poustevna