Atrakce a přístavy na plavbě po Rhôně a Saôně - Okružní plavby
Jste zde:
Okružní plavby
ČLÁNKY

Atrakce a přístavy na plavbě po Rhôně a Saôně

Vody Rhôny pocházejí ze švýcarského ledovce Rhonegletscher. Na svém 812 km dlouhém toku prochází řeka také Ženevským jezerem. Klikaté řečiště přibírá na území Francie u Lyonu vody svého největšího přítoku Saôny, poklidné východofrancouzské řeky o délce 482 km.
Dolní tok Rhôny, nejvodnatější řeky Francie, prochází Rhônskou nížinou a Francouzským středohořím. Na konci své pouti se v široké deltě o 2 hlavních remenech vlévá ve Lví zátoce do Středozemního moře.

Elegantní říční lodě flotily A-Rosa nesou jména Luna a Stella. Na svých palubách vás provezou malebnou východofrancouzskou krajinou až ke Středozemnímu moři. Délky plaveb po francouzských řekách se pohybují od 6ti dní přes nejběžnější týdenní až po intenzivní 14denní plavbu.

Během své říční pouti navštívíte tato zajímavá místa:

Chalon-sur-Saône

Městečko s romatickými uličkami je nesmíně fotogenické. Nejoblíbenějším objektem je katedrála svatého Vincenta, jejíž stavba započala ve 12. století. Posezení v pouliční kavárně a sklenka skvělého francouzského vína jen umocní atmosféru tohoto místa.
Fakultativní výlet: Zámek Cormatin a jeho zahrady, cena 45 EUR, autobusem a pěšky

Město Lyon

V historickém městském jádru budete nadšeni prolézáním křivolakých uliček, vnitřních dvorů, rafinovaných schodišť a spojovacích chodeb. Moderní Lyon je kvetoucí metropolí s mnoha nákupními možnostmi. Kultura zde má své neopomenutelné místo, pozornosti se těší především Dům tance. Místo se proslavilo také jednoduchou a zároveň vynikající kuchyní, založenou na využití místních surovin. Na sever od města začíná slavná vinařská oblast Beaujolais.
Fakultativní výlety: Prohlídka města s průvodcem, cena 37 EUR, autobusem a pěšky
Noční Lyon, cena 7 EUR, autobusem

Avignon, A-rosa

Foto: Provence; fotogalerie A-Rosa

Město Avignon

Město na sebe stáhlo pozornost Evropy počátkem 14. století, kdy se stalo sídlem papeže. Z té doby pochází hradbami obehnaný Papežský palác, katedrála Notre-Dame-des-Domes, dalších 13 kostelů, kláštery a jiné nádherné stavby historického centra, které jsou zapsané na seznamu UNESCO. Symbolem města však zůstává opěvovaný Avignonský most, končící v půli řeky.
Fakultativní výlety: Avignon - procházka městem s průvodcem, cena 29 EUR
Vyhlídkový let nad Provence, cena 239 EUR
Antické památky v Pont du Gard, cena 45 EUR, autobusem a pěšky

Oblast Camargue

Delta Rhôny a přírodní park o rozloze 930 km2 je proslulou oblastí mokřadů s výskytem stovek druhů vzácných živočichů, z nichž největší pozornost přitahují kolonie plameňáků. V okolí obce Salin de Giraud uvidíte mělké pánve, ze kterých se po odpaření vody získává sůl. Gurmáni si jistě neodpustí pořádnou porci masa z vyhlášených polodivoce žijících býků.

Provence

Foto: Provence; fotogalerie A-Rosa

Oblast Provence

Sukovité olivy, fialová pole levandule a keříky vinné révy tvoří přírodní zátiší opěvované francouzské oblasti. Kraj milovali středověcí trubadúři i malíři mnoha škol. V provoněné oblasti mají své výrobny také četné parfumérie, bez kterých by se neobešel moderní kosmetický průmysl. Typické pro Provence je také kandované ovoce a květy z Apt, bílý nugát z Montélimar či lahodné čokolády truffel z pohoří Vaucluse.

Město Arles

Město s bohatou historií založili Galové a po staletí bylo významným místem obchodu. Z římského období tu můžete obdivovat hřbitov se sarkofágy, římské lázně, dobře zachovalý amfiteátr i arénu, ve kterém se pořádají býčí zápasy. Motivy města se objevují na mnoha obrazech malíře van Gogha.
Fakultativní výlety: Jeepem krajem Camargue, cena 79 EUR, otevřené jeepy a průvodce
Aix-en-Provence - prohlídka města, cena 45 EUR, autobusem a pěšky
Na koni krajem Camargue, cena podle počtu účastníků
Do pohoří Alpilles, cena 45 EUR, autobusem, pěšky
Monako a Nice, celodenní výlet, cena 99 EUR, autobusem a pěšky
Lanýži a nugát, polodenní, cena 59 EUR, autobusem, ochutnávky a hledání lanýžů
Vápencové jeskyně a levandule, polodenní, cena 59 EUR, autobusem a pěšky

Přístav Marseille

V malebné zátoce se rozkládá nejstarší a nejvýznamnější francouzský přístav, který je zároveň kulturním centrem jižní Francie a po Paříži druhým největším městem země. Jeho dlouhá historie se promítá do mnoha mistrovských děl architektury, znichž připomeňme chrám Notre Dame de la Garde, který se vypíná nad starým přístavem. V roce 2013 byla Marseille evropským hlavním městem kultury.

mapka

Vyzkoušejte také:

- říční plavby po Rýnu,Mohanu a Mosele

- plavby po Dunaji