Okružní plavby lodí - Orbis Link - Dovolená na lodi Costa Diadema
X
222 717 500
702 180 081
plavby@orbislink.cz
O
Vyhledávání
Datum odjezdu

Zasílání novinek

Levné plavby

Costa Magica - Švédsko, Finsko, Rusko, Estonsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 10 580

Costa Favolosa - Dánsko, Norsko, Německo

8-denní plavba
strava: plná penze
od 13 490

Costa Fascinosa - Itálie, Baleáry, Španělsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 15 870

Costa Victoria - Itálie, Baleáry, Španělsko

8-denní plavba
strava: plná penze
od 14 810

Costa Magica - Rusko, Estonsko, Švédsko, Finsko

7-denní plavba
strava: plná penze
od 9 246
Jste zde: Okružní plavby Dovolená na lodi Costa Diadema

Dovolená na lodi Costa Diadema

Plavba očima klienta: první plavba výletní lodí a zážitky z dovolené na lodi Costa Diadema v západním Středomoří.

 

Rád bych tímto popsal zážitky a pocity jak své, tak mnoha dalších českých a slovenských účastníků plujících začátkem letošního července nejnovější, největší a nejmodernější italskou Costa Diadema - královnou Středozemního moře. Celkem 14 poschodí s mnoha bazény a restauracemi, sportovním a kulturním vyžitím – to vše na jednom místě obrovského kolosu, poskytuje mnoho nezapomenutelných zážitků. Jednoduše„pohádkou na moři“. Nejedná se o levnou dovolenou. Většina zúčastněných plavbu věnovala k jubileu svým blízkým. Navštívíte Marsseile, Barcelonu, Palma Del Mallorca, pláže na Sardínii, ohromující Řím a Savonu. Výjimečná a nádherná místa, plná historie a jižanské pohostinnosti. Každý den si vychutnáváte pobyt na lodi se vším, co mu tento nadstandard nabízí.

 

 

Costa Diadema

 

Cesta osobním vozidlem

Naše cesta, stejně jako cesty mnoha dalších, vedla soukromým vozidlem Plzní, Německem, okrajem Rakouska, Lichtenštejnskem, Švýcarskem až k severozápadnímu italskému přístavnímu městečku Savona, místu nalodění. Naplánovat si cestu s přenocováním v Německu nebo v Itálii je rozumným řešením. Plavba trvá týden a přidat si dva dny cestou do Itálie a dva dny zpět je zaručeným zážitkem. Mnoho našinců svede dálnice u jezera Bodensee u rakouského Bregenzu na Götzis a Innsbruck. Pokud nemáte rakouskou dálniční známku, doporučuji směr na rakouský Luchtenau (kde při přejezdu celnicí pečlivě kontrolují švýcarské dálniční známky) a novou dálnicí na lichtenštejnský Ruggell a švýcarský Buchs. Kvalitní dálnice pokračuje pohořím patřícím ke švýcarským Alpám a později v nejvýše položených italských Alpách. Nesčetné tunely a vysoké mosty s nádherným výhledem na vodopády a vysoké štíty Alp obalených ledovci, vás pohodlně a bezpečně doprovodí až k italskému Como a později Milánu. Tato trasa je nejlepší v porovnání s dálničními poplatky ve směru Rakousko a italské Bolzáno. Na poplatcích směrem k Savoně jsme zaplatili na italské dálnici jen € 17. Většina lze hradit kartou. Pokud spoléháte na cestu na jeden zátah, musíte počítat s častým omezením. Již z Plzně na Mnichov je časté omezení na 120 km/h, na obchvatu Mnichovem jen 90 km/h. Další omezení na Vás čeká v celém Švýcarsku a Itálii. Při mnoha omezeních je běžná i 60 km/h. Naopak, když máte čas, zvládáte cestu pohodlně i při těchto omezeních.

 

Parkování vozidla

Doporučuji aspoň týden před odjezdem rezervovat parkování na hlídaném parkovišti v areálu přístavu. Parkování se platí až na místě (€ 84). Máte pak místo pro vozidlo na parkovišti, kde si vyložíte kufry. V terminálu odevzdáte klíče, vozidlo Vám zaparkují. Při návratu po převzetí kufrů a klíčů si vyzvednete své vozidlo.

