Arktida a Antarktida - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Arktida a Antarktida

Polární plavby odhalují cestovatelům tichý svět království ledu a sněhu. Budete se pohybovat v oblastech, které jsou přírodním fenoménem, uvidíte zblízka ledovce, fjordy i vodopády, zahlédnete velryby, tučňáky, tuleně a při troše štěstí i lední medvědy. Na lodích jsou připraveny zajímavé přednášky, besedy a promítání s odborným výkladem, doplněným o vlastní zážitky a zkušenosti.

Poloha Arktidy a Antarktidy

Arktida označuje oblast okolo severního pólu, Antarktida je kontinent kolem jižního pólu.

Antarktida

Rozlehlá oblast věčně zmrzlé půdy ledu a sněhu kolem severního pólu - Arktida je na první pohled pustá, ale ve skutečnosti tu naleznete bohatý podmořský život, velké kolonie ptáků a potkat můžete ledního medvěda, polární lišku, tuleně, lachtany i mrože. Severní ledový oceán omývá břehy Ruska, Aljašky, Kanady, Laponska, ostrova Grónsko, Norska a Špicberků, leží zde Medvědí ostrov, vulkanický ostrov Jan Mayen a Faerské ostrovy. Nejlépe můžete obdivovat tyto polární kraje z pohodlí lodě. Je možné, že se setkáte i s ledoborcem, který udržuje splavnou cestu severní ledovou pasáží. Kromě zajímavého prostředí a málo známých zvířat budete uchváceni také z polární záře nebo půlnočního slunce.

Zajímavá místa a přístavy v Arktidě a Antarktidě

Arktida

Grónsko, Baffinův ostrov, Špicberky

Antarktida

Americká vysočina, Enderbyho země, Země královny Maud, země Mac Robertsona, Viktoriina země, Wilkesova země

Antarktida, území věčného ledu, nepatří žádnému státu a je určené především pro vědecké bádání. Unikátnější plavby míří do Rossova a Weddellova moře. Pozoruhodné scenérie nabízí Antarktický poloostrov, který se stává během krátkého léta hnízdištěm tisícovek ptáků, zpozorovat zde můžete také několik druhů tučňáků, na krách pak zahlédnete tuleně a lachtany. V moři se prohánějí plejtváci, keporkaci i kosatky. Dalšími cíly jsou Jižní Shetlandy a Jižní Orkneje, některé plavby míří také na Jižní Georgii a Falklandské ostrovy.

Více o aktivitách během polární plavby

Výlety z paluby lodě jsou organizované v nafukovacích člunech, další možností jsou túry tundrou Špicberk i Grónska, návštěvy rybářských vesnic, procházky se sněžnicemi nebo výpravy na skialpových lyžích. Nenáročné jsou fotografické workshopy a ornitologické výpravy. Během většiny plaveb je nabízeno velrybí safari.

Arktida

Máte-li dost odvahy, je možné zasednout do mořského kajaku. Vyjížďky na tomto plavidle je možné absolvovat na Špicberkách, v Grónsku i u Antarktického poloostrova. Pro úplné nadšence je k dispozici i polární potápění. Nad Antarktidu je možné se vznést vyhlídkovým letadlem.

Další články o polárních plavbách

Novinky z polárních plaveb

Sezóna polárních plaveb do Arktidy a Antarktidy

Do těchto rozlehlých a málo osídlených oblastí se nabízí nejvíce plaveb v souostroví Špicberky s vyplutím z Longyearbyen, zajímavá je kombinace Špicberky – Grónsko. Pokud se spokojíte jen s krátkou návštěvou civilizovanějších polárních oblastí, pak hledejte Špicberky, Grónsko, Nordkapp, Lofoty a Vesterály v nabídkách Costa Cruises, MSC, Holland America, Royal Caribbean.

Na jižní polokouli je zajímavou plavbou Atlantická odysea společnosti Oceanwide Expeditions, zhruba měsíční plavba zahrnující na své trase Antarktický poloostrov, Jižní Orkneje, Jižní Georgii a další zajímavá místa.

Do oblasti Patagonie pořádá své dálkové plavby společnost Seabourn. Zhruba 20denní plavby společnosti Holland America obkrouží Jižní Ameriku z Buenos Aires přes Falklandy a Malvíny, Drakovým průlivem do přístavu Ushuaia a dále kolem mysu Horn do chilského Valparaísa.

Polární plavby momentálně nejsou v nabídce a na sezónu 2020 je připravujeme. Máte-li zájem o plavbu k Arktidě či Antarktidě, kontaktujte nás prosím, a nabídku vám rádi připravíme na míru.

Reference našich klientů z polárních plaveb

Doporučuji plavbu z argentinského přístavu Ushuaia přes Drakeův průliv do Antarktidy a zpět.

Vladimír H.