Okružní plavby lodí - Orbis Link - Destinace - Říční plavby
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

MSC Seaside - Plavba z Itálie do Miami

21-denní plavba
strava: plná penze
od 24 870

MSC Meraviglia - Do Říma, Palerma, Barcelony nejnovější lodí

8-denní plavba
strava: plná penze
od 17 010

MSC Seaside - Jamajka, Kajmanské ostrovy a Mexiko z Miami

8-denní plavba
strava: plná penze
od 21 730

MSC Seaside - Svatý Martin, Portoriko a Bahamy z Miami II

8-denní plavba
strava: plná penze
od 15 700

MSC Opera - Dovolenkové Baleáry a romantická Sardínie

8-denní plavba
strava: plná penze
od 20 050
Jste zde: Okružní plavby Destinace Říční plavby

Říční plavby

Plavby po evropských řekách s návštěvami význačných měst jsou příjemným typem pohodové dovolené s perfektními službami. Každý den nové místo, každý den skvělé zážitky a nová poznání.

 

Říční lodě

Plavidla, tiše klouzající po říční hladině, mají obvykle 4 paluby a nabízejí ubytování pro cca 200 - 250 osob. Atmosféra je tak oproti velkým námořním výletním lodím výrazně poklidnější a komornější. O hosty je skvěle postaráno po stránce jídla a ubytování.  Říční lodě A-Rosa nabízejí kajuty s výhledem na řeku, novější plavidla pak i luxusní a prostorná apartmá.
Při říční plavbě je maximum denního času věnováno zastávkám a výletování, a tak je zábava na lodi tak trochu okrajovou záležitostí, i když taneční večery i slavnostní ohňostroje dovedou značně přitáhnout pozornost pozorovatelů z nábřeží.

 

Plavby po Dunaji

Vydejte se na objevnou cestu po Dunaji, evropském veletoku o délce 2 811 km, zasahujícím do 19 evropských států. A-Rosa vybrala významná a turisticky atraktivní místa, která vás dostanou: hned 4 hlavní města (Vídeň, Bratislava, Budapešť a Bělehrad), soutěska Železná vrata a přírodní rezervace v rozlehlé Dunajské deltě.
Plavby po Dunaji začínají obvykle v jihoněmeckém Pasově (Passau), kam se dá snadno dojet autem, z Prahy to je pouhých 220 km.
Společnost A-Rosa rozděluje plavby podle převažujícího tématu na "města" a "přírodu", přičemž obě varianty jsou v nabídce této destinace stejnoměrně zastoupené.

 

Významná místa a trasy dunajské plavby ...více

 


Dunajské katarakty

        Foto: Dunajské katarakty; zdroj A-Rosa

 

 

Plavby Rýn, Mohan, Mosela

Milujete-li poklidnou, mírně zvlněnou krajinu se svahy vinné révy, vydejte se na řeky Rýn, Mohan a Mosela. V rozlehlém povodí leží významné přístavy, starobylá historická města, vzkvétající ohromná průmyslová centra s bohatým společenským životem a s rozlehlými obchodními třídami, ale pak i klidnější místa s neopomenutelnými přírodními krásami.
Plavby obvykle začínají v Kolíně nad Rýnem (Köln am Rhein). Z Prahy to je 690 km autem, do místa se dostanete za pouhou hodiny při využití letecké dopravy z Prahy.   
V tématech lehce převažuje poznávání měst před přírodními krásami.

 

Významná místa a trasy plaveb Rýn - Mohan - Mosela ... více


Rýn - Rotterdam

      Foto: Plavby po Rýnu, Rotterdam; zdroj A-Rosa

 

 

Plavby po Rhôně a Saôně

Jihofrancouzskou zvlněnou krajinu protínají řeky Rhône a Saône, jejichž tok prochází slavnými vinařskými oblastmi jako Beaujolais a Burgundsko. Malebná městečka dýchají poklidnou atmosférou, která je jak stvořená pro dovolenkové lenošení a rozjímání. Starobylá města Avignon či Arles nám připomenou, že oblast si zamilovali již před staletími naši předci.
Plavby po francouzských řekách začínají v Lyonu, kam se přímým letem z Prahy dostanete za 1:40 hod. a cesta autem si vyžádá více než 1 000 km za volantem.
V celkové nabídce jsou stejnoměrně zastoupené plavby zaměřené na poznávání měst a plavby za krásami přírody.

 


Významná místa a trasy plaveb Rhôna - Saôna ... více

 

Levandulové pole

      Foto: Francie, levandulové pole; zdroj A-Rosa

 

Termíny říčních plaveb

Dovolenou na řece si můžete dopřát od časného jara do pozdního podzimu. Proměny přírody jsou okouzlující a představují jedno z největších lákadel pro tento typ dovolené.
Délka říční plavby se pohybuje od 3 nocí přes nejžádanější týdenní plavby po 14denní speciální plavby pro znalce a fajnšmekry. Zvýhodněnou cenu first minute získáte při rezervaci do konce února.

Mimořádné pozornosti se těší 3 - 8 denní plavby adventní, vánoční a novoroční. Za zvýhodněnou cenu first minute je lze objednat vždy do konce října.

Říční plavby jsou úzce spojené s přírodou a tak se může stát, že její rozmary zhatí vaše dovolenkové plány. Lodní společnost se ale vždy snaží najít nějaké vhodné řešení a vaši plavbu přesunout na jiný vhodný termín.

 
 Plavby


nalezeno zájezdů: 462

Plavba po metropolích na Rýnu

Plavba po metropolích na Rýnu

6-denní plavba do schránky
Poznejte s námi kouzlo říčních plaveb na jedné z luxusních 5* lodí. Nabízíme vám dovolenou plnou odpočinku a dokonalého pohodlí díky all inclusive službám. Na lodi vám bude k dispozici wellness centrum, restaurace, bar, sauna a mnohé další vybavení. Vyplujeme…
Krátká plavba okolím Paříže

Krátká plavba okolím Paříže

5-denní plavba do schránky
Všechny budovy v Paříži jakoby připomínaly "belle époque" a kankánové tanečnice v Moulin Rouge jsou jako namalované na plakátech Toulouse-Lautreca. Umění a literatura bouřlivých dvacátých let, kdy se Josephine Baker potkala se Salvatorem Dalím. V žádném…
Adventní plavba po Dunaji

Adventní plavba po Dunaji

5-denní plavba do schránky
Předvánoční plavba po Dunaji je jedinečnou příležitostí vychutnat si atmosféru vánočních trhů ve třech městech. Večer vás už bude naše loď unášet směrem k Vídni, kde budete mít více než 24 hodin na toulky městem a nákup vánočních dárků. Ve Vídni se nachází…
Adventní plavba po Rýnu

Adventní plavba po Rýnu

5-denní plavba do schránky
Vyplujeme z Kolína, který se pyšní jednou z nejmajestátnějších katedrál v Evropě a zároveň zde, jako v každém větším německém městě, probíhají od konce listopadu do Vánoc tradiční trhy. Největším zážitkem na této říční plavbě však bude zajisté vánoční…
Další stránky: « první 12345678910 poslední » Počet plaveb: 462