Okružní plavby lodí - Orbis Link - Oceanwide Expeditions
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa Victoria - Itálie, Baleáry, Španělsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 18 930

Costa Diadema - Španělsko, Baleáry, Itálie, Francie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 36 070

Costa Diadema - Itálie, Francie, Španělsko, Baleáry

8-denní plavba
strava: plná penze
od 25 680

Costa Fascinosa - Španělsko, Itálie, Baleáry

8-denní plavba
strava: plná penze
od 28 800
Jste zde: Okružní plavby Lodě Oceanwide Expeditions

Oceanwide Expeditions

Unikátní plavby na menších lodí spojené s průvodcovanými výlety do fascinujících polárních oblastí naší planety pořádá holandská společnost Oceanwide Expeditions. Malé skupinky cestujících si mohou vychutnat přírodní scenérie i podvodní svět ve vzdálených oblastech, které nedisponují žádnou infrastrukturou a často je možné se sem dostat pouze lodí.

 

(c) Robert van Poppelen Plancius at Booth Island 3 ocenwide expeditions

Historie a poslání společnosti

Holandská společnost Oceanwide Expeditions má za sebou více než čtvrt století zkušeností s expedičními plavby do polárních oblastí Arktidy a Antarktidy. Příprava na plavbu probíhá dlouho před vyplutím a na prvním místě je zachování neporušené přírody po odplutí expedice. Během zastávky na pevnině jsou návštěvníkům nabízeny výlety v malých skupinkách. Zkušení průvodci pořádají přednášky o přírodě a místní kultuře na palubě plavidla. Většina průvodců pochází z vědeckého zázemí. Lodní společnost má pověst lídra expedičních plaveb na malých lodích do polárních oblastí.

Expediční lodě

Společnost Oceanwide vlastní nebo provozuje 4 expediční lodě: Plancius (116 cestujících), Ortelius (106 cestujících), Rembrandt van Rijn (33 cestujících) a Noorderlicht (20 cestujících). Lodě jsou kompletně vybavené v souladu s mezinárodními bezpečnostními standardy a dovolují vysoce profesionální posádce bezpečně proplouvat zaledněnými a úzkými vodní cestami odlehlých oblastí, kde se během let osvědčily velikost, kapacita a manévrovatelnost těchto malých lodí. Plavidla přitom nabízejí komfort, přátelskou, milou a neformální atmosféru.

Polární plavby a jejich cíle

V oblasti Severního ledového oceánu je možné navštívit tyto ostrovy a  souostroví: norské souostroví Špicberky, Lofoty a Vesterály, dánský ostrov Grónsko, Medvědí ostrov, vulkanický ostrov Jan Mayen a Faerské ostrovy.
Arktida je převážně oblast ledu, sněhu a nezalesněné zmrzlé půdy. I přes nehostinné prostředí však není Arktida mrtvou oblastí, ale překypuje životem. Od jednoduchých organismů žijících v ledu, přes pestrou skladbu mořského života, mořských a suchozemských savců až po lidské osídlení. Nejlepší čas roku k návštěvě arktické oblasti je od dubna do září.

Druhou velkou cílovou oblastí expedičních plaveb je jižní Atlantik s Falklandskými, Shetlandskými ostrovy, Sandwichovými ostrovy a ostrovem Jižní Georgií. Unikátní cesty pak směřují k antarktickému pobřeží, do Rossova a Wedellova moře, oblasti plně pod vlivem antarktického kontinentálního klimatu a se spoustou plovoucího ledu.
Antarktické oblast je polární území věčného ledu a tmy, jež nepatří žádnému státu světa a je určeno především k vědeckému výzkumu v oborech planetární geologie, hydrologie, klimatologie a studia meteoritů. Nejlepší čas pro návštěvu antarktické oblasti je v létě na jižní polokouli od října do března

V oblasti středního Atlantiku navštívíte perly britského zámořské území sestávající z ostrovů Svatá Helena, Ascension a souostroví Tristan da Cunha a taky Čechy objevené a oblíbené Kapverdy.

Zaměření plaveb

Plavby Oceanwide Expeditions jsou určené klientům s hlubokým zájmem o přírodu a objevování vzdálených a málo navštěvovaných končin naší planety. Všichni zaměstnanci a spolupracovníci mají osobní zkušenost z expedic do polárních oblastí. Z palub lodí se podnikají výlety na gumových člunech, které dopraví klienty do blízkosti zvířecích kolonií, k zajímavým zákoutím. V nabídce aktivit nechybí kempování, výlety na sněžnicích, potápění, plachtění, lyžařské túry či horolezectví. Pro milovníky zvířat se připravují výpravy za pozorováním ptačích kolonií, tučňáků, ledních medvědů a velryb. Pravidelně se pořádají foto workshopy a výlety za pozorováním polární záře.


Lodě Oceanwide Expeditions:

Odkazy na všechny lodě flotily: Noorderlicht, Ortelius, Rembrandt van Rijn, Plancius


Plancius

Paluby i vybavení této lodě jsou plně přizpůsobené pro expediční plavby s malým počtem účastníků. Hlavní salon s barem Observation Lounge má velká okna a tak umožňuje pohodlně pozorovat okolní krajinu i svět zvířat. Dalším místem setkávání cestujících je centrální jídelna se švédskými stoly, kde se pořádají i zajímavé přednášky a fotoshow. Svým hostům nabízí loď Plancius několik typů pohodlných kajut pro odpočinek mezi dny plnými objevování, pozorování a fotografování. více...