Okružní plavby lodí - Orbis Link - Baleáry
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa Diadema - Španělsko, Baleáry, Itálie, Francie (z Barcelony)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 18 600

MSC Fantasia - Španělsko, Itálie, Francie (Palma de Mallorca)

8-denní plavba
strava: plná penze
od 16 270

Costa neoRiviera - Itálie, Španělsko, Baleáry, Korsika (Francie)

12-denní plavba
strava: plná penze
od 24 550

MSC Lirica - Itálie, Chorvatsko (z Civitavecchie)

4-denní plavba
strava: plná penze
od 5 408

Costa neoRiviera - Španělsko, Baleáry, Itálie, Korsika (Francie)

12-denní plavba
strava: plná penze
od 15 500
Jste zde: Okružní plavby Baleáry

Baleáry

Hornatá ostrovní skupina španělských ostrovů Islas Baleares (Beleárské ostrovy) má celkovou rozlohu přes 5 000 km2 a více než 500 000 obyvatel. Nejvyšší vrchol dosahuje výšky 1 445 m. Ostrovy jsou vzdáleny 100 – 300 km od pobřeží Španělska. Nacházejí se 200 km jihovýchodně od Valencie. Geologicky patří k Pyrenejskému poloostrovu.

Místní obyvatelé jsou vesměs katalánského původu. Hlavním zdrojem obživy je především zemědělství a ovocnářství. Pěstují se zde mandle, fíky a olivy. Příznivé podnebí s umělou závlahou umožňuje až 3 sklizně zeleniny a jižního ovoce v roce. Zemědělství je doplňováno chovem ovcí.

Důležitým zdrojem příjmů obyvatelstva se zvláště po 2. světové válce stal cestovní ruch. Moderní hotelová zařízení a poměrně nízké ceny, jakož i příznivé klima lákají na Baleárské ostrovy statisíce turistů ročně.

Největším ostrovem je Mallorca, která zaujímá více než 1/2 celkové rozlohy ostrovů (3 640 km2). Další ostrovy jsou Menorca (702 km2), Ibiza, Formentera a Cabrera.


 

panorama mallorca valdemossa 2011 1

    Valdemossa, Mallorca


Historické události Baleárských ostrovů:
Vyjma krátkého období samostatnosti ve 13. století byly ostrovy vždy cílem snah dobyvatelů a mocenských zájmů civilizací Středomoří. Obdobně jako další rozsáhlá území dnešního Španělska se ostrovy dostaly v 8. stol. n. l. do područí Arabů. Od r. 1229 sdílejí osud aragonského království i sjednoceného Španělska. V průběhu španělské občanské války bylo seskupení Baleárských ostrovů opěrným bodem nástupu italské fašistické agrese proti Španělské republice.

Zajímavosti Baleárských ostrovů:
Palma de Mallorca je centrem správy Baleárských ostrovů, které tvoří jednu z provincií Španělska. Má řadu architektonických památek ze 14. a 15. století, kdy byla sídlem maurských králů. Nad městem se tyčí starobylý hrad Bellver. Ve městě je řada kostelů a muzeí. V posledních desetiletích byly vystavěny moderní čtvrtě včetně rozsáhlého sportovního a společenského vybavení. Zároveň byly vybudovány stovky hotelových ubytovacích zařízení.

Fotogalerie

panorama mallorca valdemossa 2011 1