Okružní plavby lodí - Orbis Link - Destinace - Arktida / Antarktida
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Jste zde: Okružní plavby Destinace Arktida / Antarktida

Polární plavby: Arktida / Antarktida

Polární plavby odhalují cestovatelům tichý svět království ledu a sněhu. Budete se pohybovat v oblastech, které jsou přírodním fenoménem, uvidíte zblízka ledovce, fjordy i vodopády, zahlédnete velryby, tučňáky, tuleně a při troše štěstí i lední medvědy. Na lodích jsou připraveny zajímavé přednášky, besedy a promítání s odborným výkladem, doplněným o vlastní zážitky a zkušenosti.

Arktida

Rozlehlá oblast věčně zmrzlé půdy ledu a sněhu kolem severního pólu je na první pohled pustá, ale ve skutečnosti tu naleznete bohatý podmořský život, velké kolonie ptáků a potkat můžete ledního medvěda, polární lišku, tuleně, lachtany i mrože. Severní ledový oceán omývá břehy Ruska, Aljašky, Kanady, Laponska, ostrova Grónsko, Norska a Špicberků, leží zde Medvědí ostrov, vulkanický ostrov Jan Mayen a Faerské ostrovy. Nejlépe můžete obdivovat tyto polární kraje z pohodlí lodě. Je možné, že se setkáte i s ledoborcem, který udržuje splavnou cestu severní ledovou pasáží. Kromě zajímavého prostředí a málo známých zvířat budete uchváceni také z polární záře nebo půlnočního slunce. 
 

Mt Herschel, Antarctica, Jan 2006

    Antarktida


Antarktida

Území věčného ledu nepatří žádnému státu a je určené především pro vědecké bádání. Unikátnější plavby míří do Rossova a Weddellova moře. Pozoruhodné scenérie nabízí Antarktický poloostrov, který se stává během krátkého léta hnízdištěm tisícovek ptáků, zpozorovat zde můžete také několik druhů tučňáků, na krách pak zahlédnete tuleně a lachtany. V moři se prohánějí plejtváci, keporkaci i kosatky. Dalšími cíly jsou Jižní Shetlandy a Jižní Orkneje, některé plavby míří také na Jižní Georgii a Falklandské ostrovy.

Aktivity během polární plavby

Výlety z paluby lodě jsou organizované v nafukovacích člunech, další možností jsou túry tundrou Špicberk i Grónska, návštěvy rybářských vesnic, procházky se sněžnicemi nebo výpravy na skialpových lyžích. Nenáročné jsou fotografické workshopy a ornitologické výpravy. Během většiny plaveb je nabízeno velrybí safari. Máte-li dost odvahy, je možné zasednout do mořského kajaku. Vyjížďky na tomto plavidle je možné absolvovat na Špicberkách, v Grónsku i u Antarktického poloostrova. Pro úplné nadšence je k dispozici i polární potápění. Nad Antarktidu je možné se vznést vyhlídkovým letadlem.

 

Falkland Islands Penguins 07

    Falklandy, Velká Británie 


Polární plavby v naší nabídce

Do těchto rozlehlých a málo osídlených oblastí se nabízí nejvíce plaveb v souostroví Špicberky s vyplutím z Longyearbyen, zajímavá je kombinace Špicberky – Grónsko. Pokud se spokojíte jen s krátkou návštěvou civilizovanějších polárních oblastí, pak hledejte Špicberky, Grónsko, Nordkapp, Lofoty a Vesterály v nabídkách Costa Cruises, MSC, Holland America, Royal Caribbean.

Na jižní polokouli je zajímavou plavbou Atlantická odysea společnosti Oceanwide Expeditions, zhruba měsíční plavba zahrnující na své trase Antarktický poloostrov, Jižní Orkneje, Jižní Georgii a další zajímavá místa.

Do oblasti Patagonie pořádá své dálkové plavby společnost Seabourn. Zhruba 20denní plavby společnosti Holland America obkrouží Jižní Ameriku z Buenos Aires přes Falklandy a Malvíny, Drakovým průlivem do přístavu Ushuaia a dále kolem mysu Horn do chilského Valparaísa.Plavby

Nebyly nalezeny žádné plavby.