 

Odbavení

Odbavení je mezi 13. -16. hodinou, ale můžete se nechat odbavit již ve 12 hodin. Vstup na loď začíná focením na palubní kartu, která slouží jako pas. Personál umí mimo češtiny snad všemi jazyky. Do příručního zavazadla doporučuji sbait potřebné osobní věci, jelikož nutná kontrola zavazadel může trvat 2 - 4 hodiny. Mezi tím můžete jít na obhlídku lodi, ochutnat občerstvení u bazénu apod. Balená voda v rozumném množství je při vstupu přehlížena. Před vyplutím proběhne nácvik a poučení, jak se chovat při nehodě lodi. Celkem čtyři tisíce klientů je rozděleno do mnoha skupin a při nácviku mají všichni místo v přidělených restauracích. Loď vyplouvá v 17 hodin. Jelikož pobyt na lodi nemá pevně stanovený režim, obsazení lodi se každým dnem mění. V dopoledních hodinách zpravidla dochází k vylodění pasažérů, kteří již na lodi strávili týden, odpoledne naopak nastupují lidé, kterým tímto plavba teprve začíná. Mnoho Slováků se tak naloďuje v italském přístavním městečku Civitavecchia u Říma. Několik Čechů se v rámci našeho pobytu nalodilo i v Barceloně, kde jim poté končila plavba.

 

plavba

 

Služby

Personál je velmi přátelský, úslužný, snaží se být nápomocen. Mimo češtiny umí mnoha jazyky. Pochází z celého světa, nejvíc z Indie a Filipín. Včetně posádky je jich na lodi více než tisíc. I při tomto počtu je vše profesionálně zorganizované, všude čisto. Každý večer naleznete ve schránce u dveří do kajuty program na celý příští den. O Italech je známo, že se dětem věnují s maximální péčí. Na lodi to bylo patrné na každém kroku. Nespočet dětských atrakcí, brouzdališť, bazénků v mnoha patrech lodi, animátorské programy na vysoké úrovni po celý den, i ve večerních hodinách, uspokojí i ty nejnáročnější. My jsme využili možnosti objednání balíčku vod. Je v něm 13 ks lahví, které si můžete kdykoli na barech, nebo restauracích postupně vyzvednout. Příjemné je si ji objednat vychlazenou u večeře. Po celý den je zde možnost využití nápojových automatů s pitnou vodou u rautových stolů u bazénů.

 

Paluba

Nejvíce času jsme trávili na palubě, která je přístupná po celé délce lodi na 13 a 14 poschodí, dokonce i na přídi v pátém patře. I při tak početném množství klientů a personálu máte soukromí a klid. Pro objednání skleničky s pitím, koktejlu, zmrzliny nebo drinku, stačí požádat barmany, kteří prochází celou palubou. Nikdy jsme si nenechali ujít kouzelný výhled při odplouvání z přístavů, plavbu na širém moři za krásného teplého počasí, bez mráčků na obloze. Nezapomenutelným zážitkem je sledovat na palubě západ slunce se sklenkou v ruce. O to více, když se naložíte do některé z vířivek vyčnívajících ven z lodě. Úžasné a nepopsatelné…

 

paluba

 

 

Ubytování

Loď má 1862 kabin rozdělených do 13 kategorií. Ubytování je velmi komfortní, lodní kajuta je zařízena v moderním a elegantním stylu. Kajuta vnitřní: 15 m2, vnější kajuta s oknem: 18 m2, kajuta s balkonem: 23 m2, apartmá: 33 m2, velké apartmá: 43 m2… Kategorie: vnitřní Classic bez okna, vnější kajuta s oknem Classic, s oknem Premium, Classic a balkonová Premium, miniapartmá s balkónem, apartmá s balkónem a velké apartmá s balkónem. Samozřejmě je vše cenově výrazně odstupňováno. Všechny kabiny jsou vybaveny telefonem, trezorem, minibarem a vysoušečem vlasů, který je umístěn v zásuvce. K dispozici je TV s plochou obrazovkou. Program č.2 nabízí live pohled kamerou před lodí a program č.3. je pohled na moře ze zádi lodě. Stěny kajut mají buď zrcadlo, nebo rámované umělecké dílo. Zdi jsou bílé a mají červenohnědé oranžové závěsy, koberec a pohovku. O čistotu kajuty se stará kajutový stevard, který se Vám osobně představí.

