Aljaška - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
Destinace okružních plaveb

Aljaška

Aljaška, vysněné místo všech milovníků drsné přírody, nabízí opravdovou divočinu plnou medvědů, vlků, sobů i losů. Dobrodruzi tady zdolávají ledopády, táboří v divočině či splavují řeku Yukon. Nedisponujete-li opravdu dobrou fyzičkou a přesto toužíte krásy amerického severu poznat, stačí jen vybrat si plavbu komfortní lodí Aljaškou - ideální způsob, jak se do této země divoké přírody dostat.

Poloha Aljašky

Trasy plaveb na Aljašku jsou nasměrované do oblasti Aljašského zálivu, který patří do Tichého oceánu. Rozloha poloostrova činí přes 1,5 miliónu kilometrů čtverečních, což je plocha třikrát větší než Francie.

Sitka

Výletní lodi se pohybují v oblasti od Seattle na jihu po Whittier na severu (60 mil od mezinárodního letiště Anchorage), různě kličkují mezi ostrovy královny Charlotty, Alexandrovými ostrovy a velkým ostrovem Vancouver Island, proplouvají tzv. Inside Passage – úžinou mezi pevninou a stovkami ostrůvků. O celou oblast se dělí Spojené státy americké a Kanada.

Zajímavá místa a přístavy na Aljašce

Seattle, Vancouver, Anchorage, Mount Logan (Denali), Juneau, Klondike, Yukon, Sitka

Výletní lodě vyplouvají z přístavů Seattle (USA), Vancouver (Kanada), Whittier (USA), plavba trvá zpravidla 8 dní.

O Aljašce

Největším lákadlem na trase aljašské plavby jsou pochopitelně ledovce a syrová severská příroda. V bezpečném zázemí výletní lodi může pozorovat majestátní Hubbardův ledovec a ledovec Sawyer. Kolem lodi se budou pohupovat desítky ker, které se za strašidelného zvuku odlamují od ledovců (tzv. telení ledovců). Uvidíte velryby, hejna ptáků a další živočichy.

Plujte na Aljašku ze Seattle

Seattle

Během výletů pak poznáte i aljašskou krajinu a pevninskou přírodu. Očekávejte zasněžené vrcholy, hluboké lesy s fascinující faunou a impozantní vodopády. Připravené jsou i tak trochu adrenalinové zážitky, jako třeba let helikoptérou či jízda na saních tažených psím spřežením. Jiní klienti upřednostní klidnější program a pojedou turistickým vláčkem nebo se nechají přemluvit na pěší túru k ledovci Lauhton. V Ketchikanu, který je původním domovem kmene Tlingit, uvidíte největší sbírku totemů na světě a na obloze budou kroužit orli, kteří hojně sídlí v okolních lesích.

Přístav Skagway je výchozím místem výletů na Klondike, který byl kdysi zachvácen zlatou horečkou. Zasněte se a představujte si, že jste to právě vy, kdo vyrýžoval ten největší valoun zlata… Vyhlídková železnice White Pass vás zaveze právě na taková místa, kde to mohlo být skutečností. Přístav Victoria leží na ostrově Vancouver. Díky zdejší architektuře na vás dýchnou koloniální časy. Město hýří barvami květů a zážitek umocníte návštěvou motýlí zahrady. Na své si přijdou i milovníci velkých měst, protože přístavy vyplutí jsou Vancouver i Seattle. Bylo by škoda pospíchat domů a neprodloužit si plavbu o další program na pevnině. Neopomenutelný je Národní park Denali, kam vás dopraví vlak zvaný Denali Express. Kromě čarokrásné přírody máte šanci uvidět grizzlyho nebo plachého losa.

Další články o Aljašce

Přečtěte si více v našem magazínu

Sezóna plaveb na Aljašce

Plavby v oblasti Aljašky se pořádají od května do září. Jsou to plavby svým způsobem unikátní, a tak je nabízejí jen některé lodní společnosti. Mezi námi prověřené patří Norwegian Cruise Lines, Princess Cruises, Royal Caribbean International a Celebrity Cruises.

Video z plavby na Aljašku

Reference našich klientů z plaveb podél Aljašky

Doporučujeme zakoupit si plavbu s hotelem a průvodcem z Vancouveru do Seawardu, díky místnímu průvodci se nám Aljaška zapsala do srdce.

Josef F.

Okružní plavby Aljaška: