Okružní plavby lodí - Orbis Link - Plavby do přístavů s bohatstvím UNESCO
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa Favolosa - Itálie, Francie, Španělsko, Portugalsko

11-denní plavba
strava: plná penze
od 17 280

Costa Magica - Itálie, Baleáry, Španělsko, Francie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 880

AIDAblu - Itálie, Řecko, Chorvatsko,

8-denní plavba
strava: all inclusive
od 31 180
Jste zde: Okružní plavby Plavby do přístavů s bohatstvím UNESCO

Plavby do přístavů s bohatstvím UNESCO

Zámky a výstavní paláce, katedrály, antické arény a další historické skvosty jsou důvodem, proč se vydávat na okružní plavby. Rozmanité pamětihodnosti UNESCO se často nacházejí přímo v přístavech, kde lodě kotví.

Podívejte se jejich stručný přehled.

 

Nejvíce památek světového kulturního dědictví ukrývá Itálie. Vzhledem k jejímu úzkému geografickému profilu se ze zdejších přístavů dobře dostanete i za atrakcemi ve vnitrozemí. Z Civitavecchie do Říma a Vatikánu, z La Spezie do Florencie a Pisy, z Bari ke kamenům Matery a na hrad Castel del Monte. Přímo součástí UNESCO jsou přístavy Neapol (včetně Pompejí) a Benátky.

Z města na kanálech jsou populární plavby Jadranem podél chorvatského pobřeží ke Splitu (Diokleciánův palác) a Dubrovníku, jehož starobylé jádro je též zapsané na seznamu UNESCO. Ještě více na jih, v srdci členitého zálivu, se ukrývá černohorská středověká perla Kotor.
Častým cílem výletních lodí je i hlavní město Malty, úchvatným kamenným jádrem obdařená Valletta.
 
 

Architektonicky bohaté břehy Středozemního moře

Díky své starověké minulosti je památkově mimořádně silné také Řecko. Z velkých přístavů vás trosky chrámů, divadel či lázní čekají v Aténách (Akropole), Katakolonu (Olympia) a Soluni. Nejcennější archeologické pozůstatky na ostrovech uvidíte na Rhodu (odlesk bronzového kolosu), Samu (pevnost Pythagoreion a chrám Héraion), Korfu (Staré město) a Délu.
Památek UNESCO si užijete i na Pyrenejském poloostrově. Barcelona, největší přístav na středomořském pobřeží Španělska, se pyšní díly architekta Antoni Gaudího, koncertním sálem Palau de la Música Catalana a nemocnicí Sant Pau. Dobře dosažitelná je odsud i starověká Tarragona.
Ve Valencii uvidíte gotické budovy Llotja de la Seda. Z Cádizu je dostupná Sevilla a z Málagy maurské dědictví v Córdobě a Granadě (Alhambra, Generalife a Albayzín). Nejzápadnější evropská metropole a přístav Lisabon se na soupis UNESCO dostal díky historické čtvrti Belém.
K hlavním lákadlům jižní Francie náleží papežský Avignon, římská aréna v Arles a technicky unikátní Canal du Midi.

 

Plavby za jedinečnými stavbami severu

Památkami UNESCO se hemží i sever Evropy. Řadí se k nim například obranná linie a vodní kanály Amsterdamu. Kousek od dánské metropole Kodaně se rozkládá opevněný renesanční zámek Kronborg a královský letní zámek Drottningholm na okraji švédského Stockholmu bývá označován za Versailles Severu. Pýchou finských Helsinek je pevnost Suomenlinna.
Norsko se kromě nádherných fjordů jako Geirangerfjord může pochlubit i hansovní čtvrtí Bryggen v přístavu Bergen. Mezi památky UNESCO patří i ruský Petrohrad (Ermitáž, Petropavlovská pevnost, Zimní palác) a estonské hlavní město Tallinn (hradní vrch Toompea).
 
 
Dubrovník 

 

 

REZERVACE: email: plavby@orbislink.cz , telefon: 222 714 751 či 702 180 081.

 


Fotogalerie

Dubrovník