 

Strava

Využili jsme plné penze. Jídlo bylo vysoké kvality. Kulinářský zážitek! Snídaně v luxusní restauraci Fiorentina - 10 různých mezinárodních snídaní formou velkého a pestrého bufetu. Nabízena byla káva, 3 druhy džusů, čerstvé a chutné ovoce, zelenina… Oběd byl o 5 chodech se širokým výběrem v další z noblesních restaurací v zadní části lodi s výhledem na moře. Svačiny probíhaly formou výborného bufetu na několika patrech lodi, kde bylo k nalezení ovoce, zelenina, výborné hranolky, hamburgery sendviče, pečené maso, mořské potvůrky, čokoládové polevy, zákusky, dorty… Večeře byla zážitkem v další luxusní restauraci se stolem, který jsme měli přidělen po celou dobu plavby díky Premium tarifu. Sedm chodů vybraných jižanských specialit, včetně kulturního programu. Jednou za plavbu se konala Gala večeře, nazval bych ji gastronomickou událostí. Gala večeře je příležitostí pro zvláštní menu, slavnostní atmosféru, představení kapitána a jeho důstojníků, tanečkem apod. Na tuto událost je pamatováno v propozicích. Dress code - slušné oblečení, koktejlové šaty pro ženy, obleky s kravatou pro muže. Musím uznat, že pro to byl vskutku důvod.

 

strava

 

Restaurace

Máte svobodnou volbu, kdy a kam se usadíte, volný přístup do 15ti barů a klubů. Některé restaurace jsou s otevřeným posezením s velkým výběrem míst. Pohodlí a soukromí najdete v útulném piano baru, zatančíte si v mnoha restauracích u živé hudby. Milovníci vína si můžou dopřát každý den degustaci ve vinotéce. Dokonce zde naleznete i pivní bar. Od kategorie Premium a výše jsou služby na vyšší úrovni. Servis do kajuty, vlastní stůl v noblesní restauraci se sedmi chody, vlastním číšníkem a ubytování ve vyšších patrech lodi. Fronty: V tomto bodě nemám žádné stížnosti. Výjimečně jsem se setkal s frontou do restaurace, nebo v rámci odpoledne na svačině. Většinou bylo více lidí u výtahů, ale těch je na lodi několik desítek. Při tak vysokém počtu lidí se však nejedná o nic překvapivého. Poplatky a ceny: Pokud nemáte zakoupený balíček s alkoholem, kávou apod, tak platíte za vše, co si u baru objednáte. Platí se i vstup do kina. Pozor na poplatek za hotelové služby na osobu (€ 70), jež je povinný pro všechny. Na veškeré výdaje, které jste během platby uskutečnili, podepsali a obdrželi stvrzenky, večer před ukončením plavby obdržíte fakturu – přehled výdajů, které budou odečteny z Vaši kreditní karty, kterou jste se přihlásil na začátku pobytu. Výlety, organizované CK Costa, byly neskutečně předražené. Na ceny si stěžovali i zahraniční hosté. Běžně se pohybují kolem € 150 na jeden den pro dvě osoby… Vyžití: Sport: Běžecké dráhy, basketbalové hřiště, mimořádně velká a kvalitně vybavená posilovna v nejvyšším patře s výhledem na moře, placené wellness.

 

Kultura

Kvalitní programy pro děti po celý den, na Mallorce pozdě večer na odkryté palubě u bazénu White techno party s velmi kvalitní světelnou a zvukovou aparaturou a výbornými DJ´s. Vrcholem a skutečně velkým zážitkem je divadlo Emeralda, které je provedeno v oranžové a modré barvě s chromovými sloupy. Prostorné, komfortní, vybavené světelným a zvukovým parkem, jaký u nás nenajdete. Program se skládal z pop operních španělských tenoristů, vítězky Hlasu Jižní Afriky, muzikálů, profesionálních artistů, vše zaznamenáváno studiovými kamerami a živě promítáno na velkoplošné projekci. Prostory: Velké množství skel a barevný neonových měnících se světel. Od podlahy až ke stropu je vše vyzdobeno keramickými nebo skleněnými obkladačkami, doplněné okouzlujícími uměleckými díly. Dokonce i kabiny a chodby jsou vybavené velkými obrazy od Joe Farcuse, renomovaného designéra mnoha okázalých lodí brázdící moře a oceány. Umělecká sbírka Costy obsahuje mnoha tisíc děl, většinou s motivem šperků, šatů, nebo popových hvězd.

 

Text a foto Stanislav Stebila
Plavba Costa Diadema, červenec 2017


Fotogalerie

první nalodění Costa Diadema paluba plavba strava